Главная > Новини / Заклади позашкільної освіти області / Стрічка > Діяльність музеїв при закладах освіти Чернівецької області

Діяльність музеїв при закладах освіти Чернівецької області


27-06-2019, 16:00. Разместил: Moderator
Серед численних інститутів, що виникли як засіб збереження та  дослідження історичного минулого, залучення молоді до його вивчення, вагоме місце посідають музеї при закладах освіти.

В сучасному навчально-виховному процесі підвищується роль музею як осередку освіти і виховання, що сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь.

Кожен куточок Буковини має свою неповторну яскраву історію, культурні традиції, відомих земляків, зберігає духовну спадщину попередніх поколінь. 
Завдяки педагогам, які усвідомлюють та пропагують глибинні пласти духовності українського народу у нашій області зареєстровані і діють 84 музеї при закладах освіти: Вижницький район – 2, Герцаївський – 4, Глибоцький – 13, Заставнівський – 8, Кельменецький – 1, Кіцманський – 9, Новоселицький – 9, Путильський – 2, Сокирянський – 6, Сторожинецький – 5, Хотинський – 14, м. Чернівці – 11. Серед них краєзнавчі, етнографічні, історичні, 10 з них мають звання «Зразковий музей». 
 
На базі музеїв проводяться тематичні виставки, уроки  пам’яті, позакласні виховні заходи, працюють екскурсійні групи.
 
Кожен музей є унікальним, неповторним та оригінальним, адже  містить матеріали конкретного регіону, які відтворюють ті чи інші віхи подій, життя відомих історичних постатей та становлення навчального закладу.
 
Чернівецький обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді в тісній співпраці з Чернівецьким обласним краєзнавчим музеєм проводять роботу по упорядкуванню та систематизації мережі музеїв, надають методичну та організаційну допомогу з питань музейної справи, оновлення діючих експозицій музеїв, проводять огляд та реєстрацію музеїв при закладах освіти. 
 
Результатом тісної взаємодії з небайдужими педагогами області є залучення учнів до вивчення історії, культури, традицій рідного краю шляхом створення краєзнавчого проекту «Створюємо музей у навчальному закладі», що діє з 2011 року. 
 
Активно працюють при закладах освіти гуртки «Юні екскурсоводи» та «Юні музеєзнавці», вихованці яких є переможцями на районних та обласних краєзнавчих конференціях «Музей – історія жива».   
 
Щороку юні екскурсоводи займають призові місця на Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів музеїв навчальних закладів України «Край, в якому я живу». Так, у 2018 році Рудейчук Інна, вихованка гуртка «Юні музеєзнавці» Кострижівської ЗОШ І-ІІІ ст. Заставнівського району презентувала екскурсію «Стежками історичної скарбниці» та гідно посіла третє місце. Цього річ Чернівецька область виборола першість на Всеукраїнському рівні з роботою «Немає музейної тиші» Тюфтій Олександри, вихованки гуртка «Юні екскурсоводи» Глибоцького районного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. 
 
Музеї є важливими осередками освіти і виховання учнівської молоді, яка бере активну участь у дослідженні та збереженні історичної спадщини українського народу та надбань національної культури. Музей завжди був, є і буде важливим автентичним джерелом знань, культурно-історичною цінністю нашого краю. 
 
Всього позашкільною освітою військово-патріотичного та туристсько-краєзнавчого напряму в області у 2018/2019 навчальному році охоплено 6 549 вихованців, які займаються у 388 гуртках. З них:
-туристсько-спортивні гуртки – 103 у яких займається  1882 особа;
-краєзнавчі гуртки – 94  - 1601  особи;
-військово-патріотичні – 191 – 3066 осіб.
 
Свідченням ефективності туристсько-спортивної та краєзнавчої роботи в області є численні перемоги та вагомі здобуття вихованців, які постійно беруть участь у змаганнях і вибороли 23 нагороди (7 –  золотих,  9 – срібних, 7 – бронзових) на  Всеукраїнському рівні.
 
Фото https://photos.app.goo.gl/kx6uwcpmf8FUNLxw7
скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад