Главная > Новини / ІППОЧО > Окреслено основні напрями методичної роботи на інструктивно-методичній нараді за участю завідувачів РМК/ММК

Окреслено основні напрями методичної роботи на інструктивно-методичній нараді за участю завідувачів РМК/ММК


20-08-2014, 17:21. Разместил: Moderator
 
20 серпня 2014 року на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбулася інструктивно-методична нарада «Організація методичної роботи в закладах освіти у 2014/2015 н.р.».
Григорій Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області привітавши присутніх, у своєму виступі звернув увагу на досягнуті результати в галузі освіти та виділив завдання, які стоять перед освітянами області в новому навчальному році.
Заступник директора Інституту – Тамара Богачик ознайомила слухачів з пріоритетними напрямками науково-методичної роботи у 2014/2015н.р.: підготовка педагогічних працівників до сприйняття та реалізації всіх інноваційних процесів, які відбуваються в освіті, поглиблення педагогічної та психологічної компетентності кожного педагога.
Зазначила, що головною опорою районного/міського методичного кабінету повинні стати методичні об’єднання вчителів, мета діяльності яких – надання дієвої, практичної допомоги вчителю, підвищення його педагогічної майстерності, організація самостійної роботи в плані оволодіння новими знаннями та їх застосування. Тому обов’язковим структурним елементом будь-якого засідання методичного об’єднання повинна стати практична робота: моделювання уроку або фрагменту, розв’язування ситуаційних задач, проведення диспутів і нових ігор, організація динамічних ситуацій на одержання вчителями інформації про досягнення науки та передового педагогічного досвіду.
Також зауважила, що особлива роль у системі науково-методичної роботи з педагогічними кадрами належить опорним школам, які є взірцевим (передовим) навчальним закладом щодо організації освітнього процесу з обраної проблеми, апробації та впровадження інноваційних технологій, розробки науково-методичного та навчально-методичного забезпече¬ння реалізації педагогічних ідей (культур¬но-освітніх ініціатив), базою для підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Опорні школи є навчальним майданчиком для районних/міських методкабінетів, центром науково-методичної роботи в системі безперервної освіти педагогічних кадрів. 
У проведенні наради також взяли участь та виступили: Світлана Куриш, завідувач кафедри методики викладання філологічних дисциплін з питання про стан реалізації регіональної програми з розвитку компетенції усного мовлення школярів; Ольга Біляніна, завідувач НМЦ природничо-математичних дисциплін окреслила основні напрямки навчально-методичної роботи РМК/ММК щодо активізації діяльності педагогів області в підвищенні якості навчання школярів з предметів природничо-математичного циклу. Про організацію навчального процесу початкової школи в 2014/2015 н.р. виступила Марія Одинак, завідувач НМЦ безперервної освіти. Діана Романовська, завідувач НМЦ практичної психології і соціальної роботи ознайомила присутніх з психологічною складовою навчально-виховного процесу системи освіти у 2014/2015 н.р. Петро Старовойт, завідувач НМЦ виховної роботи окреслив основні напрямки виховної діяльності в навчальних закладах Чернівецької області на 2014/2015 н.р. Наталя Потапова, методист НМЦ безперервної педагогічної освіти, атестації педкадрів та освітніх закладів підвела підсумки участі команд школярів області у ІІІ-ІУ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2013/2014 н.р. Наталя Куриш, завідувач НМЦ менеджменту та з координації діяльності РМК/ММК окреслила роль методиста та основні напрямки планування працівників методичної служби. Також дала оцінку авторських творчих майстерень, внесла пропозиції щодо розширення їх мережі з метою кращої пропаганди та впровадження сучасних інноваційних форм та методів навчання у освітніх закладах області.
На завершення інструктивно-методичної наради було підведено підсумки та відбувся обмін думками присутніх.
Прийнято методичні рекомендації інструктивно-методичної наради завідувачів РМК/ММК з проблеми: «Організація методичної роботи в закладах освіти у 2014/2015 н.р.».


 

 

 

 

 

 

 
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад