» » » Меморіальну дошку Миколі Бердяєву встановили на фасаді Інституту філології
Інформація
  • Переглядів: 595
  • Автор: Moderator
  • Дата: 22-04-2013, 10:48
22-04-2013, 10:48

Меморіальну дошку Миколі Бердяєву встановили на фасаді Інституту філології

Категорія: Навігація / Новини

19 квітня на фасаді корпусу Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка відкрили меморіальну дошку Миколі Бердяєву. На урочистому відкритті були присутні представники КМДА, ректор Київського університету акад. Леонід Губерський та його заступники, дирекція Інституту філології на чолі з проф. Григорієм Семенюком, скульптор Ігор Гречаник, громадський діяч і Член Проводу ОУН Михайло Сидоржевський та студенти.

Григорій Сковорода, Дмитро Чижевський, Микола Бердяєв… – ці визнані світом імена творили простір й розширювали горизонти української філософії (дарма, що не всі могли жити і творити на батьківщині). Це люди, долі яких не перетиналися, проте об’єднувала їх позачасова духовна близькість. Довгий час ім’я Миколи Бердяєва не згадувалося українцями, хоча закордоном воно завжди було на слуху. Головною причиною забуття імені нашого земляка (Миколи Бердяєва народився в Києві) стала його активна життєва позиція та пропагування ідеї вільної людини на зорі ХХ ст.

Микола Олександрович Бердяєв по праву вважається одним із найвидатніших філософів ХХ ст., який, за словами Михайла Сидоржевського, стоїть поряд із Ф. Ніцше, М. Гайдеггером та іншими світовими мислителями. «Його філософія пронизана прекрасними ідеями про свободу людини як найвищу цінність буття, вони не втрачають актуальності й нині. Думки Миколи Бердяєва працюють на ХХІ століття», – переконаний головний редактор «Української літературної газети».

Урочисто відкрив меморіальну дошку та виголосив слово про філософа-екзистенціаліста акад. Леонід Губерський. У 20-річному віці, відмовившись від подальшої кар'єри військового, Микола Бердяєв вступив до Київського університету Святого Володимира на природниче відділення фізико-математичного факультету, а згодом перевівся на юридичний факультет. Леонід Васильович наголосив на унікальності особистості Миколи Бердяєва, який вчився у різних вишах світу (США, Німеччини, Росії, України), проте так і не отримав жодного офіційного документа про закінчення вищої освіти. Незважаючи на це, він зміг стати визначним філософом. Микола Бердяєв був прихильником думки, що людина має здатність піднятися над собою й досягти недосяжного. Своїм життям він підтвердив цю тезу.

Вшанування пам’яті українського мислителя шляхом відкриття меморіальної дошки з його силуетом є важливою подією для Київського університету імені Тараса Шевченка, для Києва і України загалом. Адже переосмислюються цінності, змінюються покоління, а пам'ять і пошана до наших славетних попередників завжди будуть запорукою світлого майбутнього.

 

Олександра Касьянова,

Фото: Валерій Попов, прес-центр Інституту філології 

Меморіальну дошку Миколі Бердяєву встановили на фасаді Інституту філологіїМеморіальну дошку Миколі Бердяєву встановили на фасаді Інституту філологіїМеморіальну дошку Миколі Бердяєву встановили на фасаді Інституту філологіїМеморіальну дошку Миколі Бердяєву встановили на фасаді Інституту філологіїМеморіальну дошку Миколі Бердяєву встановили на фасаді Інституту філологіїМеморіальну дошку Миколі Бердяєву встановили на фасаді Інституту філології

  

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Грудень 2018 (58)
Листопад 2018 (243)
Жовтень 2018 (175)
Вересень 2018 (85)
Серпень 2018 (124)
Липень 2018 (106)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше