Главная > Новини / Слайдер / Нова українська школа / Закон України Про освіту > Українська мова – шлях до єднання

Українська мова – шлях до єднання


11-05-2018, 17:17. Разместил: Moderator
У приміщенні бібліотеки обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» відбувся круглий стіл на тему «Нові підходи до вивчення української мови у закладах загальної середньої освіти з навчанням румунською мовою» під керівництвом заступника Міністра освіти і науки за участю Ігоря Богатирця, заступника голови облдержадміністрації, Ірини Ісопенко, заступника директора Департаменту освіти і науки.

«Ми ідемо правильним шляхом, просто нам не вистачає досвіду, часу, ресурсів, щоб кожен наш крок попадав в ціль», - зазначив Павло Хобзей.

Олена Гарцула, завідувач кабінету євроінтеграційних аспектів освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, презентувала учасникам круглого столу програму «Нові підходи до вивчення української мови. Як це працює в Альберти (Канада)».

«Новим підходом вивчення української мови є програма вивчення української мови як другої. Метою такої програми є формувати в учнів, які навчаються в школах, де основне навчання ведеться не українською, а рідною мовою, володіти українською мовою для безпосереднього та опосередкованого міжкультурного спілкування. Таке мовне навчання покликане забезпечити розвиток інших ключових компетентностей  і задоволення різних життєвих проблем учнів. Програма вивчення української другої мови буде забезпечувати можливість учням з обмеженим або цілковитим відсутнім знанням української мови розвивати навички та компетентності задля низки цілей: подальшого навчання, особистого розвитку, активної участі у суспільному житі країни», - наголосила Олена Євгенівна.

Про підвищення  рівня володіння державною мовою вчителів та учнів закладів ЗСО з навчанням мовами національних меншин  зазначив Григорій Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області,   кандидат педагогічних наук, доцент
 
Також було презентовано нову програму та підручник з української мови для учнів 1-2 класів шкіл з навчанням румунською мовою Наталею Палій, завідувачем шкільним відділом Педагогічного коледжу Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича.
 
По завершенню круглого столу Павло Хобзей спільно з Жаном-Марі Вьорлінгом, незалежним експертом Ради Європи провели консультації з представниками громадських об’єднань румунської меншини з питань імплементації ст. 7 Закону України «Про освіту» та обговорення ст. 5 проекту Закону України «Про загальну середню освіту» .

Фото
https://photos.app.goo.gl/z3eDeXuyFkEQozXn1
скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад