» » » Запобігання корупції в системі освіти Чернівецької області
Інформація
  • Переглядів: 1249
  • Автор: Moderator
  • Дата: 20-03-2013, 10:50
20-03-2013, 10:50

Запобігання корупції в системі освіти Чернівецької області

Категорія: Навігація / Новини

З 1 липня 2011 року набрав чинності Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції», яким  визначено нові засади запобігання і протидії корупції в публічній і приватній сферах суспільних відносин, відшкодування завданої внаслідок вчинення корупційних правопорушень збитків, шкоди, поновлення порушених прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав чи інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації систематично проводиться робота щодо запобігання корупції в системі освіти області. Так, на виконання Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28.11.2011 №240, наказом Департаменту від 11.10.2012 №224  затверджено заходи з підвищення рівня антикорупційної освіти в закладах освіти Чернівецької області на 2012/2013 н.р.

Керівництвом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області під час робочих зустрічей з педагогічними колективами та з учнями і студентами навчальних закладів звертається особлива увага щодо заборони здирництва  на проведення будь-яких заходів за рахунок громадян. Для виявлення фактів зловживань запроваджено телефон довіри за номером 55-18-16 та розділ меню сайту Департаменту «Запобігання проявам корупції». Окрім цього, діяльність Дерпартаменту постійно висвітлюється в Чернівецькій обласній інформаційно-методичній газеті «Освіта Буковини» та на власному  вебсайті.

Під час розгляду звернень громадян та при проведенні комплексних перевірок навчальних закладів області особлива увага приділяється вивченню авторитету їх керівників, морально-психологічного клімату в колективах  та думки батьків вихованців.

З метою правоосвітньої діяльності в період з 13.11.2012 по 12.03.2013 в закладах освіти  області проводилися лекції-диспути «Почни боротьбу із корупцією з себе. Знання допомагають у подоланні корупції» за участю завідувача сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації Савкіна Віталія Валентиновича.

На виконання заходів з підвищення рівня антикорупційної освіти в закладах освіти Чернівецької області на  2012/2013 н.р. Департаментом освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації, Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області та методичними службами районних (міських) відділів (управлінь) освітою проведена відповідна робота. Зокрема:

І. 13.11.2012 в Чорнівському НВК Новоселицького району проведено правоосвітній захід «Почни боротьбу із корупцією з себе. Знання допомагають у подоланні корупції». 

В заході прийняли участь: Семенюк Іван Васильович, методист НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін Інституту; Манастирський Юрій Вікторович, головний спеціаліст сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації; Бужняк Фіалка Лазарівна, директор Чорнівського НВК; педагогічні працівники та учні навчального закладу. Під час проведення заходу його учасники обговорили історичні аспекти виникнення корупції, причини, що спонукають громадян до скоєння протиправних вчинків. Багато уваги приділялось законодавству України про боротьбу з корупцією та відповідності його європейським стандартам. Учасники зібрання прийшли до висновку, що корупційні прояви у будь-якому суспільстві являють собою небезпечний механізм, який підпорядковує собі всі сфери життєдіяльності суспільства, тому, кожен повинен розпочати боротьбу з корупцією з себе.

ІІ. 19.11.2012 в Чернівецькому ліцеї №2 проведено правоосвітню лекцію-диспут «Почни боротьбу із корупцією з себе. Знання допомагають у подоланні корупції». 

У заході взяли участь: Манастирський Юрій Вікторович, головний спеціаліст сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації;  Семенюк Іван Васильович, методист НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін Інституту; Сігітов Андрій Іванович, директор Чернівецького ліцею №2; педагогічні працівники та учні 10-х, 11-х класів навчального закладу. Під час проведення диспуту його учасники обговорили історію виникнення корупції, з моменту виділення функцій управління в суспільній або господарській діяльності до наших днів. Під час виступу були наведені слова Монтескє «Усяка людина, що володіє владою, схильна зловживати нею, і вона йде в цьому напрямі, поки не досягне покладеної їй межі». Старшокласники вважають, що значна роль у подоланні корупції відводиться роботі правоохоронних органів і судів, куди більшість випускників ліцею по закінченню навчань у ВУЗах збираються на роботу. Багато уваги у виступах відводилося висвітленню причин, що спонукають громадян до скоєння протиправних вчинків. Обговорили учасники зібрання  законодавство України, щодо запобігання і протидії корупції, відповідність його європейським стандартам. Ознайомились старшокласники з успішним досвідом боротьби з корупцією в Південній Кореї. Учні констатували, що чинне антикорупційне законодавство настільки розмите, що одне й те ж корупційне діяння можна кваліфікувати і як проступок (правопорушення), і як злочин, цікавились старшокласники юридичними аспектами цього явища, новими законодавчими актами прийнятими з даної проблеми.

ІІІ. 07.12.2012, напередодні Дня боротьби з корупцією в Чернівецькій гімназії № 5 проведено правоосвітню лекцію-диспут «Почни боротьбу із корупцією з себе. Знання допомагають у подоланні корупції». 

У заході взяли участь: Манастирський Юрій Вікторович, головний спеціаліст сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації;  Семенюк Іван Васильович, методист методист НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін Інституту; Мінакова Тетяна Георгіївна, директор Чернівецької гімназії №5; педагогічні працівники та учні 10-х, 11-х класів навчального закладу. Під час проведення диспуту його учасники обговорили історію та причини  виникнення корупції,  досвід боротьби з нею та її  подолання. Багато уваги у виступах відводилося висвітленню причин, що спонукають громадян до скоєння протиправних вчинків та покаранням за них. Наводились слова американського соціолога Р.Мертона «Подекуди протиправне діяння є нормальною реакцією людей на ненормальні умови існування». Виникла дискусія про те, що закони приймаються хороші, але ніхто їх не поспішає виконувати. Педагогічні працівники гімназії скаржилися на те, що дуже важко виховувати дітей, коли вони бачать гарні декларації, але не бачать їх застосування в реальному житті. В суспільстві, на думку вчителів, переважають так звані подвійні стандарти, тобто корупцію усі зневажають, вважають ганебним явищем, але залюбки користуються виробленими нею механізмами для досягнення мети.

ІV. 11.12.2012 та 18.12.2012 в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки та Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг  проведено правоосвітню лекцію-диспут «Почни боротьбу із корупцією з себе. Знання допомагають у подоланні корупції». 

У заходах взяли участь: Манастирський Юрій Вікторович, головний спеціаліст сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації;  Семенюк Іван Васильович, методист правознавства ІППОЧО; педагогічні працівники та учні професійно-технічних навчальних закладів. Про виникнення корупції виступаючі навели приклади коли ще єгипетські царі приймали підношення від своїх підданих, а княжа дружина в Київській Русі була повністю на утриманні у хліборобів та ремісників. Обговорили учасники зібрання  законодавство України щодо запобігання і протидії корупції,  відповідність його європейським стандартам, досвід передових країн Європи і США в боротьбі з цим ганебним явищем. Учнів цікавила відмінність та спільні риси таких явищ як корупція та хабарництво, наводились приклади успішної боротьби з цим ганебним явищем в промисловості та сфері послуг.

V. Під час зустрічі 12.02.2013 з студентами педагогічного коледжу ЧНУ учні коледжу та викладач правознавства Курко Галина Андріївна позитивно відгукувались про зовнішнє незалежне оцінювання під час вступної кампанії до ВНЗ. Ті, хто в цьому році буде здавати ЗНО, зізнаються в тому, що для успішної його здачі їм доводиться займатись додатково. І діти, і викладач хотіли б, щоб завдання, котрі вони будуть виконувати на ЗНО були видані окремим збірником, за яким б вони могли готуватись самостійно. Учні готові опрацювати двадцять варіантів завдань і навіть більше, але тих, які будуть на ЗНО. Нажаль, з досвіду їхніх попередників вони знають, що готуючись за одними завданнями, під час здачі ЗНО дуже часто доводиться виконувати інші.

VІ. 12.03.2013 в Чернівецькому медичному коледжі БДМУ проведено заключну лекцію-диспут за цією тематикою.

У заході взяли участь: Савкін Віталій Валентинович завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації; Семенюк Іван Васильович, методист НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін Інституту; Тріска Світлана Ярославівна, завідуюча IV медичним відділенням Чернівецького медичного коледжу БДМУ, студенти I курсу коледжу. Під час проведення лекції Іван Васильович довів до учнів історичні дані про корупцію з часів, коли в другій половині XXIV століття до нашої ери в епоху шумерів і семітів цар Лагаша Урукагіна був вимушений реформувати державне управління з метою припинення зловживань своїх чиновників та суддів до наших днів та про причини, що спонукають громадян до скоєння протиправних вчинків у наш час. У виступі Віталія Валентиновича велика увага була приділена законодавству України щодо запобігання і протидії корупції, його відповідності європейським стандартам. Ознайомив виступаючий першокурсників з прикладами боротьби з корупцією в галузі медицини. Одним із прикладів позитивної протидії корупції учні коледжу вважають запровадження зовнішнього незалежного оцінювання під час вступної кампанії до ВНЗ. Погоджуються учні з тим, що у проведенні ЗНО потрібно, окрім тестів, вводити завдання з розгорнутою відповіддю, завдання творчого характеру, в яких діти могли б висловити власну думку. Підсумовуючи почуте, учасники заходу прийшли до висновку, що боротьбу з корупцією кожен повинен починати з себе. Проведені лекції-диспути показали зацікавленість педагогічних працівників, старшокласників, учнів ПТНЗ та студентів ВНЗ I-II рівня акредитації та у подальшому проведення таких заходів продовжуватиметься.

VІІ. В Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області на курсах підвищення кваліфікації педпрацівників та керівної ланки навчальних закладів області запроваджено курс лекцій з порушеного питання.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (2)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше