Главная > Новини > Михайло Бауер про стан підготовки навчальних закладів Чернівецької області до впровадження нових стандартів початкової освіти

Михайло Бауер про стан підготовки навчальних закладів Чернівецької області до впровадження нових стандартів початкової освіти


3-08-2012, 11:28. Разместил: Moderator
Районними відділами та міськими управліннями освіти області розроблено комплексні програми розвитку системи освіти на 2011-2015 рр., Програма впровадження нових державних стандартів початкової загальної освіти в навчальних закладах на 2012-2016 рр.
У рамках Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!» у всіх загальноосвітніх навчальних закладах області проведено ряд заходів, зокрема, створено консультпункти для батьків з метою обговорення проблем успішності адаптації першокласників. Класні приміщення для майбутніх першокласників облаштовуються відповідно рекомендацій листа Головного управління освіти і науки Чернівецької ОДА від 30.05.2011 № 01-31/1153. Створені та оновлені ігрові кімнати, зони відпочинку при кожному ЗНЗ, кімнати для сну, в яких передбачено відкриття груп продовженого дня. Придбані нові парти, стільці, меблі для першокласників у навчальних закладах.
У ЗНЗ області встановлено «батьківські парти» для батьків першокласників, куточки релаксації, облаштовано ігрові куточки. Забезпечено на 90,0% перші класи відео- та аудіоапаратурою, плазмовими екранами, організовано безкоштовне гаряче харчування для першокласників.
На 100% забезпечено шкільними підручниками та посібниками першокласників.
Проведений медичний огляд учнів на базі районних лікарень за участю вузьких спеціалістів, працівників районних та обласної медико-психолого-педагогічних комісій.
В освітніх закладах області проведено педагогічні ради з тематикою «Готовність початкової школи до впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти». Здійснено моніторинг кадрового забезпечення перших класів навчальних закладів району у 2012-2013 н.р.
У кожному районі/місті розроблено План дій з підготовки вчителів початкових класів ЗНЗ до впровадження нових стандартів початкової загальної освіти.
У Герцаївському районі розпочата робота експериментального майданчика районного рівня з проблеми впровадження здоров’язберігаючих технологій у навчально-виховному процесі учнів початкової школи на базі Годинівського НВК. Для цього придбано відповідний інвентар.
У ЗНЗ Кіцманського району за рекомендацією відділу освіти, введено психолого-оздоровчий маршрут. Це комплекс вправ: дихальна гімнастика, візуальна релаксація, фізхвилинки для очей та хребта, який проводиться практичним психологом для учнів 1-2 класів наприкінці 2-го уроку, а для учнів 3-4 класів – на початку 3-го уроку. Метою проведення цих занять є удосконалення форм і методів соціально-психологічної профілактики і корекції особистісної дезадаптованості школярів та навчання методам відновлення працездатності на уроках.скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад