» » » Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ЧОДА від 28.02.2013 №189
Інформація
  • Переглядів: 1226
  • Автор: Moderator
  • Дата: 5-03-2013, 16:35
5-03-2013, 16:35

Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ЧОДА від 28.02.2013 №189

Категорія: Навігація / Новини

Про підсумки проведення ІІІ етапу
моніторингового дослідження
стану й розвитку системи освіти дітей старшого дошкільного віку

На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 25.10.2010 № 1000 «Про проведення моніторингового дослідження стану й розвитку системи освіти дітей старшого дошкільного віку», Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА від 09.11.2012 № 350 «Про проведення ІІІ етапу моніторингового дослідження стану й розвитку системи освіти дітей старшого дошкільного віку» та листів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти від 22.10.2012 № 14.1/10-2896, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА від 16.11.2012 № 01-31/1273 «Про проведення ІІІ етапу моніторингового дослідження стану й розвитку системи освіти дітей старшого дошкільного віку» Групою моніторингу було проведено ІІІ етап відповідного моніторингового дослідження.
Метою зазначеного моніторингу було з’ясування суспільної та педагогічної думки стосовно ефективності таких освітніх процесів, як перехід на запровадження обов’язкової дошкільної освіти в умовах реалізації наступності дошкільної та початкової загальної освіти, наближення освітніх завдань до життєвих реалій, цілісний підхід до освіти дошкільнят, забезпечення самоцінності дитинства, формування у малюків оптимістичного світобачення, виховання гармонійної та розвиненої особистості.
Одним з пріоритетних напрямів діяльності дошкільних навчальних закладів є спрямування освітнього процесу на реалізацію нової редакції Базового компонента дошкільної освіти, в якому визначено вимоги до рівня розвиненості, вихованості та навченості дитини 6-7 років перед вступом до школи. Актуальність Базового компонента обумовлена соціальною необхідністю зміни знаннєвої орієнтації при організації педагогічного процесу на особистісно-ціннісну та його узгодження із новим Державним стандартом початкової загальної освіти.
Аналізуючи відповіді опитаних, було з’ясовано, який психологічний клімат у дошкільній установі, чи існує наступність між дошкільною та початковою ланкою, на якому рівні організовано медичне обслуговування, чи задовольняє харчування у дитячому садку, як педагоги, батьки ставляться до запровадження обов’язкової дошкільної освіти.
Усі респонденти позитивно оцінили стан дошкільної освіти. Під час проведення моніторингового дослідження встановлено, що методичними службами районних/міських відділів/управлінь освіти надається постійна допомога вихователям з питань забезпечення взаємодіє в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку, систематично розробляються відповідні методичні рекомендації. У ДНЗ області добре організована робота із сім’ями вихованців. Зокрема, з батьками проводяться збори, семінари, круглі столи тощо. 87,7% батьків першокласників задоволені рівнем готовності дитини до школи. Однак 20,9% респондентів стурбовані щодо проблем, які виникали у їх дітей під час адаптації до навчання у першому класі. Значну роль при цьому відводиться психологам, які проводять консультації, індивідуальні заняття з дітьми, корекційні вправи.
Під час опрацювання результатів моніторингового дослідження встановлено, що в системі освіти дітей старшого дошкільного віку мають місце ряд проблем та недоліків. Зокрема, потребує вдосконалення матеріально-технічна та навчально-методична база ДНЗ; не всі вихователі старших груп достатньо володіють комп’ютерною грамотністю; в деяких дошкільних навчальних закладах не функціонують власні сайти; не завжди проводиться моніторинг якості дошкільної освіти.
Враховуючи вищезазначене,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити довідку про результати моніторингового дослідження стану й розвитку системи освіти дітей старшого дошкільного віку, що додається.

2. Комунальній установі «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області» (Прінько С.І.):
2.1. Здійснювати систематичний моніторинг стану якості дошкільної освіти.
2.2. Надавати консультації щодо організації та проведення моніторингових досліджень у дошкільних навчальних закладах.
3. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області (Білянін Г.І.):
3.1. Надавати методичну допомогу щодо роботи районних/міських методичних об’єднань вчителів початкової ланки та вихователів старшої групи ДНЗ, спрямовану на вдосконалення взаємодії між ДНЗ та ЗНЗ.
3.2. Сприяти педагогам в розробці авторських програм щодо реалізації наступності з дітьми старшого дошкільного віку та учнями початкових класів.
3.3. Під час проходження курсової перепідготовки вихователів ДНЗ забезпечити 100% оволодіння комп’ютерною грамотністю.

4. Начальникам органів управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом райдержадміністрацій, міських рад:
4.1. Забезпечувати всіх дітей старшого дошкільного віку рівними стартовими можливостями для подальшого успішного навчання в школі.
4.2. Зміцнювати навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення дошкільних навчальних закладів.
4.3. Здійснювати моніторинг ефективності роботи з проблеми наступності.
4.4. Використовувати традиційні і нетрадиційні форми, методи, засоби фізичного виховання, які б сприяли оптимізації рухового режиму в дошкільному навчальному закладі.
4.5. Створювати умови для комп’ютеризації освітнього процесу та підвищення рівня інформаційної компетентності, комп’ютерної грамотності педагогічних працівників дошкільної освіти.
4.6. Сприяти розробленню власних сайтів дошкільних закладів для обміну досвідом, участі у різних проектах, контактів з батьківською громадськістю.
4.7. Залучати педагогів дошкільного навчального закладу і початкової школи до участі в спільних педагогічних проектах, розробках методичних рекомендацій.
4.8. Вивчати та пропагувати передовий педагогічний досвід вихователів дітей старшого дошкільного віку та вчителів початкової школи з проблемних питань реалізації наступності.
4.9. Посилити роботу психологічних служб дошкільних навчальних закладів.
4.10. Використовувати в освітній роботі педагогічні інновації, сучасні психолого-педагогічні технології.

5. Наказ розмістити на інформаційному сайті Департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації.

6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.


В.о. директора Департаменту Л. Тарангул

Додаток: nakaz-donms-189.docx [ b] (cкачувань: 16)скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (59)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше