Главная > Новини > Відбулася нарада завідувачів районних (міських) ПМПК

Відбулася нарада завідувачів районних (міських) ПМПК


19-03-2013, 16:16. Разместил: Moderator

19 березня 2013 року на базі Чернівецької обласної психолого-медико-педагогічної консультації проведено нараду для завідувачів районних (міських) ПМПК «Соціально-педагогічний та психологічний супровід інклюзивної освіти в умовах ПМПК».

На нараді було розглянуто наступні питання:

1. Організаційно-педагогічні умови інтегрування дітей з особливостями психофізичного розвитку в загальноосвітній простір;

2. Нові підходи в діяльності психолого-медико-педагогічної консультації в умовах інклюзивної освіти;

3. Підсумки проведення моніторингового дослідження стану інклюзивної освіти в районах області;

4. Майстер-клас «Корекційно-реабілітаційна діяльність педагога в освітньому просторі»;

5. Інтеграція дітей з обмеженими психофізичними можливостями в загальноосвітні заклади міста: за і проти ;

6. Надання інтегрованих послуг дітям з особливими освітніми потребами в Вижницькому районі;

7. Модель індивідуальної програми навчання дитини з особливостями психофізичного розвитку.

З вітальним словом до учасників наради звернувся начальник управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації Ю.М.Куриш, який зазначив, що багатоетапне і різноаспектне вивчення проблеми інтегрування дітей з особливостями психофізичного розвитку в загальноосвітні навчальні заклади, системний аналіз положень і методичних підходів дають змогу визначити основні тенденції вирішення означеної проблеми й окреслити коло конкретних питань, пов’язаних із цим процесом. Соціально-інтеграційні процеси стосовно дітей з обмеженими можливостями на початкових етапах розвитку мали стихійний, неформальний характер.

За 2012р. був створений банк даних стійконевстигаючих дітей. Разом з психологічною службою вивчались причини неуспішності. По області стійконевстигаючих - 1831 дитина, 1515 – діти, які не мотивовані на навчання. З ними працюють психологи загальноосвітніх навчальних закладів області. 315 дітей підлягають інклюзивному навчанню або навчанню в спеціальних школах.

Чернівецькою обласною, районними (міськими) ПМПК рекомендовано інклюзивне навчання 112 учням. З них охоплені інклюзією 53 учнів.

Важливою умовою ефективності освітнього інтегрування є педагогічна робота, спрямована на формування у здорових учнів адекватних уявлень про однолітків з порушеннями психофізичного розвитку, на нівелювання наслідків пізнавальної, соціальної та емоційної депривації. Інклюзивне навчання, реалізація технологій освітньої інтеграції дає змогу узгодити протиріччя між рівними правами осіб з обмеженими можливостями у виборі життєвого шляху, форми освіти, освітніх послуг і фактичною нерівністю можливостей різних соціальних груп (здорових людей і людей з відхиленнями розвитку) в реалізації цих прав.

Важлива роль у процесі освітньої інтеграції дитини з порушеннями психофізичного розвитку відводиться сім’ї, яка є одним із основних факторів її залучення до системи суспільних відносин. Позитивним прикладом з даного питання може слугувати досвід роботи з сім’ями дітей, які навчаються в ЗНЗ №24 та ЗНЗ №33 (М. Авдеєв, П.Чепишко.).

Фактори, що ускладнюють реалізацію соціальної й освітньої інтеграції, здебільшого, зводяться до недостатнього фінансування системи сучасної загальної освіти, а також негативного або байдужого ставлення до проблем осіб з відхиленнями розвитку. Втім, аналіз сумісного навчання здорових дітей і дітей з порушеннями психофізичного розвитку засвідчує, що значні фінансові асигнування мають одноразовий характер і необхідні на початкових етапах. Так, в нашій області відкриті ставки асистентів вчителів в Новоселицькому, Заставнівському, Кельменецькому, Глибоцькому районах та м.Чернівці, всього 15 ставок.

Інтегроване та інклюзивне навчання передбачає комплексний системний особистісно-орієнтований та індивідуалізований характер роботи, що проводиться. Подолання девіацій поведінки, соціалізація учнів потребують вивчення і знання не лише структури наявного порушення розвитку, а й рівня життєвих компетенцій, комунікативно-пізнавальної діяльності кожного учня. У процесі навчальних і корекційно-розвивальних занять мають враховуватися перспективи майбутнього розвитку, соціальної поведінки, індивідуальні уподобання і наміри дітей.

Подальше вивчення проблеми ми пов’язуємо з вивченням та уточненням особливостей інтегрованого та інклюзивного навчання на різних вікових етапах, насамперед, в дошкільному і старшому шкільному віці; подальшою розробкою та вдосконаленням корекційно-розвивальних занять в умовах інтеграції та їх навчально-методичного забезпечення.

Н. В. Ісанчук, в.о.завідувача Чернівецької обласної психолого-медико-педагогічної консультації розповіла про нові підходи в діяльності психолого-медико-педагогічної консультації в умовах інклюзивної освіти.

С.З.Волошин, методист ІППО ЧО ознайомила присутніх із підсумками проведення моніторингового дослідження стану інклюзивної освіти в районах області, а також ознайомила відповідальних за інклюзивне навчання з практичним застосуванням «Індексу інклюзії» для проведення внутрішнього моніторингу загальноосвітніх навчальних закладів; вивчення створення необхідних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами; складання програми розвитку навчального закладу.

М.В.Захарова, М.О.Анатійчук, консультанти ОПМПК презентували майстер-клас «Корекційно-реабілітаційна діяльність педагога в освітньому просторі».

А.І.Починок, головний спеціаліст управління освіти Чернівецької міської ради розповіла про інтеграцію дітей з обмеженими психофізичними можливостями в загальноосвітніх закладах міста: за і проти.

А.В.Зварич, завідувач Вижницької районної ПМПК ознайомила присутніх з наданням інтегрованих послуг дітям з особливими освітніми потребами в Вижницькому районі.

О.Я.Олексюк, завідувач Кіцманської районної ПМПК детально ознайомила відповідальних з моделлю індивідуальної програми навчання дитини з особливостями психофізичного розвитку.

Наприкінці наради були підведені підсумки і роздано доручення відповідальним працівникам.

 

Відбулася нарада завідувачів районних (міських) ПМПКВідбулася нарада завідувачів районних (міських) ПМПКВідбулася нарада завідувачів районних (міських) ПМПКВідбулася нарада завідувачів районних (міських) ПМПКВідбулася нарада завідувачів районних (міських) ПМПКВідбулася нарада завідувачів районних (міських) ПМПК

 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад