Главная > Новини > Виховання патріотичних цінностей – пріоритетне завдання сучасної української школи

Виховання патріотичних цінностей – пріоритетне завдання сучасної української школи


22-10-2013, 10:27. Разместил: Anatoly
З кожним днем зростає інтерес багатьох людей до історії нашої Батьківщини. Знання свого родоводу, історичних та культурних надбань предків необхідне для піднесення національної гідності та виховання патріотизму підростаючого покоління. 
Україна! Край наш рідний! Золота, чарівна сторона. Від скіфів, від часів Київської Русі та Запорозької Січі бере витоки наш родовід. Віками наш народ протистояв ворогам, виховував своє прагнення до свободи та незалежності, гартував свою силу і волю, щоб боронити рідну землю. Символом незламності та могутності України до наших часів є козацтво. 
Двадцять перший рік поспіль Україна відзначала День українського козацтва, який збігається з одним із найвеличніших християнських свят - Покровою Пречистої Богородиці та Днем створення УПА.
Завдання школи – виховувати почуття патріотизму, любові до державної символіки, до звичаїв, традицій, культурних цінностей українського народу.
З цією метою в нашій школі щороку проходить тиждень національно-патріотичного виховання, присвячений Дню козацької слави, річниці створення УПА та святу Покрови Пречистої Богородиці. Це відкриття тижня загальношкільною радіолінійкою «А ми тую козацькую славу...», оформлення книжкової виставки та творчих проектів «З історії козацтва», виховні заходи по класах, читання лекцій членами шкільної «Молодої Просвіти» до Дня козацької слави та річниці УПА, звучання козацьких маршів та пісень на перервах, виставка плакатів учнів 5-11 класів на тему: «Слава козацькому роду», військово-патріотичні змагання- гра «Козацькі забави» між учнями 7-8 класів тощо.
15 жовтня у школі відбулося особливе урочисте загальношкільне свято «Козацькому роду нема переводу» за участю крайового отамана Буковинської січі ім. І.Мазепи генерала-отамана В.Волощука та козаків Буковинської січі, члена Спілки письменників України письменника В. І. Михайловського, професора ЧНУ ім. Ю. Федьковича П.П. Брицького, заслуженого артиста України 
І. М. Дерди, керівника районного товариства «Просвіта» С.Т. Масловської та священиків. На святі були присутні заступник голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань Л.П.Гольцов, голова районної ради М.С.Леваніна, міський голова Я.В.Цуркан, голова профспілки вчителів району В.М.Воловський, головний спеціаліст відділу освіти І.Д. Молдован.
В цей святковий день усі вчителі та учні були в українських вишиванках, у школі на перервах лунали козацькі пісні та марші, всі з нетерпіння чекали гостей та початку свята. 
Перед школою всіх гостей зустрічали одинадцятикласники у буковинському одязі з хлібом та сіллю на вишитому рушнику, учні, вчителі, батьки. Урочистим було внесення козацьких та державного прапорів, звучання Державного Гімну України.
Гості були вражені живими картинами «Як козаки писали листа турецькому султану» та «Прощання з козаком» у коридорі школи, виставкою плакатів «Слава вам, козаки!», композиціями із рушників. Свято розпочалося козацьким танцем, який виконали хлопці 9-11 класів, у виконанні Ковалик Б., учениці 3 класу, звучала пісня «Козачка», Пазюк Н., учениця 5 класу, проспівала пісню «Буковина» у супроводі шкільного танцювального ансамблю «Мальви». 
Крайовий отаман В.Волощук у своєму виступі закликав школярів вивчати історію рідного краю та українського козацтва, пишатися тим, що ми живемо на багатій історичними подіями українській землі. Письменник В.І.Михайловський подарував школі свою книгу, професор ЧНУ Брицький П.П. сказав, що вражений натхненням, патріотизмом, любов‘ю до історії нашого краю педагогічного та учнівського колективу, глибокою духовною насиченістю виступів учнів та прекрасною підготовкою святкового дійства. Гольцов Л.П., Леваніна М.С., 
Цуркан Я.В. та Молдован І.Д. привітали всіх присутніх зі святом, відзначили велику і кропітку роботу педагогічного колективу щодо підготовки свята, яке має надзвичайне значення для національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.
Та найбільше учні чекали посвяти в козачата, перед якою було благословення священиків та прийняття присяги учнями та вчителями. Після посвяти учні урочисто виконали шкільний Гімн, який був уперше виконаний і надалі буде виконуватися на кожному загальношкільному святі. Слова Гімну склали вчителі, музику написала мати учениці Ковалик М.В.
Неповторні враження залишилися від виступу народного артиста України І.М.Дерди, який подарував школі збірку пісень «Кредо», закликав любити свою неньку Україну, любити батька й матір і виконав українські пісні «Рідна мати моя», «Два кольори», «Черемшина».
Свято пройшло в щирій, дружній, родинній атмосфері і ще раз підтверджує силу, велич, бойовий дух і козацьке братство, мужність і розум, мудрість і щедрість, творчість і гумор нашого талановитого народу.

Виховання патріотичних цінностей – пріоритетне завдання сучасної української школиВиховання патріотичних цінностей – пріоритетне завдання сучасної української школиВиховання патріотичних цінностей – пріоритетне завдання сучасної української школиВиховання патріотичних цінностей – пріоритетне завдання сучасної української школиВиховання патріотичних цінностей – пріоритетне завдання сучасної української школи

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад