» » » Відбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької області
Інформація
  • Переглядів: 3890
  • Автор: Moderator
  • Дата: 22-08-2013, 15:32
22-08-2013, 15:32

Відбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької області

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 22 серпня 2013 року, відбулися традиційні Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької області на тему: «Розвиток освіти краю в контексті  соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України».

У роботі Крайових зборів взяв участь перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Георгій Галиць.

У своєму виступі він зосередив увагу на роботі органів державної виконавчої влади в контексті нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України».

За словами Георгія Галиця, у Чернівецькій області значна увага приділяється реформуванню дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти, забезпеченню рівного доступу громадян до якісної освіти (у т. ч. громадян з особливими потребами), реалізації заходів із залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом, популяризації здорового способу життя а також підвищення якості життя для сімей з дітьми.

В регіоні забезпечуються умови для виконання соціальних ініціатив Президента України в галузі освіти.

- Впроваджується «Регіональна Концепція виховної діяльності навчальних закладів Чернівецької області на 2011-2015 роки».

-  Розпочала свою діяльність  Школа  резерву керівних кадрів.

- Приведено до рівня зразкових близько 150 шкіл в кожному районі області, які отримали статус «Флагмани освіти Буковини». Це становить близько 35% від загальної кількості шкіл області.

- Створено 16 експериментально-дослідних майданчиків.

- Організовано і проведено Інтернет-збори для батьків щодо підвищення якості освіти учнів.

- 49 шкіл області беруть участь у програмі інноваційного розвитку загальноосвітніх навчальних закладів «Школи-новатори»

- Створено обласну «Школу лідерів».

- Організовано роботу 21-єї обласної «Інтелектуальної літньої школи» для обдарованих дітей.

«Реформування освіти неможливе без відповідного фінансування. Бюджетне  фінансування галузі стає все більш актуальним. Підтримка і розуміння органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування дає змогу зберегти систему освіти від руйнівних процесів і сьогодні в основному задовольняє культурно-освітні запити багатонаціонального населення краю. Фінансування закладів освіти області має сталу тенденцію росту. Тільки за останні роки їх обсяг збільшився у 2 рази і складає у 2013 році  1467,8 млн.грн., (у 2008 році -739,2 млн.грн.).

Значна увага приділяється стратегічному плануванню, прогнозуванню показників соціально-економічного розвитку освітньої галузі. Це стосується Комплексної програми будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів соціальної інфраструктури до 2015 року.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 червня 2013 року затверджено перелік інвестиційних програм (проектів), що фінансуються у 2013 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. У перелік проектів включено 4 освітянських об’єкти, на які Чернівецькій області виділено 24,8 млн. грн. (реконструкція приміщення солдатської їдальні під ДНЗ в м.   Сторожинець, будівництво Йорданештської ЗОШ Глибоцького району, будівництво Давидівської ЗОШ Сторожинецького району, реконструкція Горішньошерівецької ЗОШ Заставнівського району)», – відзначив Георгій Костянтинович.

Перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації зауважив, що проголошені Президентом нові соціальні ініціативи направлені на залучення дітей до занять фізичною культурою та спортом, а також популяризацію здорового способу життя.

«Одне з основних наших завдань – щоби кожна школа мала сучасний спортивний майданчик.

В області заплановано побудувати і реконструювати 123 дитячих та 45 спортивних майданчиків.»

Відзначаю позитивну динаміку залучення дітей до занять фізичною культурою та спортом. У цьому році на 7,5 тис. осіб у порівнянні з 2012 роком збільшилась кількість дітей, які займаються всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи.

Ми підтримуємо ініціативу Міністерства освіти і науки України щодо запровадження з 2013 року загальнодержавної акції «Урок плавання». Необхідно на місцях розробити заходи  щодо запровадження цієї ініціативи», – підкреслив він.

Георгій Галиць також наголосив на тому, що необхідно тримати на постійному контролі забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання у сім’ї. Не менш важливою є і підтримка матерів, які опинилися у скрутному становищі. В нашій області з  2008 року діє Соціальний центр матері та дитини. За час його в ньому проживало 36 жінок та 39 дітей.

«Ми повинні глибоко усвідомити той очевидний факт, що майбутнє не тільки наших дітей, але й майбутнє України, залежить від нас з вами, від нашої високопродуктивної практичної діяльності.

Тільки через високоякісну освіту ми зможемо наблизитись до євро стандартів.

Усе залежить від вас, дорогі краяни», підкреслив Георгій Костянтинович.

Під час свого виступу, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайло Бауер наголосив, що виконання соціальних ініціатив Президента України: «Діти – майбутнє України» – пріоритетний напрям роботи освітньої галузі краю».

«Завдяки вжитим заходам за останні 3 роки створено 3,9 тис. додаткових місць для дітей дошкільного віку.

Таким чином, у дошкільних навчальних закладах на цей час створено умови для виховання  30,5 тис. дітей (проти 24,7 тис. у 2010 році).

Дошкільними навчальними закладами охоплено 85% (по країні 81,5 %) дітей дошкільного віку (проти проти 56% у 2010 році). Всіма формами дошкільної освіти охоплено 90% дітей дошкільного віку (проти 68,9% у 2010 році, по країні – 85,3%),  діти 5-річного віку стовідсотково забезпечені обов`язковою дошкільною освітою перед вступом до школи (по країні – 99,9%)», – зауважив Михайло Йозефович.

За його словами, найвищий відсоток охоплення дітей дошкільними навчальними закладами у м. Чернівцях (98%), Заставнівському (96%), Кельменецьеому (95,6%), Сокирянському (94,3%) районах.

Директор Департаменту повідомив, що з 2012 року в області запроваджено електронну реєстрацію дітей для подальшого влаштування їх у ДНЗ. Станом на 10.08.2013 до електронного реєстру підключено 92 ДНЗ (25,3%), у тому числі 55 ДНЗ та 2 НВК у м. Чернівцях,  13 ДНЗ та 22 НВК у Заставнівському районі. До кінця поточного року заплановано підключення 226 закладів, що складатиме 62% від загальної кількості. Упродовж 2014 року буде запроваджено електронний реєстр у решті 46 закладах, що дасть змогу спростити для батьків процедуру реєстрації дітей в ДНЗ, обрати заклад за власним уподобанням, а також унеможливить запис на чергу у декілька дошкільних закладів (у міській місцевості), що значно вплине на зменшення  кількості дітей, які потребують влаштування до ДНЗ.

«У сучасних умовах особливого значення набуває підтримка талановитих та обдарованих дітей, створення умов для їх всебічного розвитку.

Нагадаю, що цей рік проголошено Роком дитячої творчості.

Я постійно чую про те, що через недофінансування зменшується мережа гуртків, секції, творчих об’єднань, наукових товариств.

Тому доручаю забезпечити підтримку закладів освіти для того, щоб кожна дитина могла розвиватися творчо, відвідувати гуртки, секції, наукові об’єднання.

На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича ми започаткували роботу обласної літньої школи для обдарованих учнів із залученням до її роботи провідних фахівців та вчених. З 14 по 28 серпня така школа працює при Інституті післядипломної педагогічної освіти для 500 школярів області з 20-ти базових дисциплін, та на базі позашкільних навчальних закладів для 500 талановитих та обдарованих вихованців гуртків.

Ми маємо створити можливості для розвитку творчих здібностей кожній дитині», – відзначив Михайло Бауер.

Важливу увагу у своєму виступі директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту надав питанню щодо підвищення рівня охоплення позашкільною освітою. Соціальні ініціативи передбачають – до 70% дітей. 

За його словами, діяльність позашкільних навчальних закладів у новому навчальному році повинна здійснюватися з урахуванням завдання, визначеного соціальними ініціативами Президента України, а саме: створення умов для охоплення позашкільною освітою не менше 70 відсотків дітей шкільного віку.

«З метою турботи держави про дітей, які потребують невідкладної допомоги, Президент В.Ф.Янукович доручив Уряду створити всеукраїнську "гарячу телефонну лінію” з питань захисту сімей з дітьми, яка буде оперативно приймати та організовувати термінове реагування органів державної влади та установ на порушення прав дітей, випадки насилля над дітьми.

До 1 вересня поточного року такі "гарячі телефонні лінії” мають бути створені у кожному навчальному закладі області.

Вважаю, що їх створення забезпечить можливість для оперативного реагування на порушення прав дітей, випадки загроз їх життю та здоров’ю. Крім  того, діти зможуть вчасно отримати невідкладну психологічну допомогу та поради фахівців», – констатував керівник освітньої галузі краю.

На завершення виступу, Михайло Бауер окреслив головні рекомендації Крайових зборів:

Охопити дошкільними навчальними закладами 86% дітей відповідного віку;

Щороку організовувати роботу обласних літніх шкіл для талановитих та обдарованих дітей;

Забезпечити реалізацію Регіональної програми будівництва та реконструкції спортивних споруд навчальних закладів Чернівецької області на 2014 – 2017 роки;

Забезпечити належну матеріально-технічну базу  Обласного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, тимчасове житло та соціальний супровід кожній матері, яка опинилася у скрутному становищі;

На базі Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1: забезпечити систему проходження реабілітації дітьми з психофізичними порушеннями, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах з інклюзивним навчанням, відкрити мобільну групу для дітей змінного контингенту учнів навчальних закладів області, де вони могли б перебувати цілодобово на період реабілітації;

Розширити географію діяльності закладів позашкільної освіти, відкрити філії ПНЗ на базі сільських навчальних закладів.

А першим пунктом рекомендацій Крайових зборів пропоную записати: «Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, Інституту післядипломної педагогічної освіти, органам управління освітою, молоддю та спортом, районним (міським) методичним службам розробити дорожню карту розвитку позашкільної освіти, збільшити охоплення  позашкільною до 70% дітей відповідного віку».

В ході урочистостей кращі працівники галузі освіти були нагороджені грамотами та грошовими винагородами Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецької обласної ради та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту.

У роботі Крайових зборів також взяли участь: голова Чернівецької обласної ради Михайло Гайничеру; голова Чернівецького обласного комітету профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак; заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Любов Тарангул; директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Григорій Білянін; ректор Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича Степан Мельничук; директори загальноосвітніх навчальних закладів, директори професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ р.а.;педагогічні працівники краю.

 

 


 Відбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької областіВідбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької області

Відбулися Крайові збори керівників закладів освіти Чернівецької області

 

 

 


 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (15)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше