» » » » Педагогічний процес у контексті реалізації основних ліній розвитку за Базовою програмою розвитку «Я у Світі»
Інформація
  • Переглядів: 3386
  • Автор: admin1
  • Дата: 16-11-2011, 15:47
16-11-2011, 15:47

Педагогічний процес у контексті реалізації основних ліній розвитку за Базовою програмою розвитку «Я у Світі»

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / ДНЗ

Мета: ознайомлювати педагогів зі структурою та змістом Програми. Інформувати вихователів щодо нововведень. Формувати професійну грамотність та зрілість, емоційно-пізнавальну активність педагогів.
Розвивати здатність бачити й розуміти проблеми, що виникають при впровадженні Програми «Я у Світі», та знаходити їх розв’язання; вміння працювати групами, досягаючи спільного результату; сприяти формуванню методичної культури педагогів.
Спонукати педагогів до спілкування щодо актуальних проблем, обміну досвідом, думками.

Матеріали: бейджики жовтого, червоного та синього кольору, картки з переліком завдань з певної лінії розвитку, орієнтовний перелік запитань за змістом Базової програми, картки з параметрами та визначеннями портрету компетентної особистості дошкільника

Хід семінару

Коротке теоретичне повідомлення ведучого:
Зміст Базової програми «Я у Світі» диктує необхідність змінити підходи до організації та планування навчально-виховного процесу в дошкільному закладі. У пошуках шляхів оптимізації педагогічного впливу на дітей, успішної реалізації завдань Базової програми та виходячи з різнорівневої готовності до засвоєння знань дітей педагоги обрали доступні варіанти календарного планування, що ґрунтуються на розкритті основних ліній розвитку Базової програми.
Для реалізації основних ліній розвитку: фізичного, соціально-морального, емоційно-ціннісного, мовленнєвого, пізнавального, художньо-естетичного та креативного пропонується слідуючий методичний супровід. Застосування таких прийомів забезпечить сучасність, розвивальну спрямованість освітнього процесу та допоможе будувати його за новими вимогами.

Методичні прийоми

Фізичний розвиток: використання зорових орієнтирів; оцінка рухової діяльності дошкільнят; обстеження; коментування; використання еталонів, навчання дітей бачити власні досягнення та планувати їх; використання художнього слова та музичного супроводу; регулювання фізичного навантаження тощо.
Соціально-моральний розвиток: спонукати дітей порівнювати себе, свої дії, поведінку з однолітками; наслідувати гарні зразки, планувати й розподіляти ролі, мирно розв’язувати конфліктні ситуації; формувати реалістичну самооцінку; виробляти вміння вибирати доцільну поведінку, налагоджувати контакти, визначати особисті досягнення , захищати власні інтереси, проводити спостереження з коментуванням тощо.Емоційно - ціннісний розвиток: заохочувати до мовчазного спілкування, коригування власної поведінки, наслідування; давати уявлення про засоби впливу на іншу людину, визначення її емоційного стану; міміку та жестикулювання, форми привітання, оцінку дій; спонукати до створення правил поведінки для певної ситуації тощо.
Пізнавальний розвиток: організовувати спостереження, експериментування; спонукати до розмірковування; уточнення, ствердження сказаного, осмислення за аналогією, діалогу та діалогічного мовлення тощо, встановлення причин та наслідків подій; показ та пояснення.
Мовленнєвий розвиток: вправляти у постановці запитань, порівнюванні, розповіданні, спонукати до мовленнєвого спілкування, ведення усного щоденника; проведення оглядової екскурсії, дидактична гра, перехід казки в розповідь, складання казки, визначення у художньому творі добра і зла, серіація картинок за настроєм тощо.
Художньо-естетичний розвиток: виділення реального і казкового, ознайомлення з декоративним дизайном, організація розглядання та милування творами мистецтва, спонукання до імпровізації вироблення оцінно-естетичних суджень; малювання з натури, моделювання гардеробу для ляльок за сезонами; вироблення вміння аналітично сприймати предмет, організація колективного створення картин, панно, аплікацій тощо.
Креативний розвиток: спонукати до узагальнення почутого та побаченого; коментування; прищеплювати вміння бачити нове, міркувати в нових умовах, фантазувати, долати труднощі, коригувати власну поведінку, перевтілюватися; формувати допитливість тощо.

seminar-z-elementami-treningu.doc [88.5 Kb] (cкачувань: 105)скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (113)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше