Главная > Новини > Організаційне та науково-методичне забезпечення інклюзивної освіти в умовах реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки

Організаційне та науково-методичне забезпечення інклюзивної освіти в умовах реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки


30-11-2012, 12:05. Разместил: Moderator
29 листопада 2012 року на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар із теми «Організаційне та науково-методичне забезпечення інклюзивної освіти в умовах реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012 – 2021 роки», організаторами якого є Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, Інститут спеціальної педагогіки НАПН України, управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
У науковій частині семінару теоретико-методичні засади інклюзивної освіти обговорили Віднічук Микола Антонович, к.п.н., доцент, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, академік УААН, заслужений працівник освіти України; Чамро Світлана Вікторівна, завідувач сектора науково-методичного забезпечення змісту інклюзивної освіти відділення науково-методичного забезпечення змісту корекційної та інклюзивної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України;Колупаєва Алла Анатоліївна, доктор педагогічних наук, заступник директора з наукової роботи Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України; Назаревич Вікторія В’ячеславівна, кандидат психологічних наук, професор кафедри психології Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», Мельник Надія Адамівна, проректор із науково-методичної роботи, доцент кафедри управління освітою Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
У науково-практичній частині з проблеми «Професійна майстерність педагога як вирішальна умова для стійкого успіху інклюзивного навчання» досвідом поділилися представники Львівської, Київської та Рівненської областей.
Сучасні підходи до організації інклюзивного освітнього простору в практичній частині семінару презентували Рівненський дошкільний навчальний заклад ясла-садок комбінованого типу №56 «Здоров’ячок», Рівненський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей» №19 та навчально-виховний комплекс «Рівненський обласний ліцей-інтернат». Було проведено творчі майстерні «Педагогічні технології в інклюзивному навчанні» та «круглий стіл» із теми «Навчально-методичне забезпечення освіти дітей з особливими потребами в Україні: проблеми та перспективи».
Учасники семінару, обговоривши проблеми організаційного та науково-методичного забезпечення інклюзивної освіти в умовах реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки, розробили рекомендації.
По закінченні семінару Чамро С.В. та Мельник Н.А. підвели підсумки та вручили учасникам сертифікати.скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад