Главная > Новини / Слайдер > На підсумковій онлайн-конференції МОНУ та офісу ВКНМ ОБСЄ представлено досвід участі закладів освіти Чернівецької області в рамках Всеукраїнського експерименту щодо формування багатомовності дітей та учнів

На підсумковій онлайн-конференції МОНУ та офісу ВКНМ ОБСЄ представлено досвід участі закладів освіти Чернівецької області в рамках Всеукраїнського експерименту щодо формування багатомовності дітей та учнів


8-12-2020, 17:27. Разместил: Moderator
Сьогодні розпочала роботу дводенна конференція в онлайн-форматі «Результати впровадження Всеукраїнського експерименту «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті» за участю т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, директора офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Крістофа Кампа, міжнародних експертів, а також представників посольств Німеччини, Польщі, Угорщини, Румунії, Офісу Ради Європи в Україні, науковців, педагогічних працівників.
У студії Чернівецької обласної державної адміністрації до роботи відеоконференції долучились: Ірина Ісопенко, заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації; Людвига Цуркан, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації; Оксана Гринюк, заступник директора Департаменту – начальник управління освіти і науки.  
 Від Чернівецької області в режимі індивідуальних та групових підключень у роботі конференції взяли участь понад 70 учасників.
Презентовано результати експерименту в чотирьох областях України (Чернівецька, Закарпатська, Одеська та Запорізька) та їх практичне значення для популяризації багатомовної освіти в Україні.
Регіональний координатор в Чернівецькій області Ольга Остафій, методист Центру якості освіти зазначила, що «у культурній різноманітності та розвитку міжкультурного діалогу визначальну роль відіграють мови. Отже, вжиття заходів задля широкої підтримки і популяризації багатомовності та лінгвістичної різноманітності є надзвичайно важливим, необхідним. Наразі світ у цілому, і Європа зокрема, перебувають у пошуку нових цінностей, що стосуються взаєморозуміння, співпраці та взаємної згоди і прагнуть створити нові мультикультурні, мультилінгвальні та мультиетнічні спільноти».
Директор Департаменту освіти і науки Чернівецької області Людвига Цуркан нагородила подяками педагогічні колективи закладів-учасників: НВК «Боянська гімназія» (директор Світлана Гавка), Чернівецька гімназія №6 імені Олександра Доброго (директор Іван Ігнат), ДНЗ №25 «Центр розвитку дитини «Малюк» м.Чернівці (директор Лариса Іванчик) та Новоселицький районний ліцей (директор Інна Каліструк), підкресливши, що їхня робота – це високе покликання, адже вони сприяють створенню та реалізації моделі успішного, компетентного учня та конкурентоздатного випускника школи в контексті проєкту БМО.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад