» » » «Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»
Інформація
  • Переглядів: 2662
  • Автор: Moderator
  • Дата: 18-04-2013, 15:21
18-04-2013, 15:21

«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»

Категорія: Навігація / Новини

Констатувала сьогодні, 18 квітня 2013 року, заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Любов Тарангул, під час обласної наради-семінару з питань організації харчування в навчальних закладах області. Захід проведено на базі Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ст. Сторожинецького району, де облаштовано один з найкращих шкільних харчоблоків Чернівеччини.

У семінарі взяли участь підприємці, які обслуговують харчоблоки навчальних закладів; відповідальні працівників управлінь освіти райдержадміністрацій, директори обласних шкіл-інтернатів.

Під час свого виступу, Любов Миколаївна окреслила стан організації харчування учнів в області та заходи щодо його покращання.

За її словами, одним з основних завдань сучасної освітньої політики при організації навчально-виховного процесу є  збереження здоров’я та формування здорового способу життя у підростаючого покоління. При цьому важливе значення має організація харчування учнів у навчальних закладах, дотримання фізіологічних та санітарних норм, забезпечення продуктами натурального походження з високою харчовою і біологічною цінністю, формування у шкільні роки відповідального ставлення дітей до власного здоров’я та вироблення навичок здорового способу життя, формування культури харчування з ранніх дитячих років.

За даними статистики у структурі захворюваності дітей  патологія органів травлення знаходиться на другому місті, за останні 20 років показник поширення цієї патології збільшився майже вдвічі. Статистичні дані свідчать, що за час навчання у школі рівень захворюваності учнів у Чернівецькій області  за останні 4 роки збільшився на 4,7%.  Спостерігається значне зростання кількості дітей із залізодефіцитною анемією, йододефіцитом, чому головним чином сприяє недостатня кількість у раціоні дітей продуктів, що містять білок та вітаміни. Систематичне вживання дітьми натщесерце продуктів, до складу яких входять барвники, консерванти, підсолоджувачі викликає подразнення слизової оболонки шлунку, сприяє розвитку цілого ряду захворювань.

«Я переконана, що необхідним є детальне обговорення даної проблеми, розробка дієвих рекомендацій, спрямованих на удосконалення системи організації харчування школярів Чернівецької області, які значну частину часу перебувають у навчальних закладах.

У Чернівецькій області у 427 загальноосвітніх навчальних закладах обладнано харчоблоки: у всіх 11 школах-інтернатах та 392 загальноосвітніх навчальних закладах.

Харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах області здійснюється різними формами: у 225 навчальних закладах – автономне харчування, у 141 – харчування здійснюють підприємці,  у 31 –  громадське харчування. Постачання продовольчих товарів здійснюється підприємцями у відповідності до проведених тендерних процедур.

У 24 загальноосвітніх навчальних закладах, в яких відсутні харчоблоки, організовано роботу 2 буфетів  (с. Куликівка, с. Над’ярна Герцаївського району) та 17 роздавалень (сс. Просикуряни, Кутбаїнськ Глибоцького району, в сс..Діброва, Чортория, Кальнівці, Ревно, Біла Кіцманського району, в сс.Зелена Липа, Млинки, Орестівка та Гордівці Хотинскього району, ЗОШ №10,13,17,30, ліцеї №1,3 в м. Чернівців), у 5 малокомплектних  школах (сс.Багна, Волока Вижницького району, сс. Ріпень, Рижа, Білий Потік Путильського району) забезпечено підвіз бутербродної продукції.  

Харчування дітей в загальноосвітніх навчальних закладах області організовано на виконання статті 25 Закону України «Про освіту», пункту 3 статті 32 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 5 Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи», нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України.

Усіма видами харчування охоплено 92968 учні, що становить 95,6% від загальної кількості дітей.

Станом на 01.04.2013 контингент учнів, охоплених гарячим харчуванням, складає 86191 (92,7%) від загальної кількості учнів, що охоплені всіма видами харчування. Із них учнів 1-4 класів – 37612 (100%), 5-9 класів 38604 (83,2%), 10-11 класів 9975 (76,4%)», – констатувала Любов Тарангул.

Також, вона висловила переконання, що важливу роль в організації раціонального та безпечного харчування учнів відіграє належна матеріально - технічна  база харчоблоків шкіл. 

При підготовці до нового 2012/2013 навчального року в усіх їдальнях проведено поточні ремонти приміщень. На даний час практично всі харчоблоки забезпечені холодною та гарячою проточною водою. Покращився стан забезпечення електрообладнанням, холодильним обладнанням, посудом. Постійно проводиться робота щодо оновлення технологічного обладнання.

Як позитивний фактор слід відмітити щорічне збільшення обсягів фінансування системи харчування учнів та зростання товарообігу  закладів, що забезпечують харчування

У місцевих бюджетах області видатки на здійснення харчування дітей в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах  становлять 67245,4 тис.грн. Вказані видатки за 9 місяців поточного року профінансовані у сумі 54035,9 тис.грн., або 80,4 відсотка до уточнених планових призначень. 

Середня вартість 1-го діто-дня у ДНЗ по області склала – 9,42 грн. та збільшилась порівняно з аналогічним періодом 2011 року на 0,37 грн., середня вартість харчування однієї дитини - учнів початкових класів - 5,1 грн., що на 0,11 грн. більше, ніж у аналогічному періоді минулого року; середня вартість харчування учнів пільгової - 6,55 грн., що на  0,5 грн. більше,  ніж за 9 місяців 2011 року.  В інтернатних закладах обласного підпорядкування харчується 1484 учнів (100%), з них 110 діти-сироти, 746 дітей з малозабезпечених сімей, 431 дитини-інваліди. Вартість харчування складає до 38 грн. на добу.

Згідно з нормами розраховано вартість харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на одну дитину за віковими категоріями:

 

Діти 6-10 р.

Діти 11-14 р.

Діти 15-18 р.

Кіцманський р-н

12,60 грн.

14,30 грн.

14,70 грн.

Заставнівський р-н

13,57 грн.

13,61 грн.

13,69 грн.

Діти, які не охоплені гарячим харчуванням, мають можливість користуватися послугами вітамінних столів та буфетів, які функціонують в усіх школах.

Заступник директора Департаменту озвучила пріоритетні напрями роботи з організації харчування школярів Чернівецької області у 2013 році:

1.Удосконалення якості харчування учнів загальноосвітніх

навчальних закладів:

 - забезпечення якісним харчуванням учнів соціально незахищених

категорій відповідно до чинного законодавства;

- забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4-х класів;

- проведення роботи щодо збільшення кількості учнів, які охоплені

шкільним харчуванням;

- проведення батьківського всеобучу та інтернет-зборів щодо необхідності та

ефективності раціонального харчування їх дітей.

2. Розвиток матеріально-технічної бази шкільних закладів ресторанного господарства(технологічне обладнання, ремонт приміщень, меблі, інвентар):

- поточний ремонт, реконструкція приміщень харчоблоків та їдалень;

- заміна приладів опалення застарілого типу на нові з більшим коефіцієнтом корисної дії;

- ремонт електромереж силового призначення та мереж освітлення з встановленням енергозберігаючих приладів;

- заміна застарілого кухонного обладнання: м’ясорубок, електроплит, електрокотлів, жарових шаф, овочерізок, картоплечисток, столів з нержавіючої сталі, мийних ванн, посудомийних машин, посуду, інвентарю, холодильного обладнання тощо;

- заміна меблів.

3. Удосконалення управління системою забезпечення

харчуванням учнів загальноосвітніх навчальних закладів:

- контроль за дотриманням фізіологічних норм харчування учнів (калькуляційні карти, технологічні карти тощо);

- контроль за поставкою і прийманням сировини для виготовлення їжі;

- організація систематичного і вчасного обслуговування обладнання;

- організація харчування учнів в оздоровчий період;

- оптимізація вартості харчування учнів ЗНЗ;

- використання нових технологій виготовлення їжі, форм і методів обслуговування учнів, зокрема, через організацію буфетів.

4.Підвищення професійної майстерності працівників системи

забезпечення харчуванням учнів області:

- організація навчання з метою підвищення професійної майстерності працівників шкільних закладів ресторанного господарства;

- повне укомплектування шкільних їдалень кадрами;

- організація та участь у конкурсах професійної майстерності;

- організація семінарів з актуальних питань, пов’язаних із

дотриманням санітарних норм і правил, здійснення виробничого

контролю за приготуванням їжі з підвищеною харчовою та

біологічною цінністю.

Якість харчування та обслуговування школярів в значній мірі також залежить від того, як виконує свої функції  ланка управління навчальними закладами ( директор, заступник та відповідальний за харчування, класний керівник, медсестра).

«Сьогодні постала необхідність посилення роботи щодо дотримання норм харчування дітей шкільного віку, сприяння організації повноцінного, безпечного та якісного харчування дітей у загальноосвітніх  школах району.

Створення умов для збереження здоров’я учнів загальноосвітніх шкіл району, забезпечення їх якісним, раціональним шкільним  харчуванням, оновлення матеріальної бази шкільних харчоблоків, впровадження нових технологій приготування їжі і форм обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів району», – наголосила Любов Миколаївна.

У ході наради-семінару також виступили: «Про посилення адміністраціями навчальних закладів контролю за дотриманням нормативно-правових актів з питань організації харчування», доповідала начальник Групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту закладів освіти Світлана Прінько; «Про санітарні вимоги щодо організації харчування дітей в загальноосвітніх навчальних закладах та школах-інтернатах області», – начальник управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Головного управління держсанепідслужби у Чернівецькій області Юрій Падурару; «Про дотримання вимог охорони праці на харчоблоках навчальних закладів», – провідний фахівець з питань охорони праці та  техніки безпеки Групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області Василь Троцюк; «Про роль медичного працівника в навчальному закладі. Ведення документації та складання щоденного меню – розкладів щодо дотримання норм раціонального харчування вихованців», довідала дієтсестра Оршівського дитячого будинку Світлана Кирелець.

Під час семінару його учасники переглянули виставку хлібобулочних виробів шкіл-інтернатів; мали можливість побачити майстер-класи з приготування страв шеф-кухарями Сторожинецького району та майстер-клас з виготовлення прикрас для серветок, який провели самі учні, а також детально ознайомилися з матеріально-технічною базою харчоблоку навчального закладу.

Любов Тарангул від імені директора Департаменту Михайла Бауера та від себе особисто привітала всіх присутніх з наступаючими Великодніми святами.

 

За результатами наради-семінару з питань організації харчування в навчальних закладах області прийнято рекомендації.


«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»«Потрібно удосконалювати якість харчування в навчальних закладах краю»

 


  

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше