Главная > Новини / Стрічка / Для учнів та студентів > 22 січня – День Соборності України

22 січня – День Соборності України


21-01-2015, 19:16. Разместил: Moderator
   
  День Собо́рності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. 
Історична довідка
  Проголошення злуки було призначено на 22 січня 1919 року. Цей день  було визнано всенародним і державним святом. Головні урочистості проходили на Софійській площі в місті Київ. Рівно о 12 годині розпочалася урочиста церемонія проголошення Акту злуки. На масовому віче посол Західноукраїнської Народної Республіки Л.Цегельський передав грамоту Національної Ради «Про об'єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Великою Східною Україною» голові Директорії Володимиру Винниченку. Член Директорії Федір Швець урочисто зачитав Універсал Директорії:
  «…Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу».
  Століттями розірваний український народ визволився з неволі і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі. Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації. 
  ХХ століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українського народу за свободу. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки це не тільки іманентна суспільна потреба, а й наш моральний імператив берегти світлу пам'ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар Незалежності, Соборності, Державності.


В Україні нині свято,
Варто всім про це згадати.
І хоча  війна на сході,
День Соборності сьогодні!

День, коли пора єднатись,
один-одного триматись.
На весь дух і що є сили
Закричати: «Ми-єдині»!

Українці, схаменіться!!!
Із колін мерщій здійміться!
За свободу, і за волю,
І за кращу нашу долю…
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад