» » » Мистецтво, що народжується і зростає в «Надії»
Інформація
  • Переглядів: 1321
  • Автор: Moderator
  • Дата: 25-04-2013, 23:14
25-04-2013, 23:14

Мистецтво, що народжується і зростає в «Надії»

Категорія: Навігація / Новини

 

Викладання - велике мистецтво, яке вдосконалюють усе життя. «Чи є межа досконалості вчителя?Яким має бути справжній вчитель? Чи зможу я досягти хоча б перших сходинок професійної майстерності? Чи зможу подивитись у вічі своїм вчителям?». Такими питаннями переповнене серце і розум молодого спеціаліста, який щойно переступив поріг школи. Всесвіт дитячих душ відчиняється перед нами і ми не знаємо, як правильно йти у ньому, щоб не поранити, не порушити хитких кришталевих замків і водночас, потрудитись, щоб там розцвіли сади і засіяли квіти, щоб сонячне проміння завжди освітлювало дитячу посмішку, щоб цей дивний Всесвіт дитинства переливався барвами щастя й радості від пізнання. Страх і невпевненість у своїх силах…відчуття знайоме всім молодим вчителям. Лише надія допомагає йти далі. Саме тому таку символічну назву має Школа молодого вчителя, що функціонує у Багринівській ЗОШ І –ІІІ ступенів з 2007 року. Педагогічний колектив під мудрим керівництвом директора школи М.М.Акатріні і заступника директора з НВР та безпосереднього керівника Школи молодого вчителя В.Г.Дякон стають наставниками молодих вчителів. Від них ми вчимося тонкощам професії педагога та переймаємо безцінний досвід. Для вчителя мало знати самому , потрібно вміти поділитись знаннями з учнями, зрозуміти учня, знайти індивідуальний підхід, і, в процесі навчання, виховати Людину,громадянина, патріота, гідну зміну собі в майбутньому.

Дитині відкриваються найпотаємніші куточки сьогодення, а тому робота вчителя – це кожний день, осяяний сонцем дитячої посмішки, день, впродовж якого вчитель пізнає щось нове, і тому він повинен бути готовий до всього. Часи змінюються, ми змінюємося з ними, але за цим усім залишається щось первозданне, те, що не можна передати словами. Робота вчителя – це не лише відкривати нові знання. Перш за все - це відкривати істини нашого життя, таємниці цього незвіданого світу, а найголовніше те, що їх не побачиш очима, не осягнеш розумом, але ти зможеш відчути це серцем, якщо, звичайно, дозволиш. На мою думку, саме для цього покликаний вчитель, тому що головне – це внутрішня краса кожного з нас, щире і чисте серце, сповнене любові, якою прагне поділитися. Вчитель повинен бути провідником дітей у цей світ почуттів, вказувати їм на невидимі з першого погляду стежки, які ведуть їх дорогами добра і любові у наш жорстокий світ з надією, що він стане хоч трішечки кращим. І як би не було важко , я вірю в це, я впевнена, що зможу подолати будь які труднощі, навіть категоричне небажання учнів навчатись.  Знання мови й літератури, які я передаю учням, будуть пріорітетнішими, ніж комп’ютерні ігри, а телевізор не перешкодить моєму учневі прочитати книгу. Звідки така впевненість у молодого вчителя?Цим я завдячую своїм мудрим наставникам, які три роки невтомно навчали мене бути вчителем. Саме так, навчали. З перших днів роботи в школі я отримувала цінні поради й настанови, колеги допомагали розкрити здібності й нахили. Я могла у будь – якій складній ситуації звернутись до свого наставника, досвідченого вчителя,який допомагав і власним прикладом показував шлях до вдосконалення. Три роки навчання в Школі молодого вчителя минули швидко, але не безслідно. Тепер ми, молоді вчителі, впевнені у своїх силах, чітко бачимо мету і знаємо шляхи її досягнення. Цьому передувало інтенсивне навчання, щомісячні практичні і теоретичні заходи, відвідування уроків наставника, взаємовідвідування у рамках Школи, створення літопису нашого навчання, написання відгуків про перші враження, урочиста посвята у вчителі, опрацювання методичної літератури, тренінги, тощо. Завдяки «Надії» ми навчились сприймати зауваження не як критику, а як пораду, навчилися аналізувати свої помилки і виправляти їх, зрозуміли, як важливо зростати, вдосконалюватись , прагнути, бути творчими. Адже у творчого вчителя творчі учні. Вони , зростаючи і формуючи свій характер, сприймають все, що бачать і чують, обирають собі приклади для наслідування. Я хочу бути прикладом для  своїх учнів, тому  вдячна свої наставникам за терпіння, розуміння, турботу. Для них я завжди залишаюся ученицею, а вони для мене – моїми вчителями,небесними світилами, зірками, до яких треба прагнути , навіть якщо шлях пролягатиме через терни.

За традицією і Статутом Школи молодого вчителя «Надія» випускники під час декади під назвою «Ініціатива і творчість молодих»,яка щорічно  проводиться у квітні, демонструють знання, отримані за три роки навчання, поводячи відкриті уроки, позакласні заходи. Саме під час таких заходів молодий педагог  розуміє, що став на шлях, що веде до найвищого звання і нагороди, яка тільки існує серед всіх нагород – «Улюблений вчитель». Думаю, мої колеги, випускники Школи 2013 вже йдуть тим тернистим шляхом, бо проявили себе як творчі , винахідливі, вмілі вчителі.  Керівники і наставники, а також слухачі першого і другого років «Надії» відвідали уроки української мови, уроки історії , виставку – вернісаж «Творча лабораторія молодих вчителів», побачили інтегрований захід (бібліотечно – бібліографічний, українська література, історія), взяли участь у засіданні круглого столу. Завершилася декада урочистою подією - врученням дипломів і випускних альбомів молодим вчителям., а також щирими привітаннями та мудрими настановами майстрів педагогічної справи.

Пройшовши шлях у Школі молодого вчителя,  я і мої колеги, молоді вчителі, зрозуміли, що обрали собі не професію, а спосіб життя, кожен день якого є уроком, уроком життя,  високопрофесійного спілкування та вміння шукати себе, уроком самовдосконалення в тій новій школі, яка є фундаментом майбутнього нашого суспільства, нашої держави. Зрозуміли, що важливо не просто бути вчителем, а важливо стати вчителем, другом, порадником для учня. Тож нехай, молоді вчителі, буле ваша стежина всіяна радістю і вдячністю ваших учнів, хай ваша зірка засяє яскраво і освітить життєві стежинки ваших вихованців і ще довго - довго світиться вчительським щастям, вірою й надією в майбутнє.

Марія Заболотнюк, випускниця ШМВ «Надія», 2013 року


Мистецтво, що народжується і зростає в «Надії»Мистецтво, що народжується і зростає в «Надії»Мистецтво, що народжується і зростає в «Надії»Мистецтво, що народжується і зростає в «Надії»Мистецтво, що народжується і зростає в «Надії»

  

 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2020 (89)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше