» » » » Семінар методистів РМК/ММК, керівників районних та міських методичних об’єднань учителів інформатики
Інформація
  • Переглядів: 1592
  • Автор: admin1
  • Дата: 15-12-2011, 11:14
15-12-2011, 11:14

Семінар методистів РМК/ММК, керівників районних та міських методичних об’єднань учителів інформатики

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Інформатика

8 листопада базі Реваківського ЗНЗ І-ІІІ ст. відбувся семінар методистів РМК/ММК, керівників районних та міських методичних об’єднань учителів інформатики з проблеми «Розвиток творчих здібностей на уроках інформатики». Учасникам та гостям семінару була представлена візитна картка Реваківської ЗОШ І-ІІІ ст. у виконанні учнів під керівництвом О.І.Мажар Ольга Іванівна заступник директора виховної роботи.

Відкрила семінар заступника начальника Головного управління освіти і науки Чернівецької ОДА Любов Тарангул. У своєму виступі Любов Миколаївна окреслила роль та місце інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі ЗНЗ (через викладання інформатики). «Сучасна освіта здійснюється засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Комп’ютер – це не панацея від усіх шкільних негараздів, це – помічник, за допомогою якого учні повинні розкривати свої здібності. Вчитель інформатики – це в першу чергу, вмілий організатор, своєрідний режисер, до арсеналу інструментів якого входять і спеціальні програмні засоби. Треба весь час бути в курсі технічних новинок, щоб підтримувати свою фахову обізнаність», – зазначила Л.Тарангул.

Любов Миколаївна також підкреслила, що за останні роки більшість шкіл області обладнано сучасними комп’ютерними класами за рахунок держави. Забезпеченість комп’ютерною технікою ЗНЗ за кошти державного бюджету в міській місцевості становить 40%, а в сільській – 97%. Заступник начальника Головного управління освіти Чернівецької ОДА зазначила, що у 2011/2012 н.р. започатковано Всеукраїнську учнівську олімпіаду з інформаційних технологій для учнів 10-11 класів, метою якої є стимулювання творчого самовдосконалення учнів, зацікавлення їх у поглибленому вивченні інформатики; виявлення та розвиток обдарованих учнів, підвищення інтересу до інформаційних технологій.

У другій частині семінару його учасники працювали в секціях. Л.П.Домітращук, вчитель інформатики ЗНЗ І-ІІІ ст. провела інтегрований урок інформатики та математики у 10 класі з розділу «Алгоритмізація та програмування» на тему «Розгалуження».

Цікаво та змістовно провів практичну роботу з курсу «Інформатика 9 клас», з розділу «Операційна система Windows» тема «Стискання та архівування даних»., вчитель інформатики Киселівського ЗНЗ І-ІІІ ст. Кіцманського району В.М Волощук .

Пристендовий урок з інформатики в 10 класі на тему «Електронні таблиці Excel. Використання формул. Абсолютна та відносна адресація комірки» продемонстрував А.Д.Жукотинський, вчитель інформатики Стрілецькокутського ЗНЗ І-ІІІ ст. Кіцманського ройону.

У ході семінару проведено вебінар на тему «Основи баз даних» із І.О Завадським., доцентом Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, модератором якої була Г.В. Скрипська, методист інформатики НМЦ природницо-математичних дисциплін ІППОЧО. На веб-конференції учасниками були задані запитання щодо нововведеної олімпіади з інформаційних технологій.

Майстер-клас на тему «Мережеві технології як засіб розвитку творчих здібностей учнів» провів Л.М.Гаврилюк, вчитель інформатики Реваківської ЗОШ І-ІІІ ст., відмінник освіти України.

У засіданні круглого столу з проблеми «Розвиток творчих здібностей на уроках інформатики», взяли участь заступник директора з наукової роботи ІППО Чернівецької області В.Р.Романюк, завідуючі науково-методичними центрами природничо-математичних дисциплін О.Я Біляніна. та інформаційних технологій навчання Кошурба Г.Г., представник відділу освіти Кіцманської райдержадміністрації В.М.Тріска, директор школи З.Д.Рошко.

Учасниками семінару були обговорені важливі питання участі вчителів інформатики у Державній цільовій програмі впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій “Сто відсотків” та у Національному пілотному проекті «Відкритий світ». Метою якого є виявлення ступені впливу ІКТ на підвищення інтересу учнів до здобуття знань набуття життєво важливих навиків, підвищення рівня їх навчальних досягнень внаслідок застосування у навчальному процесі ІКТ, ефективність використання різних комп’ютерних пристроїв в освіті.
Всесторонньо обговоривши проблеми семінару, його учасниками були прийняті відповідні рекомендації.

Матеріали семінару:

1.Пристендовий урок з інформатики в 10 класі на тему «Електронні таблиці Excel. Використання формул. Абсолютна та відносна адресація комірки» продемонстрував А.Д.Жукотинський, вчитель інформатики Стрілецькокутського ЗНЗ І-ІІІ ст. Кіцманського ройону. Вчитель запрошує у космічну подорож екіпажі кораблів, але для цього треба виконати завдання(Urok-prist).

seminar12.doc [614.5 Kb] (cкачувань: 24)
urok-prist.rar [2.59 Mb] (cкачувань: 26)

2. Практичну роботу з курсу інформатики для 9 класу за темою «Стискання та архівування даних » провів Волощук Володимир Миколайович, вчитель інформатики Киселівського ЗНЗ І-ІІІ ст. Кіцманського району, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист. Урок проходив у кабінеті інформатики Реваківської ЗОШ І-ІІІ ст. Вчитель швидко знайшов контакт з учнями та ознайомив їх з різними типами архіваторів. Під час виконання роботи учні практично дослідили важливість архівування різноманітних даних.

urok-voloshhuka.doc [239.5 Kb] (cкачувань: 25)скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (11)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше