» » » » Засідання обласного методичного об’єднання викладачів інформатики та комп’ютерної техніки
Інформація
  • Переглядів: 2245
  • Автор: admin1
  • Дата: 27-10-2011, 14:36
27-10-2011, 14:36

Засідання обласного методичного об’єднання викладачів інформатики та комп’ютерної техніки

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Інформатика

З метою вивчення, узагальнення та впровадження в практику роботи викладачів інформатики інноваційних педагогічних технологій, перспективного педагогічного досвіду в жовтні на базі Державного вищого навчального закладу «Чернівецький політехнічний коледж» відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів інформатики та комп’ютерної техніки ВНЗ І - ІІ рівнів акредитації.

Основними завданнями методичного об’єднання є розвиток професійної компетентності кожного педагога, формування в нього вмінь не лише сприймати інновації, а й творчо їх реалізувати в практичній діяльності. Основними напрямками роботи методичного об’єднання викладачів інформатики та комп’ютерної техніки є:
­ впровадження кращого досвіду викладання інформатики та комп’ютерних дисциплін; надання студентам ґрунтовних, фундаментальних знань з програмування та новітніх інформаційних технологій, пов'язаних з вивченням комп'ютерної техніки та сучасного програмного забезпечення;
­ підвищення якості навчання та виховного процесу; впровадження різноманітних форм і методів навчання студентів, пошук нових методів викладання, використання активних форм навчання, направлених на підвищення результативності та якості знань, на розвиток інтелектуальних, пізнавальних, творчих здібностей студентів;
­ вдосконалення професійної майстерності викладачів, обмін досвідом, вивчення та впровадження нових інформаційних технологій, впровадження кращого досвіду роботи, розробка спільних навчально-методичних комплексів;
­ створення системи аналізу проблем, що виникають в роботі викладача та шляхів їх розв’язання;
­ розвиток творчих здібностей студентів: проведення олімпіад, конкурсів, семінарів та наукових конференцій, інтелектуальних ігор;
­ підготовка та проведення обласної олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки, комп’ютерної графіки.

У першому засіданні взяли участь 24 викладачі із 15 навчальних закладів Чернівецької області.

В програмі обговорювався звіт про роботу методичного об’єднання за минулий рік та план роботи методичного об’єднання викладачів інформатики та комп’ютерної техніки на 2011-2012 навч. рік.

Також викладачі розробили та затвердили Положення про ІІ (обласний) тур Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки серед студентів вищих навчальних закладів І - ІІ рівнів акредитації. Положення розроблено на базі рекомендацій Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

З метою аналізу, узагальнення і систематизації результатів роботи викладачів, об'єктивної оцінки своїх можливостей та планування дій з подолання складнощів і досягнення більш високих результатів, вирішено почати розробку власного веб-ресурсу. Це допоможе продемонструвати найбільш значущі результати практичної діяльності викладачів, такі як реалізовані проекти, участі в олімпіадах і конкурсах, проведені педагогами дослідження.

В аспекті цієї проблеми відбулась доповідь викладача Державного вищого навчального закладу «Чернівецький політехнічний коледж» А.В.Сушми
Тема доповіді: Електронне портфоліо викладача. Серед викладачів портфоліо завойовує все більшу популярність, і стає необхідним для педагогів, які підвищують свій професійний рівень. Анастасія Володимирівна на власному прикладі наглядно продемонструвала елект-ронне портфоліо, яке об'єднує набір досягнень та робіт викладача, представляє всі аспекти його діяльності у вигляді повної картини.
Заключним етапом методичного засідання став відкритий виховний захід - інтелектуальна гра з інформатики «Найрозумніший», організована та проведена Т.М.Гуменною та А.Г.Смерекою, викладачами комп’ютерних дисциплін ДВНЗ "Чернівецький політехнічний коледж".

Мета цього виховного заходу- підвищення інтересу учнів до інформатики як навчальної дисципліни; розширення світогляду в галузі інформатики та інших наук; показ взаємозв’язку інформатики з іншими предметами та галузями життя.

Переможцем гри став Микола Скрипник, студент 521 групи. Скорочений варіант сценарію гри був опублікований в одному із номерів газети «Освіта Буковини».
У планах викладачів методичного об’єднання – ще кілька засідань протягом навчального року.

Планується вивчення та впровадження кращого досвіду роботи викладачів інформатики та комп’ютерної техніки області, обговорення інноваційних підходів до викладання комп’ютерних дисциплін, затвердження оргкомітету та дати проведення ІІ (обласного) етапу VІ Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки серед студентів ВНЗ І - ІІ рівнів акредитації, обговорення інноваційних підходів до викладання комп’ютерних дисциплін з метою активізації навчально–пізнавальної діяльності, розвитку та реалізації здібностей студентів та багато інших цікавих тем.

Голова методичного об’єднання
викладачів інформатики, Голик Наталія Василівна
викладач-методист ДВНЗ "Чернівецький
політехнічний коледж" скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше