Главная > Новини > Хто тримає в руках освіту

Хто тримає в руках освіту


20-12-2010, 16:38. Разместил: Moderator
Чернівецька область входить до складу невеликої кількості областей у яких є найбільша кількість переможців конкурсу "Вчитель року".

16-17 грудня 2010 року на базі Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти було проведено Всеукраїнську школу педагогічної майстерності “Конкурс “Учитель року” – досвід, проблеми та перспективи”. Метою зібрання Всеукраїнської школи педагогічної майстерності була презентація педагогічного досвіду вчителів-переможців конкурсу «Учитель-року – 2010». Учасниками зібрання у Чернівцях були Бауер Михайло Йозефович, начальник Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, кандидат філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України; Дорошенко Валентина Анатоліївна, методист вищої категорії сектора вивчення та впровадження педагогічного досвіду Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України; Клясен Наталія Леонідівна, завідувач сектора вивчення та впровадження педагогічного досвіду Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України; Науменко Євгенія Іванівна, методист вищої категорії сектора вивчення та впровадження педагогічного досвіду Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України; Тарангул Любов Миколаївна, начальник Чернівецької філії Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, заслужений працівник освіти України; Білянін Григорій Іванович, директор Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент; проректори обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти; методисти-організатори ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»; начальник управління освіти Чернівецької міської ради Малишевська Валентина Семенівна; завідувачі РМК(ММК), керівники районних методоб’єднань вчителів хімії, географії, математики, правознавства, трудового навчання.

Головними завданнями проведення Всеукраїнської школи педагогічної майстерності було: актуалізувати проблеми виявлення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду вчителів; провести майстер-класи вчителями-переможцями конкурсу «Учитель року – 2010» у номінаціях: «Хімія», «Трудове навчання», «Правознавство», «Географія», «Математика»; обмінятися досвідом організації та проведення конкурсу «Учитель року» в регіонах.

Учасники Всеукраїнської школи майстерності працювали упродовж двох днів.

Пленарне засідання відкрив начальник Головного управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Михайло Йозефович Бауер. Головний освітянин області зазначив, що дуже радий вітати таких шанованих гостей на Буковині і зауважив, що освіта завжди жила, живе і буде жити завдяки самовідданій праці педагога. Також Михайло Йозефович розповів про намагання влади належно відзначити працю кожного педагога. Начальник Головного управління звернув увагу присутніх на тому, що кожен переможець отримує муніципальну стипендію, а учні – переможці олімпіад отримують стипендії обласної ради та адміністрації. «Для вчителів у нашій області робиться дуже багато, але ми розуміємо, що цього все одно мало, адже вчительська робота – найважча», - завершив свій виступ головний освітянин Чернівецької області.
Степан Васильович Мельничук, ректор Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, доктор фізико-математичних наук, професор розповів про налагоджену співпрацю з Головним управлінням освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації та наголосив на тому, що вчителі разом з науковцями роблять одну справу – виховують майбутнє держави.

Валентина Анатоліївна Дорошенко, методист вищої категорії сектора вивчення та впровадження педагогічного досвіду Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України розповіла, що за п'ятнадцять років «намагались знайти найдосконалішу систему відбору талановитих вчителів України». За словами Валентини Анатоліївни самого виявлення талановитих педагогів мало, потрібно популяризувати їх досвід, тому що «це перлини нашої освіти на які повинні рівнятися всі педагоги».

Білянін Григорій Іванович, директор Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, розповів про сьогодення та перспективи підвищення фахової майстерності вчителів. За словами директора інституту завдяки ентузіазму більшості учителів, педагогічних колективів, а також підтримці науковців і методистів у шкільній освіті останніми роками пожвавилися процеси продуктивної трансформації інформаційно-репродуктивного навчання.

Про шляхи вдосконалення педагогічної майстерності вчителя (з досвіду роботи управління освіти Чернівецької міської ради) доповіла Малишевська Валентина Семенівна, начальник управління освіти Чернівецької міської ради.
Враженнями, досвідом та побажаннями поділилися конкурсанти-переможці конкурсу «Учитель року – 2010».
Матвійчина Світлана Володимирівна, вчитель хімії Чернівецької гімназії № 2 Чернівецької міської ради:
- Ми щасливі, насамперед тому, що перемогли себе і стали переможцями цього конкурсу
Навчально-виховний процес на сьогодні має бути таким, щоб кожен урок дарував учневі частинку доброти, знання, вміння, навички, естетику та комунікабельність
Ми зараз творимо нову школу, з новою філософією освіти, з новим учителем.

Крижановський Олександр Феліксович, вчитель математики Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія» Харківської міської ради:
- Тим, хто живе на Буковині і тут працює, дуже пощастило, адже далеко не у всіх областях така справа робиться.
Олександр Феліксович запропонував оприлюднювати досвід переможців у пресі та у всесвітній мережі Інтернет.

Гращенкова Ірина Олександрівна, вчитель правознавства Миколаївського юридичного ліцею:
- У професії вчителя, як на мене немає прози, сама тільки поезія. І коріниться ця поезія не тільки в конкурсах, званнях і почестях, скільки в щоденному спілкуванні з учнями, перевірці зошитів, підготовці до уроків. Адже мета цієї щоденної праці виховання громадянина України.

Гравс Ольга Іллівна, вчитель географії та економіки Мукачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Закарпатської області:
- Вибороти звання кращого вчителя легше, ніж гідно пронести його. Ми працюємо, творимо на благо наших дітей.

Програмою Школи також було передбачено презентацію досвіду вчителів-переможців всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2010”. У Чернівецьких школах відбулися майстер-класи учителів-переможців.

Майстер-клас учителя-переможця конкурсу «Учитель року – 2010» Матвійчиної Світлани Володимирівни з проблеми «Формування компетентної особистості учня під час вивчення хімії в умовах модульно-розвивальної системи навчання» відбувся у Чернівецькій гімназії № 2. У цьому ж навчальному закладі відбулася презентація досвіду роботи вчителя.

Крижановський Олександр Феліксович провів майстер-клас з проблеми «Метод аналогії у викладанні геометрії» та урок геометрії на тему «Застосування узагальненої теореми Фалеса» (8 клас) у Чернівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. Ю. Федьковича.

Проблеми «Формування правового мислення учнів засобами урочної та позаурочної діяльності в умовах профільного закладу» у Чернівецькій гімназії № 5 висвітлила Гращенкова Ірина Олександрівна.

Майстер-клас учителя-переможця «Учитель року – 2010» Гравс Ольги Іллівни з проблеми «Створення сприятливого психологічного клімату та навчального простору для формування в учнів критичного мислення на уроках географії» та урок географії на тему «Узагальнення і систематизація знань з теми ,,Літосфера’’» (6 клас) учасники Всеукраїнської школи педагогічної майстерності мали змогу переглянути в Чернівецькій гімназії № 7.

Хто тримає в руках освітуХто тримає в руках освітуХто тримає в руках освітуХто тримає в руках освітуХто тримає в руках освітуХто тримає в руках освітуХто тримає в руках освітуХто тримає в руках освітуХто тримає в руках освітускачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад