Главная > Новини > Відбулося засідання громадської колегії з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області

Відбулося засідання громадської колегії з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області


19-03-2013, 17:12. Разместил: Moderator

Сьогодні, 19 березня 2013 року, під головуванням заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації Віталія Темерівського, відбулося засідання громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області.

У засіданні також взяли участь: голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький та представник Національної експертної комісії в Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях Ігор Андроняк.

На порядку денному розгдядалися питання: «Про дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі у Чернівецькій області. Виконання плану роботи громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області у 2012 році та затвердження плану роботи на 2013 рік» та «Про затвердження плану роботи Громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області на 2013 рік», доповідала начальник Групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області Світлана Прінько.

Василь Костицький презентував проект плану заходів з проведення антиалкогольної кампанії в Україні презентував. Василь Васильович наголосив, що однією із загроз майбутньому нашої держави є кризовий стан здоров’я нації, що зумовлено надмірним споживанням алкоголю. Про нагальність та важливість проблеми алкоголізму в країні свідчать результати соціологічних досліджень: понад 40 тис. українців щороку помирають від споживання алкогольних напоїв. Більш як 700 тис. – мають офіційно зареєстровану в медичних установах алкогольну залежність, проте реальна статистика є значно більшою.

«Слід підкреслити, що алкоголізм в Україні молодшає. За даними ВООЗ, Україна є абсолютним лідером серед 40 країн Європи за кількістю підлітків 11-15 років, які регулярно вживають алкоголь. В цілому близько 40 % українських підлітків у віці від 14 до 18 років вживають алкоголь, на другому місці Ізраїль – 28%. Росія знаходиться на 15 місці.

Відсутність в країні єдиної стратегії профілактичних дій, пов’язаних з вживанням алкоголю, недостатній рівень координації зусиль в даній сфері між державними інституціями та громадськими організаціями, недостатній рівень висвітлення у ЗМІ даної проблеми обумовили розробку Національною комісією Плану заходів з проведення антиалкогольної кампанії в Україні.

Вважаємо, що зазначені заходи сприятимуть вирішенню питання недопущення вживання дітьми та молоддю алкогольних напоїв та в цілому покращать здоров’я громадян України», – констатував голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

У ході засідання члени громадської колегії внесли пропозиції та доповнення до зазначеного проекту. Голова постійної комісії Чернівецької обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та етики Матвій Куцак підтримавши зазначену антиалкогольну кампанію презентував програму «Шахи», яка спрямована на залучення учнівської молоді до змістовного дозвілля. Також він вніс пропозицію до проекту у розділ ІІІ щодо комплексних заходів по виконанню Загальнодержавної цільової соціальної програми розвитку шахів «Інтелект нації на 2013 – 2020 рр.», спрямованої на розвиток морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини.

Голова регіональної комісії з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області Віталій Темерівський акцентував увагу на важливості проведення антиалкогольної кампанії в Україні та, зокрема, в Чернівецькій області. Віталій Вячеславович наголосив на важливості питання заборони реклами на телебаченні щодо продажу алкогольних напоїв.

За результатами роботи засідання регіональної комісії прийняті відповідні рішення.

 

Відбулося засідання громадської колегії  з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій областіВідбулося засідання громадської колегії  з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій областіВідбулося засідання громадської колегії  з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій областіВідбулося засідання громадської колегії  з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад