» » » Конкурс декоративної творчості у Чернівецькій області було проведено у трьох номінаціях
Інформація
  • Переглядів: 12775
  • Автор: Moderator
  • Дата: 24-02-2011, 17:20
24-02-2011, 17:20

Конкурс декоративної творчості у Чернівецькій області було проведено у трьох номінаціях

Категорія: Навігація / Новини

Відповідно до плану роботи Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді на 2011 рік, 18 лютого 2011 року відбувся обласний конкурс декоративної творчості. Конкурс проводився відповідно до Положення та з метою пошуку обдарованої молоді, розвитку її творчих здібностей шляхом ознайомлення з творами світового декоративного мистецтва.

Учасниками конкурсу були вихованці гуртків дизайнерів позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Чернівецької області та міст Чернівці, Новодністровськ. Всього у конкурсі прийняли участь 15 команд, загальна кількість учасників - 61 особа.

Конкурс проводився в трьох номінаціях:

1. Захист домашніх робіт.
Тема домашнього завдання: «Роботи в техніці «Нитяної графіки».
Нитяна графіка, як вид декоративного мистецтва, з’явилась в Англії. В Україні цю техніку використовували для вишивання святкових кожухів яскравими вовняними нитками.
Особливої популярності цей вид творчості набув наприкінці ХІХ століття: виходили друком книжки з рукоділля, які подавали простий спосіб вишивки на папері, легкий і доступний дітям.
Нитяна графіка розширює уяву дітей про навколишній світ, навчає уважно придивлятись до різних предметів, бачити конструкторські частини, зберігати цілісність предмета під час розробки ажурних малюнків.
Учасники представляли на конкурсі картини, вишиті в техніці нитяної графіки, розміром 20 х 30 см., оформлені у паспарту. До готового виробу додавалась письмова робота з описом даної техніки, її історії та сучасного застосування. Учасники конкурсу дуже цікаво представляли свої роботи. Майже всі команди представляли не тільки складні та надзвичайно яскраві картини, вишиті ниткою, а ще й проявили неабияку фантазію для цікавої їх презентації, використавши костюми, вірші, пісні, легенди.

2. Молодші учасники конкурсу (діти до 12 років) виготовляли паперову листівку до 8 Березня.
Розмір листівки - аркуш 20х30см, складений навпіл. Листівки оздоблені об’ємними елементами або будь-яким іншим способом декорування (бісер, пайєтки, вишивка стрічками, ізонить, штучні квіти). При оцінюванні враховувався загальний естетичний вигляд, поєднання кольорів, акуратність виготовлення. Всі елементи для декорування листівки виготовлялись тільки під час конкурсу.

3. Виготовлення композиції з квітів у техніці «Ганутель» (канитель)..
Учасники старшої вікової категорії (12-17 років) працювали у ще одній цікавій техніці «ганутель».
«Ганутель» – ексклюзивне мальтійське рукоділля. Саме на острові Мальта, що знаходиться в Середземному морі, відомий цей спосіб виготовлення штучних квітів.
В «ганутели» використовується тонка спіральна проволока та шовкові, шерстяні або акрилові нитки, а також намистинки, жемчуг або бісер.
«Ганутель» дозволяє оформити інтер’єр на довгий час вишуканими квітами, використовуючи для цього різноманітні кольори та форми.

При оцінюванні робіт враховувались правильність техніки виготовлення та наближеність квітів до натуральних (форма, колір), а також оформлення композиції (у горщику, корзинці, вазі).

Голова журі конкурсу Кривобок Ганна Вікторівна – директор відділу прикладного мистецтва Чернівецького Будинку художника, член спілки художників України, відмітила дуже високий рівень виконання робіт учасниками конкурсу, володіння сучасними техніками дизайну, творчу фантазію.

Роботи конкурсантів високо оцінила Михайлюк Мар’яна Іванівна, молодший науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи Чернівецького краєзнавчого музею, член журі.

Конкурс декоративної творчості у Чернівецькій області було проведено у трьох номінаціяхКонкурс декоративної творчості у Чернівецькій області було проведено у трьох номінаціяхКонкурс декоративної творчості у Чернівецькій області було проведено у трьох номінаціяхскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше