Error: Incorrect password!
«Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» » Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації
 
» » » «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини»
Інформація
  • Переглядів: 2546
  • Автор: Moderator
  • Дата: 8-05-2013, 09:53
8-05-2013, 09:53

«Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини»

Категорія: Навігація / Новини

Про виконання у 2013 році

Загальнодержавної програми

«Національний план дій щодо реалізації
Конвенції ООН про права дитини»

на період до 2016 року

 

Про виконання п.4 Розпорядження Кабінету Міністрів від 12.03.2013 № 163-р щодо затвердження регіонального плану заходів  виконання у 2013 році Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року Департамент освіти і науки, молоді та спорту повідомляє про наступне.                     

Розпорядженням Чернівецької облдержадміністрації від 14.02.2013 № 79-р затверджено Регіональний план заходів з виконання у 2013 році Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року.                                      

На виконання п. 4 Плану заходів з виконання у 2013 році Загальнодержавної програми «Національний план щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини до 2016 року» щодо проведення у загальноосвітніх закладах у Всесвітній день боротьби із СНІДом (1 грудня) виховних годин, уроків «Захисти себе від ВІЛ» Департаментом освіти і науки, молоді та спорту проведено відповідну роботу.                                                                                                         Інститутом післядипломної педагогічної освіти здійснено:                              

- підготовку педагогів-тренерів за проектом «Захисти себе від ВІЛ/Школа проти СНІДу»;

- включено до системи підвищення кваліфікації завідувачів дошкільних навчальних закладів, заступників директорів шкіл, педагогів-організаторів, вчителів основ здоров’я, біології, початкових класів, вихователів ДНЗ, психологів та соціальних педагогів курс «Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей в системі дошкільної та шкільної освіти»;

-       просвітницький 4-годинний навчальний модуль з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу і формування здорового способу життя.

Упродовж 2012/2013 навчального року організовано і проведено два навчальні семінари-тренінги з підготовки 38 педагогів-тренерів за програмою тренінгового курсу «Формування здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу» за 40-годинною програмою.

На виконання проектних заходів Міністерства освіти і науки України визначено 16 навчальних закладів, які беруть участь у реалізації проектних заходів, у тому числі 2 професійно-технічних навчальних заклади.  

На базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області у рамках виконання проектних заходів 01.02.2013 р. було організовано і проведено:

- круглий стіл «Упровадження стандартів якості превентивної освіти в навчальні заклади області» для методистів органів управління освітою та директорів базових навчальних закладів;

- два семінари-тренінги для педагогів навчальних закладів за програмою тренінгового курсу «Захисти себе від ВІЛ» за 40-годинною програмою (25-29.03.2013 та 01-05.2013 року), в яких взяло участь 54 педагогічні працівників.

У 2013 році отримано понад 8 тис. навчально-методичних посібників для учнів, педагогів тренерів, дисків з навчально-методичними матеріалами та посібник «Формування здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу» та 16 комплектів «Маршрут Безпеки» (для базових навчальних закладів), які будуть безкоштовно роздані 380 навчальним закладам області під час рефреш-тренінгів для педагогів-тренерів, які пройшли навчання за програмою тренінгового курсу «Формування здорового способу життя «Захисти себе від ВІЛ».

За період впровадження вищезазначені факультативні курси у повному обсязі викладаються у 284 загальноосвітніх навчальних закладах області та охоплюють учнів 9-11 класів,  а також у 14 професійно-технічних.

У загальноосвітніх закладах області постійно проводяться інформаційно-просвітницькі заходи з профілактики ВІЛ-інфекції та толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ а саме:

– години спілкування: «Майбутнє без СНІДу», «Правда про ВІЛ/СНІД», «З історії ВІЛ/СНІДУ», «Стигма та дискриміція», «Вчимося керувати своїми емоціями», «Як стати творцем свого життя», «Долаємо страх та невпевненість у собі», «Як віднайти правильний вихід з кризової ситуації», «Довіра, спілкування та взаєморозуміння», «Доброзичливість може бути оманливою», «Будь обережним та уважним», «Поведінка і ризики. Наслідки ризикованої поведінки», «Духовне багатство – найцінніше досягнення людини», «Пізнай себе», «Толерантне ставлення до ВІЛ-інфікоівних людей», «Дискримінація. Що це таке?», «Підтримка людей, які живуть з ВІЛ», «Соціально-активна молодь формує толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ», «Дізнатися, зрозуміти, прийняти», «Захистимось від СНІДу разом», «Подолання дискримінації та упередженого ставлення до ВІЛ-позитивних людей» та ін.; 

-  круглі столи: «Поширення ВІЛ/СНІДУ у світі та в Україні», «ВІЛ/СНІД: достовірно про проблему»,  «Безпечність - шлях до біди», «Поважаючи інших – захищаю себе», «Наша безпека - у наших руках», «ВІЛ/СНІД/ІПСШ. Запитання та відповіді», «Скажемо «Ні» дискримінації», «Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ. Життєві ситуації», «Підтримка і допомога ВІЛ-інфікованим. Наскільки це актуально для мене?», «Як жити в сучасному світі?  Як зберегти себе? Як ставитись до людей, які живуть з ВІЛ» тощо; 

- тренінгові заняття: «Школа проти СНІДу», «Прояви турботу і обачливість», «Твоє життя – твій вибір»,  «Острів здоров'я», «Гендер і стосунки між статтями», «Протидія сексуальним домаганням і насиллю», «Зупинись – це може бути небезпечно», «Що робити, щоб тебе не принижували?» тощо;

- групові бесіди, лекції, диспути «Безпечність шлях до біди», «Збереження людських цінностей», «За здоровий спосіб життя», «Правда про куріння і тютюн», «Шкідливі звички та їх прояви», «Наркоманія – від хвилинного до трагедії життя», «Думки, слова і вчинки: прагніть до вміння володіти собою»,«Від здоров'я залежить все: настрій, успіх, кар’єра, сімейне благополуччя», «Що я знаю про ВІЛ/СНІД?», «Моральність молоді як спосіб протидії поширення ВІЛ-інфікування», «Життєві навички, важливі для запобігання ВІЛ-інфікування», «Наркотики – соціальне зло», «Довіра, спілкування та взаєморозуміння», «Стать і статеві стосунки», «Усе починається з любові», «Твій шлях у майбутнє», «Етичні чинники, які протидіють поширенню ВІЛ/СНІДу серед учнівської молоді», «Профілактика шкідливих звичок», «Права дитини», «Твої життєві цінності», «Подолання стигми», «Дискримінація - це може трапитись з кожним», «Стигма та дискримінація – правильно чи не правильно?», «Дружба сильніша за діагноз. Це так?», «Дискримінація є наслідком низької поінформованості, страху, хибних стереотипів та упередженого ставлення – я так думаю. А Ви?», «Толерантність – як я це розумію», «Будьмо уважні один до одного» та ін. 

Не залишаються без уваги батьківська громада та педагогічні колективи загальноосвітніх навчальних закладів для яких також організовуються інформаційно-просвітницькі заходи щодо формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, та профілактики ВІЛ-інфекції, а саме:

– виступи на батьківських зборах, Інтернет-зборах батьківської громадськості, конференціях, всеобучах:  «Відповідальність батьків за виховання дітей», «Психологічні особливості та ризики підліткового віку», «Чи треба знати все про коло друзів своєї дитини», «Основні причини ВІЛ-інфікування в Україні», «Профілактика ВІЛ-інфекції у загальноосвітніх закладах. Чи дійсно вона потрібна?», «Моральні та етичні чинники, які протидіють поширенню ВІЛ/СНІДу серед учнівської молоді», «Як я можу захистити свою дитини від ВІЛ/СНІД/ІПСШ», «Важкі бесіди. Як їх починати», «Формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих дітей. Проблеми, пошуки, рішення», «Стигматизація і дискримінація у нашому суспільстві. Шляхи подолання.», «Дискримінація: достовірно про проблему», «Соціальний захист ВІЛ-інфікованих, хворих на СНІД і членів їх сімей», «Захист прав дітей з ВІЛ-інфекцією», «Єднаймося заради дітей. Єднаймося проти СНІДУ», «ВІЛ/СНІД та діти», «Толерантність має стати стандартом поведінки для кожного», «Позитивним людям – позитивне ставлення громади» тощо.

У межах батьківського всеобучу проводяться бесіди і тренінги, на яких аналізуються особливості та проблеми підліткового віку, наводяться факти про ВІЛ/СНІД, пояснюються як розмовляти з дітьми на делікатні теми.

Проведено методичні об’єднання вчителів, педагогічні наради: «Профілактика негативних явищ в учнівському середовищі», «Профілактика та попередження ВІЛ/СНІДу у загальноосвітньому навчальному закладі», «Профілактика ВІЛ/СНІДу серед учнівської молоді», «Проблеми формування здорового способу життя та профілактики ВІЛ-інфікування учнівської молоді», «Стигматизаційні і дискримінаційні явища в нашому суспільстві», «Методи і форми формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей у дітей та підлітків», «Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей в умовах загальноосвітнього навчального закладу», «Стигма і дискримінація ВІЛ-позитивних дітей у школі» та ін.                                                                                   

До відзначення Всесвітнього дня боротьби із СНІДом 1 грудня у всіх школах області проводилися інформаційно-просвітницькі уроки (у деяких школах – лінійки) присвячені проблемі ВІЛ/СНІДу та толерантному ставленню до людей, що живуть з ВІЛ, а також  конкурси малюнків, плакатів, газет, тематичних колажів; перегляд документальних фільмів, фотоматеріалів, відеороликів;  виступи шкільних агітбригад, «Свято здоров'я»; зустрічі з медичними працівниками, представниками центру боротьби зі СНІДом та центром здоров'я.

Питання про виконання розпорядження Кабінету Міністрів України щодо виконання у 2013 році Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року перебуває на постійному контролі Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації.

 

Заступник директора Департаменту          Л.М. Тарангул 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше Error: Incorrect password!