» » » Модернізація та розширення мережі освітніх округів – пріоритетний напрямок роботи освітян Буковини
Інформація
  • Переглядів: 1209
  • Автор: Moderator
  • Дата: 11-09-2013, 17:08
11-09-2013, 17:08

Модернізація та розширення мережі освітніх округів – пріоритетний напрямок роботи освітян Буковини

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодення засвідчує, що освітні округи є виходом з економічної ситуації. Адже, саме вони здатні в межах єдиного освітнього простору, завдяки реалізації творчо-працюючих педагогічних працівників, створити належні умови для навчання обдарованих дітей та забезпечити реалізацію профільного і допрофільного навчання, створити мобільні динамічні групи школярів для вивчення предметів на базовому профільному та поглибленому рівні. Це дієвий чинник покращення якості освітніх послуг.

За словами директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації Михайла Бауера, створення освітніх округів – це крок до школи майбутнього та інноваційних процесів навчання. Навчання в освітньому окрузі, переконаний Михайло Йозефович, це, своєрідне, надання репетиторських послуг з того чи іншого предмету, що допомогає школярам краще підготуватися і в майбутньому вступити до вишу.

Василь Боднар, методист з питань організації та функціонування освітніх округів Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, зауважує, що освітній округ – це серйозна і досить важка робота. «Будь-яку справу можна або зробити, або спаплюжити. Тому, потрібно крок за кроком створювати такі округи, чітко окреслити схему та напрацьовувати базу. Необхідно взяти до уваги те, що освітні округи – це не тільки об’єднання шкіл, а й професійно-технічних, позашкільних закладів освіти і закладів культури також», – зазначив Василь Павлович.

Під час розмови Василь Павлович розповів, що перші освітні округи в Чернівецькій області були створені в 2010 році. Станом на сьогодні їх функціонує 39 (2011 р. – 28), а відповідно до Перспективного плану утворення освітніх округів у Чернівецькій області на період до кінця 2013 року, планується створити ще 6.

Василь Боднар відзначив роботу Хотинського освітнього округу, який являється експериментальним майданчиком Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА. В окрузі працює 5 творчих груп за такими напрямками: управління освітніми округами, навчально-методична робота, виховна робота, дошкільна та початкова ланка загальної середньої освіти та психологічний супровід діяльності освітнього округу. План дій кожної творчої групи розроблено на період до 2017 року. На етапі створення – критерії оцінювання діяльності освітніх округів. Зараз йде апробація цих критерій на базі Хотинського округу.

Робота Реваківського освітнього округу (Кіцманський район) також заслуговує на відзнаку. Тут запроваджено профільне навчання старшої школи. В окрузі, для задоволення запитів максимальної кількості школярів, ефективно використовується варіативна складова навчального плану. В межах округу добре налагоджена робота освітніх та позашкільних навчальних закладів, мається на увазі їхня взаємодія та співпраця.

Досить ефективно функціонують технологічні профілі на базі міжшкільних виробничих комбінатів в Новоселицькому, Кельменецькому та Сторожинецькому районах. Варто відзначити роботу Герцаївського, Новоселицького та Кельменецького освітніх округів щодо організації підготовки до вступу у вищий навчальний заклад.

«Відрадно, що, практично, всі освітні округи в Чернівецькій області, завдяки керівництву краю, забезпечені транспортними засобами – шкільними автобусами», – підкреслив Василь Павлович.

Серед позитивних аспектів та результатів функціонування освітніх округів існує і чимало проблем. Так, за словами Василя Боднаря, організація роботи освітніх округів вимагає значно більших матеріальних витрат та фінансування вцілому. Однією з найбільш актуальних проблем є застарілість матеріально-технічної бази закладів освіти.

 «Упродовж другої половини жовтня та листопада в області будуть проводитися кущові семінари-навчання з проблеми створення та організації діяльності освітніх округів Буковини, участь у яких візьмуть працівники методичних служб, районних управлінь/відділів освітою, працівники Інституту післядипломної педагогічної освіти та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту», – повідомив Василь Павлович.

На переконання Василя Боднаря, для нормального функціонування освітнього округу, в першу чергу, необхідно серйозно та відповідально ставитися до цієї роботи всім суб’єктам.

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (59)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше