Главная > біологія > З досвіду роботи: «Використання інформаційно-комунікативних технологій на уроках біології, хімії та природознавства»

З досвіду роботи: «Використання інформаційно-комунікативних технологій на уроках біології, хімії та природознавства»


5-09-2011, 15:29. Разместил: admin1
Волуца Андрій Дмитрович, вчитель біології Герцаївського районного ліцею ім. Г. Асакі, м. Герца Чернівецької області.


Надворі XXІ століття, суспільство вступило в інформаційну стадію розвитку, а комп’ютер зайняв міцні позиції не тільки в науці та виробництві, але й в освіті.
Використання комп’ютеру в школі сприяє не тільки розвитку самостійності, творчих здібностей учнів, а й дозволяє змінити саму технологію надання освітніх послуг, зробити урок більш наочним і цікавим. Комп’ютер забезпечує інтенсифікацію діяльності вчителя і учнів на уроці, сприяє здійсненню диференціації та індивідуалізації навчання, розвитку спеціальної або загальної обдарованості, формуванню політехнічних знань, посилює міжпредметні зв’язки.

Яким же чином можна використовувати комп’ютерну техніку для проведення уроків? Звичайно використання інформаційних технологій має відповідати потребам конкретного уроку, рівню володіння різними програмами учнями, наявності сертифікованих програм та їх можливостей.

За допомогою комп’ютера як засобу навчання можна реалізувати програмоване і проблемне навчання. Використання комп’ютера в процесі навчання сприяє підвищенню інтересу й загальної мотивації навчання завдяки новим формам роботи і причетності до пріоритетного напряму науково-технічного прогресу; активізації навчання завдяки використанню привабливих і швидкозмінних форм подання інформації, змаганню учнів з машиною та самих із собою, прагненню отримати вищу оцінку; індивідуалізації навчання – кожен працює в режимі, який його задовольняє; розширенню інформаційного і тестового «репертуарів», доступу учнів до «банків інформації», можливості оперативно отримувати необхідні дані в достатньому обсязі; об’єктивності перевірки й оцінювання знань, умінь і навичок учнів.

Сьогодні комп’ютери стають неодмінним атрибутом нашого життя, інформаційні технології створюють нові можливості отримання людиною знань. Актуальність використання ІТ в навчанні біології обумовлено тим, що в комп’ютерних технологіях закладені невичерпні можливості для навчання учнів на якісно новому рівні. Вони надають широкі можливості для розвитку особистості учнів і реалізації їх здібностей. Використання анімації і звукового супроводу в навчальних програмах впливають на декілька каналів сприйняття (аудіальний, кінестетичний, візуальний), що дозволяє при навчанні враховувати особливості кожного учня.

Комп’ютерні технології істотно підсилюють мотивацію вивчення біології, підвищують рівень індивідуалізації навчання, інтенсифікують процес навчання тощо.

Введення профільного навчання диктує перехід на варіативні освітні програми, індивідуалізацію і диференціацію освіти. У зв’язку з цим викладання хімії та біології в класах різного профілю розрізняється не тільки за глибиною викладу, але і вимагає використання новітніх технологій навчання.

urok-z-vikoristannyam-ikt.-virusi-neklitinni-formi-zhittya.doc [1.67 Mb] (cкачувань: 576)

virusi.rar [196.62 Kb] (cкачувань: 223)

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад