Информация к новости
 • Просмотров: 345
 • Автор: instytut
 • Дата: 12-04-2016, 16:59
12-04-2016, 16:59

Використання новітніх технологій у роботі шкільної бібліотеки

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Бібліотекарі

«Хто володіє інформацією, той володіє світом». Під таким гаслом проводиться спільна робота бібліотеки та педагогічного колективу Острицької ЗОШ І-ІІІ ст. Герцаївського району з вивчення і забезпеченняінформаційних потреб учнів.

Информация к новости
 • Просмотров: 674
 • Автор: instytut
 • Дата: 21-11-2014, 11:12
21-11-2014, 11:12

Організація бібліографічної роботи в школі

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Бібліотекарі

Формування бібліотечних фондів - безперервний процес. Одного разу почавшись, воно не припиняється до тих пір, поки існує бібліотека. Робота з формування фонду складає основний зміст діяльності багатьох співробітників бібліотеки, у міру зростання величини її фонду все більше спеціалізуються на окремих технологічних процесах і операціях його формування.

Бібліотечний фонд поняття збірне. Найчастіше вважають, що бібліотечні фонди складаються з книг. Дійсно, книги є їх основою. Але книги це лише один з видів видань - документів, що пройшли редакційно-видавничу обробку, отриманих друкуванням або тисненням, поліграфічно самостійно оформлених. Для того, щоб мати узагальнююче поняття для будь-яких інформаційних матеріалів, що становлять бібліотечні фонди, був прийнятий термін "документ", який визначається як "соціальна інформація, що зафіксована на будь-якому матеріальному носії з метою її зберігання, розповсюдження та використання".

Фонд бібліотеки - систематизоване зібрання документів, що формується відповідно до завдань бібліотеки по задоволенню інформаційних потреб її користувачів з урахуванням типу бібліотеки на основі профілю комплектування.

Информация к новости
 • Просмотров: 1207
 • Автор: instytut
 • Дата: 17-09-2014, 17:38
17-09-2014, 17:38

КАЛЕНДАР знаменних і пам’ятних дат на І півріччя 2014/2015 н.р.

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Бібліотекарі

Пропонуємо Вашій увазі знаменні і пам’ятні дати на І півріччя 2014/2015 навчального року, з метою урахування терміну підготовки планово-звітної документації в загальноосвітніх навчальних закладах.

Наша мета – привернути увагу шкільних бібліотекарів і всіх зацікавлених до ювілеїв видатних українських і зарубіжних особистостей та подій українського та світового значення, що пов’язані з історією України.

Вважаємо, що запропонована інформація допоможе спланувати цікаві, інформаційно-насичені заходи у співпраці шкільного бібліотекаря з педагогічним колективом, спрямовані на всебічний розвиток школярів, формування в них патріотизму, поваги до минулого і сучасного України, видатних особистостей, що в різні роки вплинули на розвиток культурної та освітньої спадщини нашої держави. Бібліотека та бібліотекарі можуть долучитися до реалізації проведення таких форм заходів як проведення уроків позакласного читання; занять-практикумів з прищеплення школярам навичок роботи з книгою, користування бібліотекою, інформаційними техно­логіями; організації спеціальних екскурсій, факультативів, гурт­ків, які б поглиблювали систему бібліотечно-бібліографічних знань учнів; проведенні ігор, вікторин, конкурсів, бібліотечних аукціонів, ділових ігор, бесід, консультацій; допомозі (участі) у днях твор­чих уроків, уроків-панорам; розробці блоків проектів внутрішньошкільних посібників і бібліографічних путівників тощо.

Информация к новости
 • Просмотров: 1176
 • Автор: instytut
 • Дата: 16-06-2014, 10:10
16-06-2014, 10:10

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУЧАСНІЙ БІБЛІОТЕЦІ

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Бібліотекарі

Сьогодення вимагає нового моделювання шкільної бібліотеки, спроможної стати якісним гарантом в реалізації оновлених стандартів освіти, повноцінним ресурсним центром навчального закладу. Автор статті – бібліотекар Білоусівського НВК – Маслюк С. В. акцентує увагу на особливостях функціонування бібліотеки навчального закладу в форматі навчально-виховного процесу.

Створення і використання інформаційних технологій, а також формування єдиного інформаційного освітнього простору сприяють необхідності перегляду організаційно-педагогічних аспектів діяльності шкільних бібліотек, змісту їх роботи, форм та методів обслуговування читачів, утворення на їх базі інформаційних центрів. Такі центри, з умовою забезпечення інформаційними ресурсами, мають підстави стати осередками інформаційної структури школи. Така модель бібліотеки школи сприятиме творчому розвитку школярів, їх пізнавально-навчальній діяльності, освітньому процесу шляхом використання різноманітних джерел інформації не лише з фонду однієї шкільної бібліотеки, але й електронних бібліотек, бібліографічних баз даних, електронних журналів, соціальних мереж тощо.

Информация к новости
 • Просмотров: 672
 • Автор: instytut
 • Дата: 15-05-2014, 09:06
15-05-2014, 09:06

Тарасовими шляхами

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Бібліотекарі

Тарас Шевченко – найвеличніша постать  в історії українського народу. Весною Україна й світова громадськість відзначали двохсотліття з дня народження славетного Кобзаря. 2014 рік був проголошений Шевченківським роком.

У навчальних закладах області проводилися різноманітні заходи, присвячені творчості геніального поета. Один з виховних заходів, що відбувся у Білоусівському НВК Сокирянського району ми вам сьогодні пропонуємо.

 

Информация к новости
 • Просмотров: 749
 • Автор: instytut
 • Дата: 16-04-2014, 17:31
16-04-2014, 17:31

ЛАУРЕАТИ ПРЕМІЇ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ ЗА ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКІ ТВОРИ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Бібліотекарі

До дня народження Лесі Українки (25 лютого) відбулося присудження літературної премії за твори, що сприяють національному вихованню, підвищенню духовної єдності і патріотизму та здобули широке визнання серед читачів.

Информация к новости
 • Просмотров: 896
 • Автор: instytut
 • Дата: 12-03-2014, 11:23
12-03-2014, 11:23

Пригоди української книжки

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Бібліотекарі

Дорогі друзі, шанувальники книги! На землі є багато див, створених природою і зроблених руками людини. І серед них найбільше диво – книга, у ній зібрано весь неосяжний світ. Усе, що створено людським розумом, усе до чого прагне наша душа, відображене в книжці. А найбільше книжок присвячено найріднішій людині на світі – матусі. Ще з дитинства моєю улюбленою казкою стала казка Оскара Уайльда «Зоряний хлопчик». Я не міг і не можу зрозуміти, як можна ображати свою маму, як можна її не любити?

Информация к новости
 • Просмотров: 696
 • Автор: instytut
 • Дата: 13-02-2014, 11:48
13-02-2014, 11:48

ЗУСТРІЧІ ШКОЛЯРА З БІБЛІОТЕКОЮ

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Бібліотекарі

Захопити дитину читанням – завдання непросте. Масова робота – один зі шляхів бібліотеки для досягнення цієї мети. Новітні дослідження доводять: читання книжок сьогодні не є дуже популярним заняттям. Тому основне завдання шкільного бібліотекаря вбачаємо у прищепленні дитині любові до книги, навчанні учнів-читачів користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом. Пропонуємо з даної проблематики основні форми методів роботи з книгою бібліотекаря середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Подвір’ївка Кельменецького р-ну Лучика С. М., оскільки бібліотека не лише інформаційний центр, вона є культурним центром. Від бібліотечного інформування залежить стан навчально-виховного процесу.
Информация к новости
 • Просмотров: 873
 • Автор: instytut
 • Дата: 3-02-2014, 10:51
3-02-2014, 10:51

Лесин віночок

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Бібліотекарі

У навчальних закладах області проводяться різноманітні заходи, присвячені творчості видатної української письменниці – Лесі Українці. Один зі сценаріїв літературно-музичної композиції у 4-му класі, що відбувся в Заставнівській гімназії ми Вам і пропонуємо.

Назад Вперед

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Август 2017 (48)
Июль 2017 (70)
Июнь 2017 (165)
Май 2017 (284)
Апрель 2017 (288)
Март 2017 (364)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ.пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ