Главная > Новини / Заклади вищої освіти області / Слайдер > Буковинському державному медичному університету - 75 років !!!

Буковинському державному медичному університету - 75 років !!!


18-10-2019, 15:08. Разместил: Moderator
18 жовтня  Вищому державному навчальному закладі України «Буковинський державний медичний університет» святкує своє 75-річчя. 
 
А чи знали Ви, що передісторія створення установи пов’язана з реорганізацією Другого Київського державного медичного інституту, заснованого 1 березня 1931 р., який у 1941 р. було евакуйовано до міста Челябінськ. Оскільки за час війни Буковина майже не зазнала руйнувань, було прийнято рішення поновити діяльність 2-го Київського медінституту з передислокацією його в місто Чернівці, яке мало всі необхідні умови для забезпечення повноцінної діяльності навчального закладу. Відтак Постановою No1360 від 20 жовтня 1944 р. поновлено діяльність 2-го Київського медінституту з лікувальним факультетом у Чернівцях. Із початком своєї діяльності інститут стає науково-методичним і лікувально-профілактичним центром Буковини.
 
Сьогодні в БДМУ функціонує 6 факультетів (чотири медичних, стоматологічний, фармацевтичний), навчально-науковий інститут післядипломної освіти, 49 кафедр, центр симуляційної медицини, навчально-виробнича аптека, а також коледж, який забезпечує підготовку молодших медичних та фармацевтичних фахівців.
 
БДМУ став першим з-поміж медичних університетів України індивідуальним повноправним членом Європейської асоціації університетів (European University Association, EUA) та  стабільно утримує гідні позиції в рейтингах закладів вищої освіти.  Сьогодні університет підтримує дружні зв’язки із 60 закордонними університетами та науково-дослідними інститутами. Лише за останні три роки було підписано угоди з Університетом ім. Поля Сабат’є м. Тулуза (Франція), Вільнюським університетом (Литва), Університетом м. Сант’яго-де-Компостела (Іспанія), Університетом Аристотеля в Салоніках (Греція) тощо. Завдяки зусиллям відділу міжнародних зв’язків університет долучився до проекту "MEDEA” («Альянс медичних університетів») у рамках програми Erasmus Mundus.
 
Під час урочистостей присутні мали змогу переглянути фільм «Сучасний медичний університет – досягнення, здобутки завдяки попередникам» та театралізоване дійство «Шлях гідний пам’яті» у виконанні артистів палацу "Академічний".
 
Фото https://photos.app.goo.gl/E4ovcazwv1tbve8r9
скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад