Error: Incorrect password!
Лабораторний практикум з фізики » Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації
 
Інформація
  • Переглядів: 4039
  • Автор: admin1
  • Дата: 10-04-2012, 16:11
10-04-2012, 16:11

Лабораторний практикум з фізики

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Фізика

Вчителям фізики пропонується цікавий методичний матеріал, що розробив слухач курсів підвищення кваліфікації вчителів фізики Римарчук Василь Григорович, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, загальноосвітня школа І-ІІІ ст. м. Сокиряни, Чернівецької області.

Ним розроблено методику виконання лабораторних робіт для учнів 7-8 класів в період літньої практики. Виконання цих робіт не вимагає дорогого обладнання і доступне всім учням. Автором приводяться власні інструкції по виконанню деяких лабораторних робіт фізичного практикуму для 7-8 класів.

Методист ІППО ЧО А.П.Андрух

В С Т У П
Під час виконання того чи іншого експерименту не можна однаковою мірою сформувати всі елементи цього складного вміння, оскільки учні неоднаково виявляють самостійність. За таких умов важливого значення набуває планування навчальної діяльності учнів під час виконання експерименту, які учні виконуватимуть самостійно.

Програмами з фізики у 7 – 8 класах не передбачається проведення фізичного практикуму. Проте практика показує, що дуже ефективним у виробленні експериментальних умінь, є проведення підсумкового лабораторного практикуму, який дозволяє:
1. Ознайомитись з будовою, принципом дії та правилами користування новими засобами вимірювання та актуалізувати знання з користування вже вивчених засобів вимірювання.
2. Закріпити знання на визначення цієї поділки, меж вимірювання і знімання показів.
3. Поглибити правила обробки результатів.
4. Формувати вміння планувати і проводити експерименти.
Лабораторний фізичний практикум у нашій школі проводиться під час літньої практики учнів у два дні по 4 години кожного дня. Роботи виконуються за інструкціями, у яких вказано зміст і форми виконання роботи, послідовність виконання роботи, додаткові завдання та контрольні питання. Тематика робіт відповідає програмі з фізики.

Як правило, для вимірювання величин існують спеціально розроблені «стандартні» методи. Наприклад, для визначення густини речовини вимірюється маса і об’єм деякого тіла і перша величина ділиться на другу.
Проте вимірювання фізичних величин та їх визначення в даних роботах пропонується, здавалось би, зовсім невідповідними для цієї мети приладами і предметами.
Це розширює уявлення і знання учнів про методи і способи вимірювання відомих їм величин, розвиває кмітливість і допитливість, збуджує інтерес до фізики.

Тематика завдань, що пропонується у 7-му класі є такою:
1. Прокладання прямої лінії на місцевості.
2. Визначення ширини недоступної перешкоди
3. Визначення висоти школи за її тінню
4. Вимірювання діаметра м’ячика
5. Виготовлення сонячного годинника

У 8-му класі:
1. Вимірювання густини дерев’яної палички
2. Вимірювання швидкості витікання води з крана
3. Вимірювання маси лінійки
4. Визначення коефіцієнта тертя ковзання
5. Визначення тиску на фундамент школи

Ці завдання використовуються також під час навчального року в позакласній роботі, на факультативах і консультаціях під час підготовки до олімпіад, як експериментальні задачі на уроках.

fizika.doc [88 Kb] (cкачувань: 170)скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше Error: Incorrect password!