» » » Інформація про навчання дітей з особливими потребами
Інформація
  • Переглядів: 1836
  • Автор: Moderator
  • Дата: 31-07-2013, 10:01
31-07-2013, 10:01

Інформація про навчання дітей з особливими потребами

Категорія: Навігація / Новини

Навчання дітей з особливими освітніми потребами у Чернівецькій області здійснюється за такими напрямами: 
- у спеціальних загальноосвітніх школах-інтернатах;
- у загальноосвітніх навчальних закладах, в т.ч. у класах з інклюзивною освітою. 
Для дітей з особливими освітніми потребами діє 7 спеціальних навчальних закладів (1 спеціальна школа, 5 спеціальних шкіл-інтернатів, один навчально-реабілітаційний центр), де навчається 1022 учні.
Мережа спеціальних навчальних закладів дозволяє надавати освітні послуги дітям різних нозологій: з вадами слуху, розумового розвитку, вадами мовлення, зору.
Запровадження інклюзивного навчання передбачено рядом нормативно-правових документів, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 15.08.2011 № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» Концепцією розвитку інклюзивної освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 01.10.2010 № 910, наказу Міністерства освіти і науки України від 14.06. 2013 № 768 «Про затвердження плану заходів, щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі дітей-інвалідів».
Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації затверджено План заходів, щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі дітей-інвалідів (наказ Департаменту від 24.07.2013 №693). 
У 2012/2013 н.р. Департаментом освіти і науки, молоді та спорту проведена відповідна робота щодо розширення мережі закладів з інклюзивним навчанням. Відповідно до Порядку організації інклюзивного навчання у 32 школах відкриті 43 класи інклюзивного навчання, в яких навчаються 56 учнів.
Значну увагу у загальноосвітніх закладах з інклюзивним навчанням слід приділити формуванню сприятливого освітнього середовища, чуйного ставлення учнів до дітей з особливими освітніми потребами, залученню батьків до навчально-виховного процесу, корекційно-розвиткової роботи як важливій складовій інклюзивного навчання. 
В інклюзивній моделі освіти передбачене особистісно-орієнтоване спрямування навчально-виховного процесу, яке забезпечує асистент вчителя.
На базі Чернівецької ЗОШ №24 створений експериментальний майданчик з інклюзивного навчання. В Чернівецькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті № 2 та в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 створені ресурсні центри для дітей з вадами слуху. На базі Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи № 3 та Чернівецької спецшколи-інтернату № 4 функціонують ресурсні центри для дітей з розумовими вадами. На базі Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру № 1 учні з інклюзивною формою навчання проходять медичну реабілітацію.
Консультанти ОПМПК проводять індивідуально-корекційну роботу на базі Чернівецького обласного навчально-реабілітаціного №1, ЗНЗ №33, спецшколи № 3, ДНЗ №33 «Оселя талановитих», ЗНЗ № 24, ДНЗ м. Новоселиці, надають консультації щодо особливостей раннього розвитку дитини. 
Сьогодні державними діагностико-корекційними структурами, що функціонують у системі освіти і науки, є психолого-медико-педагогічні консультації, діяльність яких спрямована на виявлення, облік, психолого-педагогічне вивчення дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку з метою визначення навчальної програми.
Завдання ПМПК якомога раніше дійти до кожної дитини, яка має порушення у розвитку, і максимально допомогти їй і родині, забезпечити життя гідне людини, соціальний комфорт та освітню трудову реалізацію. Саме обласна, районні (міські) ПМПК є відповідальними за активне раннє виявлення дітей з порушеннями розвитку і надання для них необхідної медичної та педагогічної допомоги.
Першими про проходження обстеження на ПМПК мають турбуватися батьки дитини. Після того, як вони помітять в її розвитку якісь незрозумілі особливості, нетипові для цього віку, конкретні вади, труднощі спілкування, неадекватні реакції та інше, їм необхідно звернутися за консультацією до спеціалістів. Результатом такої консультації є корисні поради: до кого ще звернутися, як спілкуватися з дитиною, розвивати її. Психолого-педагогічне вивчення дитини в ПМПК здійснюється тільки в присутності батьків або осіб, які їх замінюють, за наявності таких документів: паспортів батьків, свідоцтва про народження дитини, картки стану здоров’я і розвитку дитини, зошитів з мови і математики (якщо дитина навчається), малюнків, письмової згоди батьків щодо надання дозволу на обробку персональних даних дитини, отриманих в процесі психолого-педагогічного вивчення. На підставі результатів власного психолого-педагоічного вивчення дитини фахівцями ПМПК формується висновок про особливості її розвитку та приймається колегіальне рішення про надання батькам рекомендацій щодо програми, форм і методів навчання та здійснення корекційно-розвиткової роботи, соціально-трудової реабілітації.
Ніхто не має права без згоди батьків віддати дитину в будь-який навчальний заклад. Висновок ПМПК носить рекомендаційний характер. Остаточне рішення про форму навчання приймають батьки або особи, які їх замінюють.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (99)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше