» » » Євген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процеси
Інформація
  • Переглядів: 1665
  • Автор: Moderator
  • Дата: 17-05-2013, 14:48
17-05-2013, 14:48

Євген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процеси

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 17 травня, у Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича розпочала роботу дводенна Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Міжнародна співпраця університетів як невід’ємна складова інноваційного розвитку вищої школи» за участю 61 представників вищих навчальних закладів України та 16 іноземних партнерів. У заході взяли участь: перший заступник Міністра освіти і науки України Євген Суліма, директор Департаменту наукової діяльності та ліцензування Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Олександр Якименко, перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Георгій Костянтинович Галиць,  директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Йозефович Бауер.
Зі вступним словом до учасників конференції звернувся Георгій Галиць, який проінформував, що: «Міжнародна діяльність здійснюється на належному рівні у більшості навчальних закладів краю, зокрема, у Чернівецькому національному університеті імені Ю.Федьковича, Буковинському державному медичному університеті, Чернівецькому торговельно-економічному інституті Київського національного торговельно-економічного університету, Буковинському державному фінансово-економічному університеті  та Буковинському університеті, – відзначив, що Чернівецьким  національним університетом імені Юрія Федьковича  підписано 91 угоду про міжнародне співробітництво у галузі освіти і науки з ВНЗ та науковими установами близько 30 країн світу. Нещодавно підписано угоду  з Китаєм, Словенією, Словаччиною, Хорватією та Естонією.
Яскравим втіленням міжнародної співпраці є мобільність викладачів і студентів, яка з року в рік активізується. Так, у 2012 році за кордон виїжджали 569 викладачів і студентів, що на 18% більше, ніж у 2011 році. Наприклад, для стажування викладачі обирали Німеччину, Польщу, США, Канаду. Лекції читали у тій же Польщі та Німеччині, США, а також Литві, Румунії та Республіці Молдова; Буковинський державний медичний університет підписав 27 угод про міжнародне співробітництво.
Співпраця між БДМУ та Ліонським Клубом (Австрія) розпочалась у 2006 році, коли університет долучився до програми «Студенти–медики без кордонів». За роки співпраці 62 студенти БДМУ пройшли практику у 32 клініках  різних міст Австрії, близько половини з яких знаходяться у Відні; Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ в європейський освітній простір є одним із пріоритетів визначених Програмою стратегічного розвитку Інституту  на 2010-2020 рр. Інститут співпрацює з 21 вищим навчальним закладом 10 країн світу, зокрема, з такими країнами як: Франція, Австрія, Чехія, Естонія, Польща, Сербія, Білорусь, Росія, Румунія, Словаччина.    Проводиться обмін групами студентів  із Вищою школою економіки, туризму та суспільних наук м. Кельце  (Польща). Уже традиційним став обмін з Вищою школою туризму та готельного господарства м. Лодзь (Польща). У травні 2012 р. 20 студентів ЧТЕІ  перебували у м. Лодзь, де проходили практику. На базі Інституту протягом 7 років функціонує Французько-Український інститут управління (ФУІУ), який готує франкомовних фахівців у галузі менеджменту і управління підприємством. Студенти мають можливість проходити виробничу практику на підприємствах Франції; Буковинським університетом підписано угоди про співпрацю з навчальними закладами та науковими установами 9 країн світу (серед них Чехія, Польща, Сербія, Болгарія, Росія та інші.)
Вищі навчальні заклади області й надалі розширюватимуть міжнародну співпрацю як з науковими установами та і з вищими навчальними закладами зарубіжних країн».
Також, на першому пленарному засіданні  виступили: Мельничук Степан Васильович – ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з доповіддю "Міжнародна діяльність Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича"; Штефан Пуріч – проректор з міжнародних відносин та іміджу університету імені Штефан Чел Маре (м. Сучава, Румунія) з виступом «Інтернаціоналізація: можливості та ризики для регіональних університетів"; Бакіров Віль Савбанович – ректор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з доповіддю "Світові тренди розвитку вищої освіти"; Флоріан Кюхлер – керівник інформаційного бюро Німецької академічної служби обміну DAAD в Україні (Німеччина); Коваль Ігор Миколайович – ректор Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, "Одеський національний університет в системі міжнародних наукових зв’язків в Дунайському регіоні";
Ладіслав Міроссай – ректор Університету імені Павола Йозефа Шафарика, (м. Кошице, Словаччина); Бобало Юрій Ярославович – ректор Національного університету Львівська політехніка з виступом "Інноваційний розвиток університету: напрями та інструменти"; Анатичук Лук'ян Іванович – академік НАН України, директор Інституту термоелектрики; Тільман Ройтер – професор Альпен-Адрія університет м. Клагенфурт (Австрія).
Робота пленарного засідання триває.
Євген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процесиЄвген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процесиЄвген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процесиЄвген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процесиЄвген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процесиЄвген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процесиЄвген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процесиЄвген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процесиЄвген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процесиЄвген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процесиЄвген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процесиЄвген Суліма: Освітня сфера максимально налаштована на глобалізаційні процесискачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Листопад 2020 (52)
Жовтень 2020 (72)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше