» » » Залучення до технічної творчості дітей з особливими потребами
Інформація
  • Переглядів: 2103
  • Автор: Moderator
  • Дата: 21-03-2013, 15:31
21-03-2013, 15:31

Залучення до технічної творчості дітей з особливими потребами

Категорія: Навігація / Новини

З метою розширення мережі гуртків технічної творчості та залучення до занять в них дітей з особливими потребами, Чернівецьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді організовано роботу гуртків на базі інтернатних та спеціальних закладів освіти.

Актуальність виховання та індивідуального розвитку дитини з особливими потребами завжди була важливим питанням для науковців та для батьків, вчителів і вихователів, керівників гуртків, які працюють з дітьми, що потребують корекції психофізичного розвитку.

Надання якісної позашкільної освіти передбачає розвиток творчої особистості як одне із пріоритетних завдань. Необхідно надати кожній дитині максимум можливостей для самовираження і саморозвитку особистості. Саме такі умови для дитячої творчості як універсальної форми психічної активності і розвитку дитини створює на заняттях гуртка «Умілі руки» його керівник Інна Плотнікова. Заняття гуртка проводяться на базі Спеціальної школи №3.

Чи можливо допомогти дитині стати щасливішою? Існує давній і вірний спосіб – захопити її творчістю. Захоплення творчістю робить наше життя цікавішим, красивішим і багатшим.

Папір – незамінний матеріал для розвитку творчості дітей. Дуже важливо, щоб діти не копіювали вироби, а створювали свої.

На заняттях гуртка діти працюють з папером, картоном, пінопластом та іншими матеріалами за допомогою лінійки, олівця, циркуля, ножиців, клею «ПВА» і «Момент». Вихованці гуртка самостійно виготовляють деталі об’єктів і збирають їх. Оформлення виробів дозволяє вихованцям розвивати свою творчу фантазію і закріпити практичні навички, отримані на занятті. Графічна підготовка сприяє закріпленню, поглибленню і розширенню знань про креслярські інструменти і приладдя, їх призначення та правила користування.

Заняття гуртка базуються на тому, що вихованці займаються за власним бажанням, поступово оволодіваючи тими знаннями і навичками, які будуть необхідні для продовження занять у інших гуртках, секціях та у повсякденному житті. Кожний  вихованець гуртка має можливість вільного вибору конкретного об’єкту роботи, найбільш цікавого і прийнятного для нього.

На заняттях гуртка розвиваються: мілка моторика рук, образне і логічне мислення, зорова пам’ять, дизайнерські здібності, увага, акуратність при виконанні робіт.

У кожної дитини існує потреба в актуалізації своїх творчих здібностей. Дуже важко пробудити і підтримати прагнення вихованця до прояви та розвитку своїх природних і спеціально набутих здібностей. Необхідно враховувати індивідуальні особливості кожної дитини. Досягнення успіху в тій чи іншій діяльності сприяє формуванню позитивної Я-концепції особи вихованця, стимулює здійснення дитиною подальшої роботи по самовдосконаленню і самобудові свого "Я". 

 

Залучення до технічної творчості дітей з особливими потребамиЗалучення до технічної творчості дітей з особливими потребамиЗалучення до технічної творчості дітей з особливими потребамиЗалучення до технічної творчості дітей з особливими потребамиЗалучення до технічної творчості дітей з особливими потребамиЗалучення до технічної творчості дітей з особливими потребамиЗалучення до технічної творчості дітей з особливими потребами

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (12)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше