Інформація
  • Переглядів: 1125
  • Автор: Moderator
  • Дата: 3-07-2012, 15:21
3-07-2012, 15:21

Незабутня поїздка

Категорія: Навігація / Новини

28 червня 2012 колектив вищого професійного училища №3 м.Чернівці відвідав з туристичною поїздкою Націона́льний дендрологі́чний парк «Софі́ївка», що є пам'ятником краєвидного типу світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – першої половини XIX століть.
Завдяки ерудованим екскурсоводам, всі дізналися та змогли помилувати своє око неперевершеними краєвидами парку, що простягнувся на близько 180 га., та доторкнутися до місцевих і екзотичних дерев, кущів, серед них: таксодіуму (кипариса болотного), сосни Веймутова, тюльпанового дерева, платана, гінкґо, смереки та багато інших.
Усіх відпочиваючих вразила історія створення парку у майже безлісій місцевості, розчленованій річкою Кам'янкою, балками та ярами, які врізалися в гранітове підложжя, що часто виходило на поверхню у 1796 році власником міста Умані, польським магнатом Станіславом Щенсним Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької.
При створенні парку вдало використано рельєф, але без заздалегідь наміченого плану. У процесі завершення робіт на окремих ділянках були висаджені місцеві та екзотичні деревно-чагарникові рослини, тоді ж були збудовані перші архітектурні споруди та прикрашено «Софіївку» скульптурою, переважно античною.
Парк прикрашають штучні скелі (Левкадська (Бельведерська), Тарпейська й інші), ґроти (Венери, «Горішок», «Страху і сумнівів» та інші), павільйони (Флори, Рожевий), альтанки, скульптура.
Завдяки компонуванню різних деревних порід, поєднанню їх з водоймами, скелями й архітектурними спорудами, створено види й перспективи різних планів (Головна алея, Англійський парк, Єлісейські поля та інші).
Кожен повернувся з незабутніми враженнями, а у серцях залишиться пам'ять про неповторний край нашої мальовничої України.


Незабутня поїздка
Незабутня поїздка
Незабутня поїздка
Незабутня поїздка
Незабутня поїздка
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше