» » » Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах
Інформація
  • Переглядів: 2979
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 1-11-2013, 10:10
1-11-2013, 10:10

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

Категорія: Навігація / Новини

29 жовтня 2013року на базі Дорошовецького НВК Заставнівського району відбувся майстер-клас (для педагогів, які працюють в інклюзивних класах) на тему: «Навчання дітей з особливими потребами в умовах інклюзії»,який був проведений ІППОЧО спільно з відділом освіти, молоді та спорту Заставнівської РДА відповідно до плану роботи.
Якщо на сьогодні вже стало загальновідомо, що організація особистісно орієнтованого навчання та виховання дітей з особливими потребами є новою та вкрай важливою вимогою сьогодення, то нетрадиційна форма методичного об’єднання для асистентів педагогів та класоводів, які працюють в інклюзивних класах - майстер-клас став відповідним виміром нашого часу.
У запланованому заході взяли участь: Климюк І.І., заступник директора з організаційно-навчальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, Гольцов Л.П., заступник голови районної державної адміністрації Заставнівського району, Матейчук М.Г., в.о.начальника та Січковська О.Т.,завідувач райметодкабінетом відділу освіти, молоді та спорту Заставнівської райдержадміністрації, Волошин С.З., методист науково-методичного центру безперервної педагогічної освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, Гордійчук О.Є., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університетуімені Юрія Федьковича, Драпака А.В., викладач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО, Павлик О.В., директор Дорошовецького НВК Заставнівського району, ЛегусоваУ.І., директор Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №24 ім.О.Кобилянської, Агранов О.С., заступник директора з реабілітаційної роботи Обласного навчально-реабілітаційного центру №1, Ісанчук Н.В. в.о. завідувача Чернівецької обласної психолого-медико-педагогічної консультації, АнатійчукМ.О., консультант-психолог Чернівецької обласної психолого-медико-педагогічної консультації, працівники Чернівецької обласної психолого-медико-педагогічної консультації та Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1, 40 педагогів області які працюють в інклюзивних класах. 
У ході майстер-класу педагоги мали змогу обговорити актуальні питання щодо навчання дітей з особливими потребами в умовах інклюзії та отримати методичні рекомендації щодо складання індивідуальної програми розвитку дитини з особливими потребами.
«Інклюзивна освіта - основа забезпечення основних прав дітей на доступну та якісну освіту», під час свого виступу зазначив Климюк І.І., заступник директора з організаційно-навчальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.
Чернівецькою обласною психолого-медико-педагогічною комісією на 2013/2014 н.р. рекомендовано інклюзивна форма навчання 103 дітям за різними типами програм. Відповідно до порядку організації інклюзивного навчання в 41 школі Чернівецькій області відкрито 59 класів інклюзивного навчання, в яких навчаються 85 учнів. Із них: 27 дітей-інвалідів. 578 дітей з особливими освітніми потребами, інтегрованих у ЗНЗ. На індивідуальній формі навчання навчається 491 дитина з особливими освітніми потребами. Із них 189 дітей у початковій школі, 256 - основній, 46-старшій.
Інклюзивна модель освіти передбачає введення посади асистента вчителя. Із 41 навчального закладку, де запроваджено інклюзивне навчання, введено 25 посад асистента вчителя. Усі загальноосвітні навчальні заклади області з інклюзивним навчанням забезпечені практичними психологами, облаштовані кабінети психологічного розвантаження для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку.
У рамках якісного забезпечення рівного доступу до навчання із 435 навчальних закладів області облаштовано пандуси у 307(70,6%) закладах та м. Чернівцях. Із загальної кількості – 114 (37,1%) є повністю доступними (у тому числі, всередині) для дітей з обмеженими фізичними можливостями (з порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату). 
Матейчук М.Г., в.о.начальника відділу освіти, молоді та спорту Заставнівської райдержадміністрації та Гольцов Л.П., заступник голови РДА Заставнівського району розповіли про організацію та запровадження інклюзивного навчання у закладах Заставнівського району. Було зазначено, що одним із пріоритетних напрямів освітньої галузі району є виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України».
Особлива увага приділяється забезпеченню права кожної дитини на здобуття якісної освіти. Крім денної форми навчання існує вечірня, екстернатна. Для дітей з особливими потребами - індивідуальна форма та інклюзивне навчання.
У районі проживає 115 дітей – інвалідів шкільного віку, з них:
17 – не підлягають навчанню;
23 – навчаються за індивідуальною формою;
4 – охоплено інклюзивним навчанням; решта (71) навчаються в ЗНЗ.
Для дітей з особливими потребами в умовах ЗНЗ найбільш ефективною формою є інклюзивне навчання, адже діти даної категорії мають можливість навчатись за місцем проживання, не відриваючись від родини.
Інклюзивне навчання в районі запроваджено відповідно до висновків психолого-медико-педагогічної консультації, заяв батьків у трьох навчальних закладах:
Заставнівська ЗОШ – 1 учень;
Дорошовецький НВК – 2 учні;
Самушинський НВК – 1 уч..
Серед дітей, що навчаються за інклюзивною формою: із синдромом Дауна – 2, легкою розумовою відсталістю - 1, які опановують програму допоміжної школи в умовах ЗНЗ та ДЦП – за програмою ЗНЗ.
Першочерговим завданням для відділу освіти, РМК, керівників ЗНЗ стало створення відповідних умов для запровадження такої форми навчання, навчально-методичне та кадрове забезпечення.
Це в першу чергу безперешкодний доступ до навчальних закладів – пандуси, внутрішні вбиральні облаштовано в кожному закладі.
Створено кабінети психологічного розвантаження, у 18 ЗНЗ діють окремі кабінети психологів та соціальних педагогів, в 11 - суміжні кабінети. У районі створено 3 логопедичні пункти. Соціально-психологічний супровід здійснюють 29 практичних психологів та 27 соціальних педагогів, що становить 91%. Таких ставок немає тільки в 4-х малочисельних, де навчається від 30 до 40 учнів (Яблунівський, Чорнопотіцький, Онутський, Брідоцький НВК).
У цих школах відсутня індивідуальна та інклюзивна форма навчання.
У 2013 році в кожному ЗНЗ та ДНЗ введено ставки медичних працівників, які постійно здійснюють медичний нагляд, у разі потреби надають медичну допомогу. 
Відкрито додатково 0,5 ставки логопеда.
Відповідно до Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12. 2010 № 1205 "Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів введено посади асистента вчителя на 0,5 ставки для кожного учня інклюзивного навчання: 
у 2012 році – 3 посади;
у 2013 році – 4 посади.
Успішність навчання дитини з особливими освітніми потребами залежить від ранньої діагностики та вчасно наданої фахівцями відповідної допомоги. Для цього в районі розпорядженням голови РДА створена і функціонує з 2011 року районна психолого-медико-педагогічна консультація, до складу якої входять завідувач із спеціальною освітою, практичний психолог, соціальний педагог, учитель – логопед, лікар-педіатр, дитячий невропатолог, які здійснюють консультативну, методичну, психолого-педагогічну, корекційно-розвивальну та просвітницьку діяльність, також здійснюють психолого-медико-педагогічне обстеження дітей з метою виявлення особливостей їх розвитку, встановлення діагнозу, визначення адекватних умов навчання, виховання, а надалі - працевлаштування.
На сьогоднішній день районна психолого-медико-педагогічна консультація стала осередком задоволення потреб дітей, які потребують реабілітації і корекції фізичного та (або) розумового розвитку.
Своїм досвідом роботи по умовах успішного впровадження інклюзивного навчання в ЗНЗ поділились Павлик О.В., директор Дорошовецького НВК Заставнівського району та Легусова У.І., директор Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №24 ім.О.Кобилянської. Про діагностичні можливості психологічного інструментарію із виявлення гандикапізму в шкільному середовищі розповів Драпака А.В., викладач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО. Агранов О.С., заступник директора з реабілітаційної роботи Обласного навчально-реабілітаційного центру №1 ознайомив присутніх із наданням комплексної реабілітації дітям з психофізичними порушеннями на базі навчально-реабілітаційного центру №1. Із основними рекомендаціями по складанню індивідуальної програми розвитку дитини з особливими потребами в умовах інклюзивного навчання ознайомила Анатійчук М.О., консультант-психолог Чернівецької обласної психолого-медико-педагогічної консультації.
Досвідом роботи поділились також асистенти вчителів Литвинчук М.Ю. Дорошовецького НВК та Біла Н.В.Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №24 ім.О.Кобилянської.
Учасникам майстер-класу було продемонстровано фрагменти уроку читання в другому класі Дорошовецького НВК Заставнівського району та уроків читання та математики у другому класі Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №24 ім.О.Кобилянської.
Методистом науково-методичного центру безперервної педагогічної освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Волошин С.З. було проведено практичне заняття по складанню індивідуальної програми розвитку дитини з особливими потребами в умовах інклюзивного навчання, до якого було залучено педагогів, які працюють в інклюзивних класах та спеціалістів різних фахів. Після чого команди учасників презентували свої розроблені програми.
Під час підведення підсумків Гордійчук О.Є., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича зазначила, що найважливіше те, що теоретико-практична форма майстер - класу була спрямована на розвиток фахівця і реалізацію ним набутих компетенцій впродовж командної роботи зі складання індивідуальної програми розвитку дитини з особливими потребами. 
Климюк І.І., заступник директора з організаційно-навчальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області підвів підсумки роботи та щиро подякував організаторам та всім учасникам за активну участь у майстер-класі. 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 

Майстер-клас для педагогів, які працюють в інклюзивних класах

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (114)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше