» » » Стосунки «наставник-молодий вчитель» – це стосунки довіри, доброзичливості, щирості, взаємоповаги
Інформація
  • Переглядів: 2582
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 28-10-2013, 09:17
28-10-2013, 09:17

Стосунки «наставник-молодий вчитель» – це стосунки довіри, доброзичливості, щирості, взаємоповаги

Категорія: Навігація / Новини

У кожного вчителя були перші кроки в його професійній діяльності. Випускники ВНЗ без достатнього досвіду роботи потрапляють в умови, де від них вимагається виконувати дуже багато роботи обмеженої часовими межами. Враховуючи це, стає зрозумілою актуальність проблеми адаптації молодих педагогів до роботи в школі. Усім відомо, що успіх творчої діяльності молодих вчителів залежить не тільки від їхньої професійної підготовки, а й від того, в який педагогічний колектив вони потраплять, яку отримають методичну допомогу, як будуть стимулювати їх ініціативність та їх творчий початок, яким буде відношення до їхніх перших помилок. І все нові та нові запитання … як?
Перші кроки молодих педагогів – це їх перші кроки, як кроки дитини, яка щойно почала ходити. Їм прийдеться падати не один раз, перш ніж стати «на ноги», і тут дуже важливим є питання про те, хто і як подасть їм руку допомоги «методичних порад». 
Насамперед молодий вчитель повинен не тільки зрозуміти, а й переконатися в тому, що має наставника, на допомогу якого він завжди може розраховувати. Тому важливо, щоб його наставником був колега, який зуміє поліпшити і підтримати позитивне в роботі молодого вчителя , допомогти знайти правильне рішення в будь-яких складних ситуаціях, повірити у свої сили, передати досвід, зробити його надбанням свого підопічного. Стосунки «наставник – молодий учитель» – це зазвичай стосунки довіри, доброзичливості, щирості, взаємоповаги.
В Багринівської школі з 21по 25 жовтня був проведений «Тиждень наставника». Робота на протязі тижня була організована так, щоб вчителі-наставники працювали з молодими вчителями у тісному контакті, для того щоб передавати свої знання, вміння та навички для розвитку професійних здібностей, набуття педагогічної майстерності молодими вчителями.
У рамках тижня були проведені наступні заходи:
1. Показові уроки з:
• астрономії в 11-Б класі «Етапи формування нашої планетної системи» (вчитель - наставник Акатріні М.М.);
• алгебри і початків аналізу в 11-А класі «Знаходження проміжків монотонності функції. Розв’язування задач» (вчитель-наставник Дякон В.Г.);
• з української мови в 5-Б класі «Узагальнення і систематизація знань про словосполучення та просте неускладнене речення. Тренувальні вправи» (вчитель-наставник Малофій С.В.).
На уроках вчителі-наставники показали свою майстерність проведення різних форм і методів, а також застосування інноваційних методів навчання. Після кожного уроку було зроблено самоаналіз і аналіз, а молоді вчителі ділилися своїми враженнями.
2. Вчитель-наставник Топало М.Г професіонально провела тренінг з учнями 11-х класів «Як стати творцем свого життя. Я – це Я», на якому зосередила особливу увагу на питання виховання сучасних учнів.
3. У творчій майстерні вчителя – наставника «Творчість учителя – запорука росту фахового рівня та педагогічної майстерності» - молоді вчителі ознайомились з творчою майстерністю вчителя-наставника, мали змогу побачити цікаві підходи до реалізації визначеної методичної теми не тільки розробки уроків , але і мотивування обраних форм і методів, аналізувати їх ефективність та вплив на результативність навчально-виховного процесу в цілому.
4. Для проведення дискусій «Педагогічна компетентність сучасного педагога» та «Ефективність сучасного уроку. В чому вона» підготували виступи наставники Акатріні М.М., Дякон В.Г., Малофій С.В.
5. В ході проведення круглого столу „Основи становлення педагогічної майстерності молодого вчителя” молоді учителі активно висловлювали свої думки, та робили відповідні висновки. Дякон В.Г., керівник школи молодого вчителя «Надія», вручила молодим вчителям пам’ятки.
6. Проведення круглого столу «Я зіткнувся з проблемою – як її вирішити» закінчився «Тиждень наставника». На цьому заході молоді вчителі розкрилися і розбирали разом з наставниками педагогічні ситуацій. А також працювали над помилками, які іноді допускають молоді вчителі , саме наставник повинен дати зрозуміти молодому вчителю, що помилка – це старт до його успіху, наступна сходинка до його перемоги на освітянській ниві.
Головне, щоб молодий вчитель зрозумів, що для досягнення успіху необхідно багато попрацювати, що для того, щоб самоутвердитися потрібно глибоко розуміти свої шляхи руху до бажаного результату. В творчих пошуках легких перемог зовсім не буває! Якщо молодий педагог це усвідомить і це стане направляючим фактором в його педагогічній діяльності, то тоді можна з впевненістю сказати про те, що зерна праці цього вчителя потраплять в родючий ґрунт і дадуть прекрасний врожай. Така молода людина завжди буде аналізувати свої помилки і робити відповідні висновки на майбутнє, а не впадати в розпач за мінімальних невдач. Саме тому, кожен «важкий успіх» молодих вчителів був похвалений . Всього кілька секунд потрібно для того, щоб відмітити перші кроки успіху молодого фахівця, сказати йому слово похвали, щоб стимулювати його до його педагогічної творчості. 
Працюючи з молодими вчителями необхідно особливу увагу звертати на використання різноманітних форм та методів які сприяють підвищенню їхнього фахового рівня освітян. А професія вчителя не знає зупинок у своєму розвитку. Тому, наполеглива творча праця на всіх рівнях допоможе успішно виконувати поставлені перед навчальними закладами завдання, сприятиме прискоренню процесів адаптації молодих спеціалістів, їх успішному професійному становленню. 

Стосунки «наставник-молодий вчитель» – це стосунки довіри, доброзичливості, щирості, взаємоповагиСтосунки «наставник-молодий вчитель» – це стосунки довіри, доброзичливості, щирості, взаємоповагиСтосунки «наставник-молодий вчитель» – це стосунки довіри, доброзичливості, щирості, взаємоповагиСтосунки «наставник-молодий вчитель» – це стосунки довіри, доброзичливості, щирості, взаємоповаги

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (14)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше