Главная > Економіка > Розбудова економічної освіти та формування основ фінансової грамотності учнівської молоді – основа розвитку громадянського суспільства та становлення економіки знань

Розбудова економічної освіти та формування основ фінансової грамотності учнівської молоді – основа розвитку громадянського суспільства та становлення економіки знань


30-09-2016, 10:09. Разместил: Moderator

29-30 вересня 2016 року в місті Києві на базі Інституту педагогіки НАПН України та Інституту обдарованої дитини НАПН України відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему «Розбудова економічної освіти та формування основ фінансової грамотності учнівської молоді – основа розвитку громадянського суспільства та становлення економіки знань». У роботі науково-практичної конференції взяли участь науковці із України, Польщі, Німеччині, Нідерландів, Литви.

Серед основних напрямів роботи учасники конференції визначили наступні: інноваційні моделі розбудови економічної освіти; інформаційно-освітній простір формування основ фінансової грамотності учнівської молоді: методологічні основи проектування та використання; проектування навчальних курсів та електронних підручників у галузі економічної освіти та фінансової грамотності; економічна освіта та фінансова грамотність: шляхи запровадження, перспективи та проблеми; застосування сучасних ІТ-технологій щодо формування навчального середовища у галузі фінансової освіти; перспективи та проблеми підвищення кваліфікації вчителів до запровадження інноваційних освітніх технологій та методів навчання у сфері фінансової грамотності; трансферт знання як основа формування економіки знання; застосування новітніх інформаційно-комунікаційних технологій у програмуванні та плануванні фінансів населення.

Педагоги Чернівецької області брали участь у роботі конференції в он-лайн режимі у студії Інституту післядипломної педагогічної освіти. У студії були присутні директор ІППОЧО Білянін Григорій Іванович, вчителі області, що викладають курс «Фінансова грамотність» та керівники навчальних закладів, що реалізують Всеукраїнський експеримент «Розвиток ініціативності та підприємливості учнів як складова формування готовності до навчання і професійної кар'єри у ринкових умовах».На пленарному засіданні виступили: Куриш Наталія Костянтинівна, завідувач науково-методичного центру менеджменту та координації роботи РМК/ММК Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області та Унгурян Ірина Корнеліївна, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри педагогіки, психології і теорії управління освітою Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, із проблеми «Формування ключової компетентності підприємливість та ініціативність у навчально-виховному процесі загальноосвітнього навчального закладу».

У роботі секцій представили свої дослідження: Олянич Олена Миколаївна вчитель економіки та географії Чернівецької загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 37 (м. Чернівці) з проблеми «Елективні курси та факультативи економічного спрямування як ефективна форма розвитку фінансової грамотності та соціалізації учнів» та Куриш Діана Григорівна, вчитель географії та економіки Лужанського ЗНЗ І–ІІІ ст. ім. В. Орелецького Кіцманського району Чернівецької області з проблеми «Формування фінансової грамотності школярів – інвестиції у майбутнє економіки України».

30 вересня у рамках конференції буде проведено майстер-класи.

За результатами роботи Міжнародної науково-практичної конференції буде видруковано збірник матеріалів із рекомендаціями та пропозиціями щодо покращення наукової роботи у сфері фінансової грамотності учнівської молоді.

 

 

 

 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад