» » » Михайло Бауер: «Необхідно постійно стверджувати доцільність та необхідність своєї роботи»
Інформація
  • Переглядів: 1280
  • Автор: Moderator
  • Дата: 4-03-2013, 17:30
4-03-2013, 17:30

Михайло Бауер: «Необхідно постійно стверджувати доцільність та необхідність своєї роботи»

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 4 березня 2013 року, під керівництвом директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайла Бауера відбулася що понеділкова розширена апаратна нарада-навчання.
Михайло Йозефович поінформував присусутніх про те, що 28 лютого відбулася Всеукраїнська нарада з директорами (начальниками) департаментів (управлінь) освіти і науки, молоді та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій під головуванням Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.
Директор Департаменту зауважив, що у ході наради було окреслено основні пріоритети роботи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту і регіональних департаментів (управлінь) освіти і науки, молоді та спорту на 2013 рік.
«Одне з головних питань, що виносилося для обговорення – це організація та проведення Року дитячої творчості в Україні. Адже, Глава держави Віктор Янукович запропонував започаткувати щорічне відзначення Дня дитячої творчості – тому, зараз готується відповідний Указ Президента. Окрім того, обговорено питання щодо виконання Плану заходів, як на центральному, так і на регіональному рівнях, із підготовки та проведення Року дитячої творчості, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2013 року», – констатував Михайло Бауер. Також він додав, що учасниками Всеукраїнської наради обговорювалися питання щодо: готовності регіонів до впровадження нових Державних стандартів (інформатика та друга іноземна мова у 5-х класах); організації та проведення Другої Всеукраїнської Акції «Нові стандарти - нова школа» у червні 2013 року; проведення у загальноосвітніх навчальних закладах педагогічних експериментів тощо.
Окрім того, керівники відповідних структурних підрозділів МОНмолодьспорту озвучили питання стосовно основних завдань професійно-технічної освіти у 2013 році, закінчення 2012/2013 навчального року та проведення ДПА, впровадження Державного стандарту початкової освіти, а також вчасного забезпечення навчальною літературою навчальних закладів до початку 2013/2014 навчального року та виконання у 2013 році Державної програми «Шкільний автобус».
Під час апаратної наради Михайло Йозефович наголосив на тому, що необхідно терміново вирішувати питання оснащення навчаних закладів внутрішніми вбиральнями. Адже, це одне з пріоритетних завдань галузі освіти.
Також директор Департаменту закцентував увагу присутніх на тому, що потрібно активізувати роботу школи вчителя першого классу та підготовки керівника закладу освіти.
«Школа молодого керівника – це великий позитив у розвитку системи освіти. Адже, ми повинні мати кадровий резерв молодих керівників, які будуть обізнані, кваліфіковані та готові керувати навчальним закладом», – відзначив Михайло Бауер.
На порядку денному наради розглядалося питання «Про хід виконання Програми розвитку соціальних послуг для сімей, дітей та молоді в Чернівецькій області на 2012-2016 роки», доповідала заступник директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Бостон.
Як повідомила С.І.Бостон, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Чернівецької області спільно із суб’єктами соціальної роботи упродовж 2012року виявлено та проінспектовано 2804 сім’ї (6248 дітей), які перебувають у складних життєвих обставинах, усього здійснено 11914 соціальних інспектувань. Охоплено соціальним супроводом 337 сімей (691 дитина), з них взято під соціальний супровід у звітному періоді 314 сімей (640) дітей. Зазначеним сім’ям надано 5899 соціальних послуг. У ході здійснення соціального супроводу досягнуто наступних результатів: 22 сім’ям оформлено/відновлено документи, 30 сім’ям налагоджено/відновлено соціальні зв’язки, 4 осіб влаштовано на навчання, 3 осіб працевлаштовано, 14 сімей отримали допомогу в лікуванні, у 20 сім’ях дитина залишилась в родині, 1 особа отримала реєстрацію, 50 сім’ям надано допомогу продуктами, одягом та взуттям, 10 сімей отримали допомогу у вирішенні житлово-побутових проблем. За результатами роботи знято із соціального супроводу 86 сімей, з них: з позитивним результатом – 66 сімей, без досягнення позитивного результату – 13 сімей, у зв’язку із зміною місця проживання –7 сімей.
Михайло Йозефович висловив переконання, що: «Необхідно скласти план спільної роботи центру соціальних служб, науково-методичного центру виховної роботи та науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти.. Всі повинні працювати на вирішення спільних проблем, тільки тоді робота буде результативною. Необхідно постійно стверджувати доцільність та необхідність своєї роботи. У нашій області має відчуватися присутність центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді».
Начальник групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області Світлана Прінько доповідала «Про забезпечення закладів освіти медичними працівниками».
Світлана Іванівна зазначила, що станом на 4 березня 2013 року забезпеченість закладів освіти області медичними працівниками у ДНЗ становить 61,5%, У ЗНЗ – 40,2%, таблиця додається. Найвищий відсоток забезпечення медичним персоналом по ДНЗ у м. Новодністровську (133%), м. Чернівцях (100%), у Новоселицькому (100%), Хотинському (85,7%), Сторожинецькому (79,9%), Герцаївському (71,4%), Путильському (61,5%) районах, по ЗНЗ - у Новоселицькому (100%), Глибоцькому (97,4%), Герцаївському (83,9%), Хотинському (70%), Ккельменецькому (57,7%) районах.
Обслуговування учнів шкіл міста Чернівців буде проводитися медичними працівниками комунальної медичної установи «Міська дитяча поліклініка» за штатними нормативами та типовими штатами закладів охорони здоров ̛ я (наказ МОЗ України від 23.02.2000р. №33), у м. Новодністровську – медичні працівники поліклініки.
«Про проведення ІІІ етапу олімпіад з астрономії (02.03.2013); фізичної культури (02-03.03.2013);англійської мови (03.02.2013)» доповідав директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Григорій Білянін.
«Вже практично завершено ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад. Всі олімпіади відбулися згідно дорожніх карт та без вагомих зауважень. Учасників оцінювало висококваліфіковане журі чесно та об’єктивно.
Варто зазначити, що у ІІІ етапі олімпіад всього взяло участь 981 учень. Найбільше учасників було з математики (74), трудового навчання (72) та біології (61). Найбільше призерів з міста Чернівці, Глибоцького, Вижницького, Хотинського та Новоселицького районів. Всього – 471 призер», – зазначив Григорій Іванович.
У ході апаратної наради було розглянуто питання «Концепцію обласної інформаційно-методичної газети «Освіта Буковини» на 2013 рік», доповідала головний редактор видання Юлія Філіп.
За її словами, в анонімному опитуванні, яке було проведено серед освітян області у рамках дослідження, взяло участь 646 осіб. Варто зазначити, що 64,1% респондентів задоволені інформаційно-змістовим матеріалом «Освіти Буковини», 24,3 % - частково, 11,6 % - дали заперечну відповідь. З числа освітян, які брали участь у дослідженні, 56,0 % вважають, що газета висвітлює актуальні проблеми розвитку освіти краю. 36,6 % опитаних відзначили, що видання частково відображає нагальні питання; 7,2 % на зазначене питання дали нествердну відповідь.
Особливе зацікавлення у читачів викликають публікації:
1. позиція керівництва (діалог з директором Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ЧОДА);
2. матеріали про освітні технології;
3. фактами та подіями краю;
4. публікації щодо організації та проведення учнівських олімпіад та ЗНО. Ці питання, на думку всіх респондентів, потребують широкого публічного обговорення.
Директор Департаменту підкреслив, що газета посідає ІІ місце в області за чисельністю передплатників. Тому це вимагає від колективу редакції високої відповідальності та вимогливості до своєї роботи.
За результатами наради Михайло Бауер дав доручення відповідальним працівникам апарату.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше