Главная > Новини > Освіта для демократії

Освіта для демократії


22-08-2014, 10:21. Разместил: Moderator
 
Саме під таким гаслом відбувався семінар з 3 по 6 липня 2014 року у м. Львів-Брюховичі. Це була зустріч вчителів з України і Польщі з метою налагодження міжнародної співпраці між школами та обміну молоді. Зустріч відбувалася в рамках Програми «Перетворення в регіоні» - РІТА, яка фінансується Польсько-Американським Фондом Свободи, що адмініструється Фондом «Освіта для демократії» та Лабораторії Громадянської освіти «Пошук» Товариства Лева. 
На зустріч були запрошені вчителі різних предметів і посад з 9 областей України і 6 воєводств Польщі по 13 чоловік з кожної країни. Із Чернівецької області були запрошені двоє осіб – я, Олег Ткачук, та Маріанна Климчук – вчителі кафедри англійської мови Вижницького району.
 Тематика програми семінару була така: 
– система освіти у Польщі і в Україні (обмін інформацією між колегами двох країн);
– приготування і реалізація проекту міжнародної співпраці шкіл;
– практичні аспекти організації обміну молоді.
Загальний час занять за чотири дні – 28 дидактичних годин. 
Досить насиченою, але й не менш цікавою була програма зустрічі, яка розпочалась  відкриттям семінару і знайомством. Із своєрідним національним колоритом відбувалась  презентація шкіл (а також особливостей краю запрошеної особи). Окрасою, візитною карткою команд, які представляли різні регіони був національний, автентичний одяг (Маріанна Климчук – у інтенсивно вишитому комплекті). Кожна команда підготувала буклети, різноманітні сувеніри, а також була створена імпровізована карта за регіонами проживання учасників  семінару. 
Наступними етапами нашої міжнародної зустрічі були вибір партнерів та робота в парах по написанню пілотної заявки на проект. Нас, звичайно, організатори ознайомили із структурою заявки та наголосили на аспекти важливості проекту. 
Досить цікаво, у теплій дружній атмосфері пройшов інтеграційний вечір «Що ми знаємо про своїх сусідів». Знову ж таки обмінювались інформацією, але навпаки – одні про одних. Друга частина вечора була відпочинкового характеру, тобто, розучували і виконували українські і польські танці, співали разом і українських, і польських пісень під фонограму в режимі on - line, а також слухали гітаристів, по одному учаснику від країни.
Наша культурно-розважальна частина програми була доповнена екскурсією по м. Львів. 
Проживання і харчування, як і сам семінар, здійснювались під єдиним дахом ошатної споруди. То є реколекційно-відпочинковий центр Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви «Світлиця», який розташований у мальовничій лісо-парковій зоні смт. Брюховичі, що знаходиться на відстані 11,6 км від м. Львова. Трьохповерховий корпус із ман-сардою та літньою терасою євро¬пейського стандарту розміщений на впорядкованій огородженій терито¬рії, на якій існують всі необхідні можливості для про¬ведення: духовних вправ (реколекцій), заходів наукового плану (конференції, семі¬нари, тощо), ділових зустрічей, відпочинкових таборів, бенкетів, свят¬кових обідів та випускних вечорів.
На першому поверсі центру зна¬ходиться каплиця ім. Блаж. свщмч. Никити Будки, бібліотека, чоти¬ри конференц-зали. На другому та третьому поверхах розміщені двомісні кімнати, які об-ладнано окремим санвузлом із ду¬шовою кабіною, кабельним теле¬баченням, телефоном, а також наявне підключення до мережі Інтернет. На другому поверсі розташова¬на їдальня на 100 місць та бенкет¬ний зал на 20 місць. На третьому поверсі знаходиться літня тераса, де можна затишно відпочити. 
Весь семінар, включаючи проїзд кожного учасника в обидва боки, проживання в номері типу «люкс», п’ятиразове насичене і делікатесне харчування (сніданок, обід, вечеря і дві кавові перерви), екскурсія, обійшовся абсолютно безкоштовно.
Меценатом даного семінару було Товариство Лева.
За період семінару так всі учасники здружилися, що одна з польських колег якось промовила: «Не хочеться звідси їхати».


Олег Ткачук,
вчитель англійської мови
Міліївської ЗОШ І – ІІІ ступенів
ім. Дмитра Загула
Вижницького району

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад