» » » Тренінгове заняття на тему «Вирішуємо конфлікт разом»
Інформація
  • Переглядів: 2564
  • Автор: Moderator
  • Дата: 11-03-2013, 12:19
11-03-2013, 12:19

Тренінгове заняття на тему «Вирішуємо конфлікт разом»

Категорія: Навігація / Новини

11 березня 2013 року в Чернівецькому обласному центрі соціально-психологічної допомоги, відбулося тренінгове заняття на тему «Вирішуємо конфлікт разом». Тренінг відбувався в рамках міжнародного проекту «Медіація та посередництво як засоби розвитку демократії в Україні», який триває з 2012 року, залучені в ньому студенти та викладачі Фрайбурського Католицького університету (Німеччина) та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Напередодні, у листопаді минулого року, у м. Фрайбург відбувся І етап бінаціонального семінару, в ході якого українські учасники вивчали досвід впровадження медіації у громадське, шкільне та сімейне середовище в Німеччині.  Завданням для всіх  учасників було розробити проект  проведення медіації  серед школярів, в громадському суспільстві та в сім`ї.

Одна з груп української команди – учасники бінаціонального семінару в особі Наталії Білик (співробітника кафедри загальної та соціальної педагогіки ЧНУ ім. Ю. Федьковича) та Єлизавети Касько (студентки 4 курсу тієї ж кафедри) звернулася до директора Центру соціально-психологічної допомоги Анатолія Хоміка з проханням сприяти втіленню в життя проекту «Урегулювання сімейних конфліктів за допомогою посередника» на базі вищезгаданого центру. Заручившись підтримкою директора, творці проекту розробили скриньку – довідкове бюро, з метою дізнатись, з якими конфліктами та проблемами стикались клієнти Центру в повсякденному сімейному житті, а також провели письмове опитування, яке дало змогу визначити рівень конфліктності клієнтів центру. Як у випадку зі скринькою, так і під час опитування робота проводилось анонімно.

Озброївшись інформацією, яку дав аналіз вмісту скриньки та відповідей опитувальника, розробниками проекту було проведено тренінг, в якому взяли участь як клієнти, так і працівники Центру. У ході тренінгу учасникам вдалося визначити поняття конфлікту, спірного питання, компромісу, залагодження конфлікту та медіації. Тоді як перші три поняття були цілком зрозумілими, останнє викликало багато запитань. Спостерігалось неоднозначне розуміння даного терміну, оскільки поняття «медіація» в Україні зовсім нове. У Києві вже кілька років успішно діють центри медіації, але в Чернівцях цей процес ще маловідомий. Отже, медіація – переговори між сторонами конфлікту за допомогою одного або двох посередників (медіаторів) з метою досягнення сторонами взаємоприйнятого рішення про усунення спричиненої конфліктом шкоди. Під час тренінгового заняття учасникам були представлені фази медіації та рівні розв’язання конфлікту та запропонована рольова гра «Столик на кухні», в якій за сценарієм, розгорівся побутовий конфлікт між свекрухою та зятем.  Кожен з учасників повинен був вжитись в запропонованому йому роль, а працівники центру виконували роль посередників, основною метою гри було укладення договору, який задовольняв би інтереси обох сторін (свекрухи та зятя). Варто зазначити, що посередник ні в якому разі не повинен радити, він повинен лише вислуховувати  та допомогти прийняти рішення клієнтам за допомогою методів віддзеркалення та мозкового штурму.  Приємно констатувати, що договори було укладено, але не без проблем та зусиль. На завершення учасникам тренінгу були роздані брошури, в яких зазначалися поняття медіації, її переваги та інструкція, дотримуючись якої можна уникнути чи вирішити конфліктну ситуацію. Оскільки тренінг мав на меті  ознайомити працівників та клієнтів Центру соціально-психологічної допомоги з поняттям та процесом медіації та навчити елементарних способів вирішення сімейних конфліктів, то можна стверджувати, що цієї мети було досягнуто.

Проте питання впровадження медіації та школи медіаторів в Україні залишається відкритим і набуває особливої гостроти. Адже, сучасне суспільство характеризується підвищеною агресивністю та конфліктністю. В сім`ях дедалі частіше мирний шлях вирішення проблемних питань поступається бійкам та сваркам. Люди не вирішують конфліктні питання в їх зародку, а чекають апогею і тоді звинувачують один одного, не бажають поступатися своїми принципами, від чого страждають самі, і, що найгірше, страждають їх діти.  Тому даний проект впроваджується з метою навчити нас з вами інакше реагувати на конфлікти та вирішувати їх однаково вигідно для обох сторін, звернути увагу громадськості на доцільність впровадження медіації в соціальну роботу на Буковині.

 

Тренінгове заняття на тему «Вирішуємо конфлікт разом»Тренінгове заняття на тему «Вирішуємо конфлікт разом»Тренінгове заняття на тему «Вирішуємо конфлікт разом»Тренінгове заняття на тему «Вирішуємо конфлікт разом»

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше