Главная > Новини > Питання забезпечення конституційного права дітей на здобуття повної загальної середньої освіти на постійному контролі керівництва обласної державної адміністрації

Питання забезпечення конституційного права дітей на здобуття повної загальної середньої освіти на постійному контролі керівництва обласної державної адміністрації


14-06-2011, 10:28. Разместил: Moderator
14 червня 2011 року відбулася апаратна нарада Чернівецької обласної державної адміністрації.
У своєму виступі начальник Головного управління освіти і науки Чернівецької ОДА Михайло Бауер щодо питань «Про виконання вимог законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту» в частині забезпечення конституційного права дітей на здобуття повної загальної середньої освіти» нвголосив, – «Головне управління освіти і науки, органи управління освітою постійно працюють над виконанням вимог зазначених законів України в частині забезпечення конституційного права дітей на здобуття повної загальної середньої освіти».
У 2010/2011 році функціонує 446 навчальних закладів з них: 24 гімназії, 12 ліцеїв, 8 шкіл-інтернатів обласного підпорядкуванняу яких навчається – 97666 учнів.
Станом на кінець навчального року не охоплено навчанням 390 учнів, з них: 177 – дітей 6 - річного віку (за станом здоров’я, будуть охопленні навчанням у 2011/2012 н.р.), 202 – не підлягають навчанню за станом здоров’я, 11-систематично не відвідують навчальні заняття у зв’язку з невиконанням батьками своїх обов’язків: Новоселицький район – 4, Заставнівський, Сторожинецький райони по 2, Вижницький, Герцаївський, Глибоцький по – 1 (з них 7 - за релігійними мотивами: Новоселицький – 4, Сторожинецький - 2, Глибоцький - 1).
«Відбувається зменшення дітей, які потрапляють у притулок», – відмітив Михайло Йозефович. Проти 109 у 2009 до 57 - у 2010 році. З них 23 вилучені з родин, за бродяжництво – 34.
В результаті співпраці адміністрацій навчальних закладів з працівниками притулку повернуто в родину – 39 дітей, влаштовано в навчальні заклади 26, у тому числі в Оршівський дитячий будинок – 9, в обласну школу-інтернат – 11.
Що робиться Головним управлінням освіти.
28 січня 2011 року на крайових зборах директорів ухвалено Регіональну Концепцію виховної діяльності навчальних закладів Чернівецької області на 2011-2015 роки.
Дане питання розглядалось на колегіях Головного управління освіти і науки облдержадміністрації 30 березня та 10 червня поточного року, а також на апаратних нарадах, прийняті відповідні рішення.
03.06.2011 на Міжвідомчій нараді в обласній прокуратурі розглядались питання забезпечення законодовства з питань охорони дитинства, причин та умов, що сприяють їхньому порушенню. Прийнято відповідне рішення. Головне управління освіти і науки розробило заходи щодо усунення недоліків в організації виконання закону.
Спільно із службою у справах дітей та кримінальною міліцією у справах дітей розроблено заходи на 2011 рік щодо охоплення учнівської молоді навчанням, профілактики правопорушень та бездоглядності серед школярів, які виховуються у неблагополучних сім’ях.
Спільно з кримінальною міліцією та службами у справах неповнолітніх проводилися профілактичні рейди-перевірки «Урок», «Діти вулиці», «Канікули», «Вечірнє дозвілля», «Підліток».
Кримінальною міліцією у справах дітей впродовж 2010/2011 року притягнуто до адміністративної відповідальності 33 батьків та 6 посадових осіб.
Під час літніх канікул діти будуть оздоровлюватися в дитячих оздоровчих таборах.
Що необхідно зробити:
• Посилити роз’яснювальну роботу серед батьків щодо кримінальної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.
• Ввести в практику роботи постійне інформування трудових колективів про виховання дітей співробітниками.
• Ширше запроваджувати систему SMS-щоденника в навчальних закладах.
• Розробити перспективний графік рейдів-перевірок "Діти вулиці", "Урок".
Питання щодо забезпечення дітям шкільного віку гарантованого права на здобуття загальної середньої освіти перебуває на постійному контролі у Головному управлінні освіти і науки облдержадміністрації.скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад