Главная > Новини / Для учнів та студентів / Учнівський вісник > Сьогодні виповнюється 100 років українському винахіднику Б. Патону

Сьогодні виповнюється 100 років українському винахіднику Б. Патону


27-11-2018, 10:52. Разместил: Moderator
«Б.Є. Патон – видатний учений ХХ століття.
 Його характерна особливість, унікальна якість –
 втілювати ідеї в життя…»

 Ю. П. Семенов, академік РАН 
 
27 листопада виповнюється 100 років від дня народження президента Національної академії наук України академіка Б.Є. Патона.
 
Незмінний президент НАН України (з 1962 року) Борис Патон народився 27 листопада 1918 року в місті Київ у сім’ї відомого вченого Євгена Оскаровича Патона (1870—1953), пізніше директора та засновника Інституту електрозварювання, та Наталії Вікторівни Патон (1885–1971), домогосподарки.
 
Борис Євгенович Патон – видатний учений у галузі зварювання, металургії і технології металів, матеріалознавства, який здобув світову славу і визнання. Він автор багатьох основоположних досліджень і створених на їх основі високих технологій, талановитий організатор науки, визначний громадський діяч.
 
Світовий авторитет Б.Є. Патону принесли різнобічна та надзвичайно плідна наукова й інженерна діяльність,  він першим почав і розвинув дослідження з використання у космічній технології зварювальних процесів, використаних космонавтами під час орбітальних польотів кораблів в умовах відкритого космосу. Він є визнаним лідером у цій галузі.
 
Борис Євгенович значну увагу приділяє реалізації досягнень сучасної науки і техніки в практичній медицині.

Крім того, він єдиний глава державної Академії наук, який є її ровесником (день заснування Академії і день народження Патона збігаються – 27 листопада 1918 року).
 
До 2017 року Патон встановив три світові рекорди – він найстарший (одночасно за віком і за терміном перебування на посаді) президент державної Академії наук в світі.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад