» » » Проектні технології у навчально – виховному процесі в Сторожинецькій загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів
Інформація
  • Переглядів: 580
  • Автор: Moderator
  • Дата: 8-09-2017, 12:50
8-09-2017, 12:50

Проектні технології у навчально – виховному процесі в Сторожинецькій загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів

Категорія: Скриня педагогічних думок / Інтернатні заклади / Сторожинець

Проектні технології у навчально – виховному процесі в Сторожинецькій загальноосвітній  школі-інтернаті

 І-ІІІ ступенів

Щоб побачити та розкрити кожну дитину, як особистість із багатогранними інтересами протягом п’яти років шкільний колектив Сторожинецької загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів працює над науково-методичною проблемою «Формування життєвих компетентностей учнів через проектну діяльність». Мета проектної системи створювати умови для розвитку і самореалізації кожної особистості, як громадянина України, формувати покоління, здатне вчитися упродовж життя, створювати і розвивати цінності громадянського суспільства.

Шкільні проекти допомагають учням проявити свою громадянську позицію, розширити соціальний досвід у процесі відпрацювання різних соціальних ролей.

Сучасне суспільство ставить перед освітою складне завдання: підготувати спеціаліста, який володіє не лише багажем знань, але й здатною до постійного самовдосконалення, самоосвіти й адаптації умов.

Проектне навчання заохочує і посилює активність навчання з боку учнів, тому що воно особистісно-орієнтоване, використовує множину дидактичних підходів навчання в справі,незалежні заняття, спільне навчання, мозковий штурм, рольова гра, дискусія сприяє самомотивації навчання, що означає зростання інтересу й захопленості роботою в процесі її виконання.

У проекті учні стають основними дійовими особами навчального процесу, вони є рівноправними членами творчого колективу, що дозволяє їм об’єднуватися за інтересами, забезпечує різноманітність рольової діяльності.

У ході здійснення проекту школярі навчаються надавати допомогу своїм товаришам по роботі, у них формується вміння самостійно орієнтуватися в інформаційному просторі, виробляється обов’язковість і відповідальність.

Вміння користуватися методом проектів - показник  високої кваліфікації вчителя, його ставлення до прогресивних методів навчання й розвитку учнів . У ході його здійснення, вчитель допомагає учням у пошуку джерел інформації, необхідних для роботи над проектом, координує весь процес, підтримує зворотній зв'язок , консультує , заохочує та підтримує учнів.

Метод проектів передбачає певну сукупність навчально – пізнавальних прийомів , що дозволяє розв’язати ту чи іншу проблему в результаті самостійних дій учнів із обов’язковою презентацією цих результатів.

Колектив школи постійно працює над покращенням естетичного облаштування шкільних приміщень та створення відповідного побуту для вихованців. Чотири роки поспіль Сторожинецька ЗОШ - інтернат посідає Гран-Прі в конкурсі з підготовки  закладів до нового навчального року.

Виховне середовище починається з приміщення школи, яке мало схоже на адміністративну установу. Стиль оформлення класних кімнат, коридорів, спалень швидше нагадують домашню обстановку. Кожного року проводиться конкурс  «Краща спальня», де ви не побачите двох однакових  спалень.  Школа потопає в розмаїтті квітів, які буяють з  ранньої весни до пізньої осені. Це робота вихованців над щорічним проектом «Земля в цвіту». Кожен клас має свою територію і клумбу, яку протягом року впорядковує. У кінці навчального року кожен клас захищає свій проект. Наш навчальний заклад  презентував  на обласному конкурсі проект «Галерея кімнатних рослин», де посіли І  місце. У школі налічується більше 700 вазонів, які розміщені в класах , кабінетах , коридорах та спальнях.

У  формуванні максимально сприятливого середовища важливу роль відіграє благоустрій шкільної території, яка займає площу 7,01 га це є місцем відпочинку не тільки учнів, а й жителів міста. Так члени екологічного гуртка в проекті « Садово - паркова зона на території школи»  описали рідкісні дерева та рослини , які знаходяться на території.

Учнями 9 класу, закладено дендропарк, де розміщено шкільну пасіку. Це клопітка робота над проектом «Посади дерево»

Серед найпотужніших духовних сил кожної людини, суспільства в цілому є патріотизм, який споконвіку плекає кожна нація. Ефективності у формуванні патріотичної свідомості посягають не використанням поодиноких цінностей, а систематичним їх поєднанням. 

Проектна система «Нема без кореня рослини, а людей без Батьківщини» вміщує 9 проектів. 

Всі проекти зібрані у книгу, яка допомагає учням знайомитися з тим чи іншим проектом.

Метою даної проектної системи є формування національної свідомості, любові до рідного краю, оволодіння українською мовою, використання її багатства і засобів на практиці, ознайомлення з видатними постатями краю. 

Вагому роль у пропагуванні ідеї патріотичного виховання  , як національного пріоритету України відіграють наступні проекти у нашому закладі:

- Небесна сотня

- Герої не вмирають.

Значний виховний потенціал мають акції: «Милосердя», «Лист пораненому солдату»,  «Сайт добрих вчинків », «Українську книгу - луганським дітям»,  «Вишиту футболку - воїну», «Зігрій солдата» (виготовлення міні пічок).

Ця вся робота проходила через душу і серця дітей, які небайдужі до чужої біди.

Розвитку творчого потенціалу вчителів та учнів сприяє проект «Творча обдарованість», розроблений із метою пошуку, підтримки і стимулювання інтелектуально й творчо обдарованих дітей та молоді.

Щоб сформувати творчу особистість необхідно передусім створити комфортні умови навчання та дозвілля , за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність.

Стимулюючи функції для розвитку творчого потенціалу вчителів та учнів, вони щороку приймають участь у предметних олімпіадах, конкурсах «Вчитель року» , «Звичайне диво», «Олімпійське лелеченя» та інші.

  

Раз на чверть підводиться підсумок на звання «Кращий учень школи». У кінці кожного навчального року проводиться свято  «Золотий ключик творчості», де підводяться підсумки творчої діяльності дитячого та педагогічного колективів.

За 2016-2017 рік – 17 дітей занесені в книгу «Юні таланти  Сторожинеччини ».

                                                                                          Серед проектів , які реалізуються у школі, найбільш важливим є «Школа сприяння здоров’ю », який спрямований на створення сприятливих умов для зміцнення здоров’я  учнів, утвердження здорового способу життя, як невід’ємного елемента культури особистості, формування її фізичних здібностей, виховання потреби в регулярних  заняттях фізичною культурою, в дотриманні режиму дня, профілактики тютюнопаління , алкоголізму, вживання наркотичних речовин.

До Дня Перемоги учнями 6 класу був створений проект «Їх імен не забути», та 8 класу «Збережемо пам'ять про подвиг». 

Члени учнівської Ради захистили свій проект «Добрі серця» на Всеукраїнському рівні, за що були удостоєні Диплома інституту модернізації змісту освіти та українського інституту ту національної пам’яті. 

Цього навчального року школа буде працювати над проектом «Ми - українці».

1-4 клас      «Люблю тебе, моя Вітчизно».

5-7 клас     «Моя найкраща в світі сторона чарівна, неповторна Україна».

8-9 клас     «Я- громадянин і патріот держави. Я все зроблю для її блага і тепла».

10-11 клас «Ми юний цвіт нової України. У наші очі дивиться народ»

Серед об’єктивних переваг проектна технологія -  це мотиваційна спрямованість та розвивальне навчання ,здобуте в процесі реалізації проекту. Знання не лише набувають особливої міцності та усвідомлення, а й асоціативно пов’язане  з отриманням задоволення, що стимулює до нового пошуку.

Дитина поступово готується сприймати дійсність такою, якою вона є, більше того – робити правильний вибір ,не відступати, не комплексувати, не бути залежним від когось.

Таким чином, проектна діяльність не тільки мотивує  процес навчання дітей, вона дає змогу збагачувати досвід у конкретній справі, дозволяє побачити практичне застосування знань і вмінь у реальному житті.

  


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (101)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше