» » Українознавство – основа формування світогляду української молоді
Інформація
  • Переглядів: 1459
  • Автор: Moderator
  • Дата: 27-10-2016, 12:18
27-10-2016, 12:18

Українознавство – основа формування світогляду української молоді

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Українознавство

25 жовтня 2016 року в Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з метою популяризації серед учнівської молоді досягнень українознавства, зміцнення українознавчих засад освітньо-виховного процесу в ЗНЗ, реалізації творчого потенціалу обдарованої молоді, формування державницького та національно-патріотичного світогляду підростаючого покоління відбувся вебінар «Українознавство як навчально-виховна дисципліна та основа формування світогляду української молоді».

У заході брали участь: Тамара Степанівна Богачик, заступник директора з науково-методичної роботи ІППОЧО, кандидат історичних наук; Арсен Леонідович Зінченко, заступник директора Науково-дослідного Інституту українознавства, доктор історичних наук, кандидат економічних наук; Світлана Миколаївна Бойко, старший науковий співробітник відділу освітніх технологій та популяризації українознавства та працівники Інституту; Мойсей Антоній Аркадійович, професор, доктор історичних наук, завідувач кафедри суспільних та українознавчих наук Буковинського медичного державного університету; Ніна Іванівна Зорій, проректор з науково-педагогічної роботи та виховання БДМУ, доцент кафедри психології та філософії, кандидат філософських наук; Лариса Василівна Мафтин, кандидат філологічних наук, доцент, викладач українознавства факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича; Лариса Василишин, директор Львівської української гуманітарної гімназії імені Олени Степанів з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови; методисти РМК (ММК), вчителі українознавства міста Чернівці та районів області.

До присутніх з вітальним словом звернулася Тамара Богачик, яка окреслила роль українознавства у формуванні національно-патріотичної молоді. Побажала плідного обміну думок щодо забезпечення науково-методичного супроводу викладання такої важливої дисципліни як українознавство, зауваживши, що цей обмін думками має залишити слід не тільки на Інтернет-ресурсах, а й у практичній роботі.

Тамара Антонівна Мінченко, методист НМЦ виховної роботи ІППОЧО, заслужений працівник освіти України, організатор вебінару «круглого столу» у своєму виступі процитувала Міністра освіти і науки України Лілію Гриневич: «Потрібно наповнити навчально-виховний процес в освітньому закладі українським змістом. Нова школа повинна плекати українську ідентичність». Тамара Антонівна додала, що нова школа має виховувати не лише відповідальність за себе, а й за розвиток і добробут країни та всього людства. Адже реформою передбачено низку стимулів для особистого і професійного зростання, щоб залучити до професії найкращих. Виховний процес буде невід’ємною складовою усього освітнього процесу і орієнтуватиметься на загальнолюдські цінності, зокрема морально-етичні (гідність, чесність, справедливість, турбота, повага до життя, повага до себе та інших людей), соціально-політичні (свобода, демократія, культурне різноманіття, повага до рідної мови і культури, патріотизм, шанобливе ставлення до довкілля, повага до закону, солідарність, відповідальність).

Професор Мойсей Антоній порушив питання українознавства в системі вищої медичної освіти, ознайомив присутніх з журналом «Історичні та філологічні науки», презентував книгу «Українознавство в системі вищої медичної освіти».

Актуальні питання щодо викладання українознавства у навчально-виховному процесі вузу у своїх виступах розкрили проректор Ніна Зорій та доктор історичних наук, доцент Марія Мельничук.

А Лариса Василівна Мафтин, кандидат філологічних наук, доцент, викладач українознавства факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича зупинилася на питаннях впровадження українознавства у ВНЗ, на українознавчий компонент змісту шкільної освіти та його методичне забезпечення.

Лариса Василишин,директор Львівської української гуманітарної гімназії імені Олени Степанів з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови та педагоги цієї українознавчої гімназії поділились досвідом роботи з проблем українознавчого спрямування гуманітарних дисциплін. Місце українознавства в системі природничих дисциплін. Українознавство в мистецькому просторі.Українознавство як навчальний предмет.

Алла Ткач, методист української мови та українознавства ММК управління освіти Чернівецької міської ради, окреслила проблемні питання у викладанні українознавства у навчально-виховних закладах м.Чернівці. В методичній студії виступили методисти українознавства всіх РМК (ММК).

Під час проведення вебінару всі бажаючі мали змогу отримати відповіді на питання організаційного та методичного характеру щодо викладання курсу «Українознавство» у загальноосвітніх навчальних закладах, а також поділитися власним досвідом.

На завершення Тамара Мінченко закликала бути патріотами України, не забувати жертовний подвиг Героїв Небесної Сотні, солдатів АТО, дбати про формування національної самосвідомості підростаючого покоління, зокрема учнів та студентів, адже події, які переживає український народ, ще раз засвідчили, що державна незалежність потребує захисту, забезпечення національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання, а інтегрований курс «Українознавство» покликаний сприяти цьому.

  

  


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше