Інформація
  • Переглядів: 628
  • Автор: instytut
  • Дата: 21-11-2016, 15:13
21-11-2016, 15:13

З досвіду роботи Боянчуцького ДНЗ

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / ДНЗ

Все те що говорив В.О. Сухомлинський, писав і застосовував на своїй практиці, відповідає сьогоденню, воно навколо нас у повсякденній педагогічній діяльності наших вихователів. Це ви побачите із наступних слайдів. Найголовнішим джерелом розвитку вихованців, формування у них екологічної компетентності наші вихователі вважають природу. Адже саме серед природи легше думається, краще фантазується, швидше добираються слова.

Вихователі намагаються повністю задіяти засоби комплексного впливу на дітей: природу, мистецтво, художню працю. На території закладу було створено «Екологічну стежинку», до якої розроблений проект «Юні екологи».

Учасники проекту – вихованці ДНЗ, завідувач ДНЗ, вихователі всіх вікових груп, батьки вихованців. Завданням підготовчого етапу єзабезпечення науково-методичного супроводу проекту; складання перспективного плану роботи, створення розвивального середовища для спостережень; обладнання на території дошкільного закладу «Екологічної стежини».

Зміст роботи – збирання методичної та наукової літератури з обраної теми; обговорення та визначення основних вимог до організації «Екологічної стежинки» у дитячому садку; залучення батьків вихованців та облаштування «Екологічної стежинки»; складання перспективного плану роботи з дітьми.

Вихователі організовують екскурсії по екологічній стежині, де діти вчаться бачити зміни в природі протягом року.

Зупинка № 1 «Зелена огорожа»

Зупинка № 2 « Зона відпочинку»

Зупинка № 3 «Берізки – стрункі ніжки»

Зупинки №4 «Город»

Зупинка № 5 « Мурашник»

Зупинка № 6 «Штучна водойма»

Зупинка № 7 «Медова»

Зупинка № 8 «Пташина їдальня»

Зупинка № 9 «Зелена аптека»

Зупинка № 10 « Квітник»

Зупинка № 11 «Куточок лісу»

 

Спостерігаючи за цим діти легко запам’ятовують назву природних об’єктів. Спостереження пов’язуються з працею і художнім словом: це і висаджування насіння та розсади у квітнику, праця на городі, озеленення території.

Завдяки цьому діти вчаться співпереживати, берегти і турбуватися про природу. Педагогічний колектив виготовив та використовує дидактичні посібники для ознайомлення з природним довкіллям. Проводиться пошуково-дослідницька діяльність.

Така взаємодія з природою завершується святом: свято «Весни», свято «Урожаю», «Веселі ярмарки». Проводиться спільна робота з батьками по оформленню виставок: «Щедрі дарунки осені», «Умілими рученятами».; конкурс малюнків за творами В.О. Сухомлинського.

«Умійте відкривати перед дитиною у навколишньому світі щось одне, відкрити так, щоб шматочок життя заграв всіма барвами веселки. Залишайте завжди, щось недомовлене, щоб дитині захотілося ще й ще раз повернутися до того, про що вона дізналась.» (Василь Сухомлинський).

Завантажити презентацію

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Партнери сайту a-yak.net - А як...? Розповідаємо про все, що покращує життя

Архiв новин

Липень 2019 (36)
Червень 2019 (136)
Травень 2019 (196)
Квітень 2019 (138)
Березень 2019 (206)
Лютий 2019 (219)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше