Інформація
  • Переглядів: 974
  • Автор: Moderator
  • Дата: 2-10-2019, 17:50
2-10-2019, 17:50

З турботою про особливих дітей

Категорія: Новини / Інклюзивна освіта

Розвиток інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами, зокрема створення розумного середовища та універсального дизайну, – один із пріоритетів Нової української школи. Саме тому напередодні святкування Дня міста та Дня працівників освіти 2 жовтня 2019 року в Чернівецькій ЗОШ І-ІІІ ст. №27 відкрито сенсорну кімнату та кабінет лікувальної фізкультури. Це забезпечить можливість дітям з особливими освітніми потребами займатися відповідно до індивідуальної програми розвитку з корекційними педагогами та практичними психологами. Тут вони отримуватимуть послуги, які допоможуть їм у майбутньому повноцінно адаптуватися та соціалізуватися в суспільстві.
 
У сенсорній кімнаті діти можуть навчатися, відпочивати та проводити дозвілля, використовуючи спеціальне обладнання: панно «Рахівниця», м’яке піаніно, сухий басейн, прозорий стіл для гри з піском та водою, сенсорну тропа «соти», кубик-шнурівку, «восьминіг», балансири, «зоряне небо», колону з бульбашками, набір «нумікон» та інші дидактичні матеріали. В кабінеті ЛФК – займатися лікувальною фізкультурою з учителем-реабілітологом на різних тренажерах, а саме: системі обладнання в залі ЛФК, наборі «крокуємо разом», тактильній хвильовій доріжці, ходулях на мотузках, тактильній поверхні шведської гірки «Альпінізм», м’яких модулях «мозаїка» та «кроки», м’якому тренажері «тунель» тощо. 

Обладнання для створених приміщень отримано впродовж 2017 – 2019 років за рахунок коштів державної субвенції для осіб з особливими освітніми потребами на загальну суму 184 114 грн. На забезпечення доступності закладу, а саме облаштування двох пандусів, ремонту санітарної кімнати для дітей з особливими освітніми потребами з міського бюджету управлінням освіти виділено 196 500 грн. Окрім цього за рахунок перерозподілу видатків із освітньої субвенції Департаментом освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації на облаштування сенсорної кімнати в ЗОШ №27 м.Чернівці виділено 113 900 грн.  

На відкритті були присутні представники управління освіти Чернівецької міської ради, Чернівецького інклюзивно-ресурсного центру №1, корекційні педагоги, асистенти вчителів, практичні  психологи, батьки учнів та діти, які навчаються за індивідуальною формою та на інклюзивному навчанні. Кожна присутня дитина отримала приємний сюрприз, а саме - солодкий приз із побажанням та повітряні кульки. Сподіваємось, що дітям буде цікаво й корисно займатися та відпочивати в новостворених приміщеннях.
 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше