» » » Відбулося засідання методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ПТНЗ
Інформація
  • Переглядів: 1835
  • Автор: Moderator
  • Дата: 25-09-2013, 12:19
25-09-2013, 12:19

Відбулося засідання методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ПТНЗ

Категорія: Навігація / Новини

На засіданні методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ПТНЗ розглядалася проблема «Актуальні питання викладання української мови та літератури в системі професійно-технічної освіти області у 2013/2014 навчальному році».

24 вересня у приміщенні Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу відбулося засідання методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ПТНЗ з проблеми «Актуальні питання викладання української мови та літератури в системі професійно-технічної освіти області у 2013/2014 навчальному році».

У засіданні взяли участь: Пономаренко Олена Михайлівна, начальник відділу фахової освіти, ліцензування та акредитації Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації, Квітень Євгенія Дмитрівна, завідувач навчально-методичного центру суспільно-гуманітарних дисциплін Інституту післядипломної освіти Чернівецької області, Леваднюк Тетяна Іванівна, методист НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО; Миронюк Наталія Дмитрівна, заступник директора Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу, викладачі української мови та літератури ПТНЗ області.

Наталія Дмитрівна привітала учасників засідання, ознайомила з перспективою розвитку навчального закладу та побажала плідної праці.

З проблемним питанням «Науково-методичний супровід викладання української мови та літератури в системі професійно-технічної освіти області у 2013/2014 н.р.» виступила О.М.Пономаренко.

«Професійно-технічна освіта, як головна складова економіки та освіти держави переживає найбільш відповідальний період за всі роки незалежності.

Його називають періодом осучаснення, на відміну від попередніх, які називали збереженням, виживанням, реформуванням.

Осучаснити – це значить створити заклад професійно-технічної освіти, як заклад саме професійного спрямування, який би відповідав потребам економіки сучасного ринку праці.

У новому навчальному році перед нами стоять нові відповідальні завдання щодо забезпечення органічного  переходу основної школи на оновлені Державні стандарти  повної і загальної  середньої освіти,   створення учням та студентам області  здорових умов для навчання, формування у них життєвих та предметних компетентностей як фундаменту життєвого успіху внаслідок повної самореалізації на теренах нашої держави.

Резервами покращення нашої роботи є ефективне використання наявних ресурсів, перш  за все   кадрового забезпечення.

Значимість якісно підготовленого педагогічного працівника в професійно-технічному навчальному закладі важко переоцінити. Навіть за умови наявності сучасної матеріально-технічної бази, впровадження інноваційних технологій виробництва й навчання і при цьому відсутності кваліфікованих педагогічних працівників система забезпечення якості  працювати не буде.

У 2013/2014 навчальному році  нас очікує конкурс «Вчитель року». Хотілося б, щоб у номінаціях приймали участь й освітяни професійно-технічних навчальних закладів», – зазначила Олена Михайлівна.

Методичні проблеми окреслила Є.Д.Квітень, акцентуючи увагу на тому, що головним у методичній роботі є надання реальної, дієвої допомоги викладачам у процесі розвитку їхньої майстерності. Особливе значення при плануванні методичної роботи надається вивченню не лише результатів навчання і виховання, а й усебічному оцінюванню особистісних рис і професійних умінь учителя. Тому методичну роботу будуємо на основі діагностики, аналізу інформації про стан професійної компетентності педагогів, їхніх потреб і труднощів, які виникають під час роботи. Шляхом діагностування моделюється структура, зміст і форми методичної роботи, при цьому враховуються  особливості вчительського колективу.

 «Удосконалення фахової та педагогічної майстерності вчителів-словесників шляхом впровадження інноваційних форм методичної роботи при викладанні української мови та літератури  в умовах рівного доступу до якісної освіти  та профілізації старшої школи» – проблема, над розв’язанням якої творчо працюють філологи області.

Успіх  інноваційних реформ, у першу чергу, залежить від учителя/викладача, його творчого потенціалу, готовності до безперервної освіти, гнучкого соціально-педагогічного мислення.

Мета  застосування інноваційних інтерактивних методів полягає не тільки в спонуканні учнів до активної роботи, а й ініціюванні їх творчості, розвитку комунікативних навичок тощо.

Урок  мас  бути  цікавим   заходом   з  чіткими   правилами,   під  час  якого  учитель  і  учні співпрацюють на професійному та особистісному  рівнях з метою отримання стійкого досвіду  навчання на все наступне життя.

Голова методобєднання Марич Людмила Володимирівна представила для обговорення річний план роботи методобєднання викладачів української мови та літератури ПТНЗ області та чітко окреслила мету і завдання.

Детальну вичерпну інформацію щодо використання нормативних документів у роботі викладача надала секретар МО Денисова Ольга Робертівна.

Викладачі обговорили актуальні питання викладання української мови і літератури в системі професійно-технічної освіти області у 2013/2014 навчальному році та обмінялися досвідом роботи з новопризначеними.

«Урок  мас  бути  цікавим   заходом   з  чіткими   правилами,   під  час  якого  учитель  і  учні співпрацюють на професійному та особистісному  рівнях з метою отримання стійкого досвіду  навчання на все наступне життя», – підсумували члени методоб’єднання та прийняли рішення затвердити план роботи методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ПТНЗ області на 2013/2014 навчальний рік.

 

Відбулося засідання методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ПТНЗВідбулося засідання методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ПТНЗВідбулося засідання методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ПТНЗВідбулося засідання методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ПТНЗВідбулося засідання методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ПТНЗ

 

 


 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (8)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше