Главная > Новини > Маніфест гуманної педагогіки – шлях у майбутне

Маніфест гуманної педагогіки – шлях у майбутне


30-04-2013, 10:51. Разместил: Moderator

17 липня 2011 року у педагогічному просторі пострадянських республік відбулась визначна подія – проголошення та підписання „Маніфесту гуманної педагогіки”.  З цією метою за запрошенням президента Міжнародного Центру гуманної педагогіки, академіка РАО, доктора психології, професора МДПУ Шалви Олександровича Амонашвілі у його садибі у Бушеті (Телавський район, Грузія) зібрались прихильники гуманної педагогіки - керівники організацій гуманної педагогіки різного рівня, люди різних національностей і віросповідань, представники різних країн, учителі, вихователі, батьки, громадські діячі, представники науки – разом біля 40 осіб.

Підписання „Маніфесту” стало початком нового етапу у розвитку Міжнародного руху гуманної педагогіки як нової форми громадського впливу на розвиток освітнього світу. Ідеї цього документу служать цілям духовно-морального становлення підростаючого покоління в атмосфері гуманності та особистісного підходу до дитини. „Маніфест гуманної педагогіки” визначає цілі виховання дитини, наголошує на основних проблемах сучасного освітнього простору, пропонує шляхи їх розв’язання, заново з позицій духовного гуманізму осмислює цілісну сутність дитини, зміст основних педагогічних категорій, зазначає відмінності між авторитарною та гуманною педагогіками. Проте, основним у цьому якісно новому педагогічному документі є звернення та заклик до кожного оновити та розширити педагогічну свідомість і творчу практику на основі понять духовності та гуманності, любові й добра, миру і блага, прийняти класичні педагогічні цінності, стати послідовником ідей гуманної педагогіки.

Для більш повного розуміння ідей „Маніфесту” наведемо цитату з нього: „Гуманна педагогіка є найвищим рівнем думки і практики. Змішувати її з авторитарною педагогікою не можна. Тому від нашого вибору залежить – стане освітній світ гуманним чи залишиться авторитарним. Кожний із нас є творцем свого суб’єктивного освітнього поля навколо себе. Поле це без нашої особистості не існує, воно таке, якими є ми самі, наші переконання та устремління, наш особистісний склад характеру і вдачі”. З повним текстом „Маніфесту” можна ознайомитись на сайті Міжнародного Центру гуманної педагогіки - www.gumannaja-pedagogika.ru.

22-24 березня 2013 року у Москві відбулись 12 Міжнародні Педагогічні Читання, присвячені світлій пам’яті доктора педагогічних наук, професора, академіка АПСН, дружини та соратниці Шалви Олександровича Амонашвілі Валерії Гівієвни Ніорадзе. Темою цьогорічних Читань, на які з’їхались більше 700 учасників з усіх країн СНД, Прибалтики та Грузії, було обрано „Маніфест гуманної педагогіки – шлях у майбутне”. Читання включали різні форми роботи – виступи, лабораторії з різних напрямів, де учасники обмінювались досвідом роботи з дітьми, майстер-класи досвідчених вчителів, зустрічі з видатними діячами педагогіки, науки та культури. Для учасників Читань дав невеликий концерт заслужений артист України, доцент кафедри музики ЧНУ ім. Ю. Федьковича Іван Михайлович Дерда, який прибув до Москви у складі делегації співробітників Чернівецького обласного Центру гуманної педагогіки. Виступ буковинського співака усім сподобався, про що свідчили щирі та довгі аплодисменти.

В кінці Читань відбулась традиційна церемонія нагородження у трьох номінаціях – „Лицар гуманної педагогіки”, „Учитель гуманної педагогіки” та „Освітньо-виховний заклад гуманної педагогіки”. В урочистій обстановці нашому землякові було присвоєно звання „Лицар гуманної педагогіки” та вручено нагрудний золотий знак „Серце і лебідь” як символ єднання, любові і мудрості. За 11 років Міжнародним громадським жюрі звання „Лицар гуманної педагогіки” було присвоєно та вручено золотий знак „Серце і лебідь” більше 140 прихильникам гуманної педагогіки, які особливо відзначилися своєю діяльністю.

Рівень духовності та організації цьогорічних Читань „Маніфест гуманної педагогіки – шлях у майбутне”, за зізнанням багатьох учасників, був на порядок вищим за попередні. Це свідчить, що Міжнародний рух послідовників гуманної педагогіки набирає силу, яка здатна змінити освітній світ на краще, внести у нього більше любові та мудрості, зробити життя дітей набагато радіснішим, творчим та змістовнішим, сприяти повнішому розкриттю їх багатої духовної та земної природи. Але такі зміни можливі лише через прийняття у свідомість вчителями, вихователями, батьками виміру духовності, їх постійне самовдосконалення, облагородження свого характеру і відносин з дітьми та оточуючими.

В Чернівецькій області зареєстрований та проводить різнобічну проствітницьку та педагогічну діяльність Чернівецький обласний Центр гуманної педагогіки. Центр регулярно організує проведення семінарів за участю Ш.О. Амонашвілі для вчителів, викладачів, вихователів, батьків, студентів. Також, Центром гуманної педагогіки щорічно у жовтні проводяться обласні педагогічні Читання, учасниками яких є більше 100 педагогів з різних районів області та міста Чернівці. Восени цього року планується проведення четвертих обласних педагогічних Читань за темою „Учитель”. Тема є актуальною та пропонує усім нам задуматися над високою суспільною місією вчителя, його роллю у духовному та освітньому розвитку дитини та еволюції людства, удосконаленням власної педагогічної майстерності та відносин з дітьми. Адже, лише від вчителя, його особистісних якостей, свідогляду та професіоналізму залежить майбутне дітей, суспільства та планети.

 

 

Співробітник Чернівецького обласного Центру гуманної педагогіки, 
к.е.н., викладач ЧНУ ім. Ю. Федьковича І.І. Легкоступ


Маніфест гуманної педагогіки – шлях у майбутне

 


  

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад