Главная > Новини > Проведення обласного збору юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів

Проведення обласного збору юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів


29-10-2013, 15:42. Разместил: Anatoly
У всі часи на Україні приділялась значна увага вихованню працелюбної дитини, яка би любила свою землю, свій край та бережливо відносилася до традицій господарювання. Навчальні заклади нашої області виховують перш за все патріотичне ставлення до землі рідного краю, любов до України, пошану до людей та їхньої праці. Успіх цієї справи полягає у постійному забезпеченні поєднання навчання з працею, теорії з практикою. 
26 жовтня 2013 році комунальним закладом «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» на базі Міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та ЗНЗ № 16 м.Чернівців проведено обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів.
Обласний збір проводився за номінаціями: «Аграрництво», «Садівництво», «Зоологія», «Тваринництво», «Квітникарство», «Фітодизайн». До складу журі входили науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Придністровської дослідної станції садівництва, Буковинської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук, представники Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, відділу природи Чернівецького краєзнавчого музею, Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
Журі не тільки уважно вислухало дітей, але і надало консультації по плануванню подальших досліджень, методиках їх проведення, а також звернуло увагу присутніх на те, що старанна праця учнів у трудових об’єднаннях неабияк сприяє отриманню високих результатів. 
Цього року учасниками Обласного збору стали понад 140 учнів та педагогів всіх районів області та м. Чернівців ( окрім м. Новодністровськ). Цікаву і змістовну роботу провели юннати м.Чернівців, Заставнівського, Новоселицького, Герцаївського, Сторожинецького, Сокирянського, Хотинського та Вижницького районів. Найбільше призових місць здобули учні навчальних закладів м.Чернівців, Заставнівського, Герцаївського, Сторожинецького та Путильського районів.
Учасників Збору привітали головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації О.Л.Скарієр та директор комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. 
У своєму виступі Людмила Юріївна Головченко аналізувала стан розвитку сільсько-господарських видів позакласної та позашкільної діяльності, підкреслила важливу роль, яку відіграє праця вихованців на 169-ти навчально-дослідних земельних ділянках, які діють в навчальних закладах області, в 95-ти шкільних садах, 37-ми ягідниках, 438-ми куточках живої природи, відмітила кращі, на яких учні проводять науково- дослідницьку роботу, спрямовану на одержання високих урожаїв сільськогосподарських культур, впровадження нових перспективних для своїх районів культур і сортів рослин, на вирощування високоякісного насіння, підвищення продуктивності тварин. Також звернула увагу на роботу та досягнення профорієнтаційних гуртків позашкільних навчальних закладів області.
Л.Ю.Головченко привітала переможців у всеукраїнських конкурсах та акціях за 2012/2013 рік та побажала подальших творчих здобутків. 
Програмою заходу було передбачено, окрім захисту науково-дослідницьких та практичних робіт, виставку-конкурс квіткових композицій «Барви осені», що була присвячена Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників. Переможці виставки були вибрані методом таємного голосування самими учасниками Обласного збору і нагороджені дипломами Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
Якими б не були результати Обласного збору, праця та навчання дітей у сільсько-господарському напрямку позашкільної освіти є однією з активних форм зв’язку навчання із життям, могутній фактор виховання у дітей глибокого інтересу і любові до довкілля. Проводячи досліди на обмеженій території шкільних навчально-дослідних ділянок і, водночас працюючи у фермерських господарствах, вихованці мають можливість розвивати спостережливість, творчість, навики дослідження, практичної роботи, аналізу результатів. 
Як показує досвід, участь дітей у подібних заходах сприяє розвитку ініціативи і організаторських здібностей, формуванню стійких професійних інтересів, фізичному загартуванню, допомагає свідомо обирати професію, навчає господарювати в нових економічних умовах.

Проведення обласного збору юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерівПроведення обласного збору юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерівПроведення обласного збору юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад