Інформація
  • Переглядів: 2252
  • Автор: Moderator
  • Дата: 21-03-2013, 15:14
21-03-2013, 15:14

Збережи первоцвіт

Категорія: Навігація / Новини

Бог створив СВІТ з нічого, учись художник у нього…Під таким гаслом в Чернівецькому коледжі дизайну та економіки під патронатом Екологічної ліги України відбулась виставка–конкурс «Збережи первоцвіт».

Мета акції – привернути увагу студентської молоді до проблем екології, збереження унікальних рослин, джерельної чистоти води, неповторних традицій Буковинського краю і естетичними чинниками сприяти становленню талановитої молоді на шляху активного творення сучасних продуктів екодизайну, презентації «Я–концепції» творчості в «еко–плакаті».

Учасники конкурсу презентували свої роботи у різних номінаціях:

«Вітання–сувенір» – оригінальний екодизайн handmade подарунків (національні риси в сучасному дизайні малої пластики);

«Екодизайн» – аксесуари, актуальні моно–малюнки і костюми з нетрадиційних матеріалів, модельєрська графіка. Цього року номіновані реальні пошукові дослідження студентки Олени Гасюк «Чудеса природи Путильщини», екодизайн–проект сучасної архітектури викладача коледжу Ірини Кермач, мистецький проект «Обрядодії Буковини» студентського театру моди;

«Декоративна композиція» – використання технік клаптикового декору вільного розпису тканин в оригінальних композиціях.

Виставка творчих робіт студентів засвідчила актуальність дизайну handmade сувенірів в нестандартному і оригінальному виконанні. Ідея, колір, декор і аромати поєднані в оригінальних композиціях. Зерна кави, кукурудзи, пшона; сухоцвіти, гілочки і солома; пластик, пісок, каміння, намистинки, блискітки і бите скло з клаптиками тканин отримали друге життя в умілих руках молодих дизайнерів. Розквітли на папері й полотні дивовижні букети і ніжні первоцвіти. Феномен традицій Буковини і національні риси в дизайні малої пластики випромінюють асоціативні композиції з прадавніх джерел ляльки–мотанки, марцішорів і великодніх писанок.

Організатори, численні відвідувачі і експерти конкурсу радо вітають учасників виставки, відзначають оригінальність та естетичний рівень авторських композицій, вміле поєднання фактурних матеріалів та символіки сучасного мистецтва як засобу спілкування з глядачем.

Оцінювало творчі роботи студентів Журі конкурсу у складі: Світлани Лазарєвої, викладача інституту післядипломної педагогічної освіти у Чернівецькій області, представника Екологічної ліги України; Анатолія Житарюка, художника–дизайнера, члена Національної спілки художників України; Любомири Зайцевої, члена Спілки дизайнерів України, викладача коледжу; Наталії Ковалюк, Ірини Кермач – художників, викладачів коледжу.

Експертна рада конкурсу відзначила лауреатів конкурсу «Первоцвіт».

В номінації «ЕКО–плакат»: І місце займає Анастасія Чаглей «Сміття руйнує життя і мрії»; ІІ місце – Марта Тодерян «Земля не витримає», Олександра Сташкевич «Подумай»; ІІІ місце – Ірина Дем’янчук «Мій тендітний світ».

Відзнаки Екологічної ліги України отримали студенти: Віта Настюк «Майбутнє в наших руках», Роксана Дяволюк «Служба МНС», Ірина Яловіца «Хіба тобі не боляче?».

В номінації «Декоративна композиція з нетрадиційних матеріалів» місця розподілилися наступним чином: І місце – Бойчук Ірина «Квіти Чорнобиля, ІІ місце – Сташкевич Олександра «Мій світ», Ірина Дем’янчук «Le jardin», ІІІ місце – Роксана Дяволюк «Знову жива», Надія Якубович  «Пишу Тобі. Живу Тобою».

В номінації «Вітання сувенір» нагороджені студенти: І місце – Наталія Колотило «Love is» , ІІ місце – Ірина Дем’янчук «L′AMUR», ІІІ місце – Ірина Яловіца «Від душі».

Переможці відзначені почесними дипломами, а їх роботи будуть експонуватись в обласному Художньому музеї на фестивалі майстрів «Вишиваний дивотвір». 

Всі конкурсні роботи номінації «Екоплакат» передані в оргкомітет Всеукраїнського конкурсу «Екоплакату» в м. Київ.

Студія дизайну Чернівецького коледжу дизайну та економіки об’єднує людей творчих і цікавих, дозволяє виразити свої мрії, емоції, переконання в різнопланових художніх творах, направити енергію на вирішення актуальних творчих завдань, відкрити для себе прийоми арт–релаксу і поповнити свій арсенал мистецьких засобів.

Розмаїття прикладної творчості студентів в декоративній композиції професійно зорієнтоване і є одним з напрямів сучасного художнього проектування колекцій костюмів, аксесуарів і доповнень з нетрадиційних матеріалів.

Все саме цікаве, незвичне, прогресивне, надихаюче наші автори готують до показу дипломних і творчих робіт на «Модному проекті», який відбудеться 24 квітня 2013 року в Академічному театрі. На подіум вийдуть неймовірні художні образи арт–скульптур з паперу, фатину, поліетилену і вкотре здивують глядача винахідництвом та естетикою модної ВЕСНИ.

 

Куратор проекту,

дизайнер–педагог Любомира Зайцева

 

Збережи первоцвітЗбережи первоцвіт

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (9)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше