Інформація
  • Переглядів: 692
  • Автор: instytut
  • Дата: 25-01-2017, 12:41
25-01-2017, 12:41

Архітектура народів світу

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / ДНЗ

Архітектура народів світу

інтегроване заняття для старшої групи

автор: Угорська Наталія Григорівна,

вихователь ДНЗ № 9 м. Чернівці

 

 

Програмовий зміст:продовжити формувати уяву дітей про традиційне житло народів світу (іглу, юрта, вігвам, сакля, мазанка) та сучасні міські багатоповерхові будівлі; вчити знаходити спільне та відмінне, визначати причину вибору того чи іншого матеріалу для будівництва в залежності від регіону проживання. Ознайомити із професією «архітектор». Збагачувати активний словник малят словами-назвами будівель, та вправляти в описовому мовленні. Розвивати конструктивні навики, вміння втілювати з допомогою пластиліну та макаронів власний задум. Розвивати просторову уяву дітей.

Матеріали:демонстраційна картинка із зображенням лисички із казки «Зайчикова хатка», опорні схеми для складання описових розповідей за темою «Тварини», глобус, фотографії житла народів світу (іглу, юрта, вігвам, сакля, мазанка), сучасних багатоповерхових будинків та найвищої будівлі у світі – Бурдж Халіфа; фото Пізанської та Ейфелевих веж; фотографії та відео із мережі INTERNETза темою «Макаронна архітектура», макарони «спагетті», пластилін.

Хід заняття

1.Організаційний момент.

2. Гра «Впізнай за описом»

(Вихователь об'єднує дітей у дві групи, одній групі демонструє картинку із зображенням лисички і просить, щоб діти, не називаючи хто зображений на малюнку описали його для іншої групи з допомогою опорних сигналів)

Орієнтовний опис дітей: це дика тваринка, яка живе в лісі, має руду довгу прямушерсть, трикутної форми вушка, довгого пухнастого хвостика, харчується мишами, зайчиками тощо.

Інша група дітей легко вгадує, що там зображено лисичку.

Вихователь (демонструючи картину для всіх дітей):

Ця лисичка прийшла до нас із казки, в котрій вона побудувала собі хатинку та минув час, її хатинки не стало і вона вирішила зайняти житло зайчика. Пригадали? Як називається ця казочка? («Зайчикова хатка»).

Вихователь:Яке право зайчика порушила ця руда хитрунка? (право на житло, адже ніхто не має права забирати житло у інших).

Вихователь:Чому так трапилось, що у лисички не стало свого житла. (Воно розтопилося із приходом весни).

Вихователь: Чи можна зробити висновки про те, що із снігу і льоду не можна будувати житло. (Так, будувати із снігу хатинку для життя не можна).

Вихователь:А я хочу розказати вам цікаву історію про нашу гостю. Одного разу вона гостювала на Півночі у своєї подруги білої ведмедиці і бачила там… ви не повірите….хатинки із снігу в яких живуть люди.

І вона запрошує вас також побачити таку дивину.

Гра «Поміняймося місцями»(вихователь крутить глобус, діти за той час міняються як завгодно місцями, імітуючи переміщення по планеті)

Вихователь: (демонструючи фото іглу) Ми з вами на далекій Півночі і перед нами будиночок канадських ескімосів, називається він - іглу. Будують його із льоду, всередині також все зроблено із криги та снігу, навіть ліжка. Не дивлячись на це, там досить тепло.

-Діти, як ви гадаєте, чому люди цієї місцевості використовують такий дивний матеріал для будівництва житла? (припущення дітей – тому, що його там дуже багато, тому можна використати як для будівництва, так і для ремонту)

-А навесні він також розтопиться, як і лисиччина хатка? (ні, тому що на Півночі і навесні , і влітку сніг не топиться).

Гра «Поміняймося місцями»

Вихователь:ми з вами опинилися у Монголії і бачимо традиційне житло монгольських пастухів, яким постійно потрібно із стадами переміщуватися з місця на місце. Тому і житло повинно бути таким, яке легко розбирається та знову збирається і таке, яке легко транспортувати.

Це - юрта. Як ви гадаєте із чого вона виготовлена? (із палиць, які вкриті шкурами тварин).

Гра «Поміняймося місцями»

Цього разу наша подорож у Північну Америку до корінних жителів - індійців. А живуть вони у вігвамах – куріняхз жердин, які покриваються гілками, корою, циновками, шкірами звірів.

Гра «Поміняймося місцями»

Місцевість, куди ми потрапили, не має снігу круглий рік та й не багата на різні жердини, чи шкури тварин. Проте там багато гір та каміння, і люди вирішили будувати житло просто в скелях. Називається воно сакля.

Гра «Поміняймося місцями»

Діти, ми так багато подорожували із лисичкою, що час уже вертатись додому і як не згадати традиційне житло наших предків – хату-мазанку. Глина та солома допомагали українцям робити теплі, гарні та довговічні хати.

Вихователь:Ось і закінчилася наша кругосвітня подорож. Давайте, ми ще один раз поглянемо на картинки і поміркуємо, яким одним словом можна назвати те, що на них зображено? (житло)

-Діти, а в якому будиночку хотіли б пожити ви?(відповіді дітей)

-Малята, розкажіть лисичці про будиночки, в яких живете ви (я живу у дев'ятиповерховому будинку на 2-му поверсі, а я у п'ятиповерховому на четвертому тощо)

-Чим відрізняються ці будиночки один від одного? (формою, величиною, матеріалом, з якого їх виготовляють)

(демонстрація багатоповерхового будинку)

-А що спільного між ними та ось таким багатоповерховим будинком? (те, що вони призначені для проживання людей)

Вихователь:Спільним є ще й те, що всі будинки проектують люди, професія яких архітектор. Вони вирішують, як саме буде виглядати будинок, скільки у ньому буде поверхів та різноманітних приміщень. Як ви гадаєте, архітектори проектують тільки будинки для житла?

Мовна вправа «Архітектор може спроектувати…» (дитсадок, поліклініку, театр, магазин, фортецю, башту тощо)

(Демонстрація фото Ейфелевої та Пізанської веж, найвищого у світі будинку)

Гра «Так чи не так»

-Мешканці іглу – пастухи Монголії;

-Вігвам – традиційне житло індійців Північної Америки;

-Мазанку будують із снігу;

-Сакля – будиночок, що будують у горах Кавказу;

-Юрту не можна переносити з місця на місце;

-Мені було дуже цікаво дізнатись про житло різних народів.

Вихователь:

З яких матеріалів будують у нас будинки? (цегла, камінь, дерево, залізобетонні панелі)

Малята, якщо ви граєтеся у групі і проектуєте власну будівлю, то ви також архітектори. Які матеріали використовуєте ви для ваших будівель? (кубики, конструктор «Лего», сірникові коробки, олівці)

Я ж хочу показати вам можливість будівництва із макарон «спагетті».

(демонстрація фото- та відеоматеріалів на тему «Макаронна архітектура» та бесіда за їх змістом)

Малята, вам хочеться випробувати новий матеріал для будівництва? (Так). Тоді я запрошую вас у майстерню.

Хвилинка ОБЖД: кожен матеріал має в собі якусь небезпеку. Малята, пригадаємо правила роботи із пластиліном (не класти до рота, не протирати очі брудними руками. Макарони також не можна їсти, оскільки вони сирі та пам'ятати, що вони гострі, тому берегти очі)

Пальчикова гімнастика

Тук-тук-тук!

Будуєм дім

(кулачком стукаєм по кулачку).

Дім високий

(руки вгору витягнути),

Вікно - в нім

(руки разом і розвести в сторони),

З гострим дахом і трубою

(руки у вигляді даху).

В домі ми живем з тобою

(обіймаємося).

 

Оскільки архітектор це творча професія, то кожен старається придумати щось нове, не схоже на роботу інших. Тому ваші роботи мають бути неповторними.

Самостійна робота дітей.

Аналіз та обговорення виконаних робіт.

Підсумок заняття.

Діти, лисичка вдячна вам за спільну кругосвітню подорож, їй дуже сподобались ваші творчі роботи і вона каже вам «До побачення, до нової зустрічі, під час якої ми оглянемо інші будівлі людей такі, як чум, яранга тощо.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2018 (48)
Серпень 2018 (124)
Липень 2018 (106)
Червень 2018 (163)
Травень 2018 (190)
Квітень 2018 (163)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше