» » » Народне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистості
Інформація
  • Переглядів: 2608
  • Автор: Moderator
  • Дата: 28-03-2013, 15:16
28-03-2013, 15:16

Народне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистості

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області

 

Оволодіння різними видами народних промислів сприяє входженню дітей у світ художньої культури та формує їх національні почуття. Одним із видів народного мистецтва є гончарство.

 

Що може бути прекраснішим, ніж дивитись, як на Ваших очах шматочок глини в руках майстра перетворюється у витвір мистецтва. Ця м’яка маса під час ліпки вбирає все тепло душі творця. Наші предки недарма їли з глиняного посуду та створювали керамічні обереги, саме тому вони були фізично здоровими та духовно багатими. Сьогодні на Буковині відроджується гончарне ремесло, і вихованці гуртка «Кераміка» активно цьому допомагають.

 

Гурток "Кераміка" працює на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді вже 5 років. Метою гуртка є відродження традицій та культури гончарства на Буковині. Робота в гуртку кераміки тісно пов'язана з народним мистецтвом. Його керівник, Тетяна Дутчак, знайомить своїх вихованців з традиціями українського гончарства, історією української глиняної іграшки, видатними майстрами Буковини. На заняттях вихованці опановують прийоми та способи ліплення, різні техніки розпису керамічних виробів, дотримання композиційних і кольорових співвідношень, вчаться працювати з різними пластичними матеріалами, інструментами та обладнанням, розвивають творчі здібності, фантазію, уяву. Програмою гуртка передбачена інтеграція знань гуртківців з історії, українознавства, образотворчого мистецтва.

 

Вихованці гуртка із задоволенням відвідують музеї, виставки, спеціалізовані художні навчальні заклади. Тетяна Омельянівна організовує для них зустрічі з народними майстрами, ознайомлення та відвідування осередків кераміки на Україні. Нещодавно гуртківці відвідали музей відомого майстра Гончара І.І. в с. Коболчин Сокирянського району, музей Косівського інституту прикладного мистецтва.

Заняття в гуртку відкривають широкі можливості для професійної орієнтації вихованців.

 

У формуванні національної самосвідомості гуртківців важливу роль має ознайомлення їх із святково-обрядовими та ужитковими традиціями народу, його фольклором, мистецтвом писанкарства, розпису, випікання обрядового печива, виготовлення народної ляльки тощо.

 

Участь у виставках, ярмарках, проведення майстер – класів сприяють вихованню у дітей патріотичних і національних почуттів, розвитку їхньої творчості та підвищенню самооцінки.

 

У гуртку займаються діти різної вікової категорії від 6 до 17 років. Звичайно, кожного року склад гуртківців змінюється, поповнюється новачками. Але хочеться відзначити, що є такі вихованці, які продовжують працювати з першого року започаткування гуртка. Зокрема, Надія Кривко, учениця 9 класу Чернівецької гімназії № 5.

 

«Мені приємно спостерігати за її творчим розвитком, наполегливістю, цікавістю до ремесла гончарства. З таким талантом, художнім смаком та любов’ю до глини її чекає велике майбутнє, і я впевнена в тому, що через декілька років ім’я Надія Кривко буде зустрічатись в списках народних майстрів України» – каже керівник гуртка Тетяна Омельянівна.

 

Надійка приймає активну участь в обласних конкурсах, виставках, ярмарках, її роботи високо оцінило журі Всеукраїнської виставки «Знай і люби свій край!». Хочеться побажати їй творчих злетів та цікавих ідей, а керівнику гуртка – побільше таких вихованців.

 

Народне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистостіНародне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистостіНародне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистостіНародне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистостіНародне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистостіНародне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистостіНародне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистостіНародне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистостіНародне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистостіНародне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистостіНародне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистостіНародне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистостіНародне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистостіНародне мистецтво відіграє важливу роль у процесі формування особистості

 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (2)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше