Інформація
  • Переглядів: 3382
  • Автор: Moderator
  • Дата: 4-03-2013, 10:07
4-03-2013, 10:07

Використання ІКТ на уроках історії

Категорія: Навігація / Новини

Сучасний етап розвитку світової цивілізації визначається як перехід від індустріального до інформаційного суспільства, появу якого пов’язують з інформаційною революцією, розвитком інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), які радикально змінюють суспільне життя.
У Національній доктрині розвитку освіти в Україні зазначено: «Пріоритетом розвитку освіти є впровадження сучасних ІКТ, що забезпечують подальше удосконалення навчально-виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві».
Провідною метою застосування ІКТ на уроці історії є досягнення більш глибокого осмислення навчального історичного матеріалу, образне сприйняття, посилення емоційного впливу історії на особистість учня, його «занурення» в досліджувану епоху. Це відбувається за рахунок карт, схем, навчальних картин, відео та аудіо коментарів, представлених в електронному варіанті.
Завдяки поєднанню традиційних педагогічних технологій та ІКТ вдається зробити урок більш насиченим та цікавим.
Під час підготовки до уроку вчитель має визначитися: «Чи треба використовувати комп’ютер на цьому уроці? На якому саме етапі уроку використання комп’ютера буде найбільш доцільним?».
Комп’ютер може використовуватися на всіх етапах навчального процесу: при поясненні нового матеріалу, узагальнення повторенні, перевірці та корекції знань, умінь та навичок школярів. При цьому комп’ютер, як інструмент в руках вчителя може використовувати наступні функції:
1) джерела навчальної інформації;
2) наочного посібника;
3) тренажера;
4) засобу діагностики та контролю;
5) засобу підготовки та зберігання навчального матеріалу;
6) обчислювальної машини та програвача.
На уроках історії можна використовувати прості фото та відеоматеріали. Наприклад, у 6 класі при вивченні поеми Гомера «Ілліада» можна показати епізод з фільму «Троя», де греки залишили величезного коня на березі моря. Це посилює уяву і таким чином матеріал краще запам’ятовується.
Під час вивчення історії ХХ століття успішно можна використовувати матеріали сайту "З архівів російської революції", у якому відкриті до доступу твори керівників революційного і "білого" рухів. Використання Інтернету під час уроків історії значно збільшує обсяг інформації, дозволяє вільно реалізувати сучасні інтерактивні технології, зокрема проектні і модульні.
Вчителі історії Василь Барарюк та Іван Тимочко часто на свою уроках використовують можливості ІКТ. У школі існує банк програм з історії. Ці навчальні комп`ютерні програми з історії можна поділити на такі групи:
- мультимедійні енциклопедії (“Кирило та Мефодій”, “Архітектура”, “Олександр та Наполеон” та ін.);
- іnternet-сторінки (наприклад, “Історія”);
- тестувальні програми;
- пояснювальні програми.
На своїх уроках вчитель І.Тимочко використовує програму “Походи Олександра Македонського”. Вона застосовується при вивченні теми “Східний похід А.Македонського та утворення його імперії” і складається з таких розділів: повторення, підготовка до походу, походи Олександра Македонського, розпад держави А.Македонського, закріплення – тестування з контролем часу для перевірки рівня засвоєння нового матеріалу.
Вчитель В.Барарюк, який читає історію у 11- му класі, готує учнів для ДПА та ЗНО, тому часто використовується на уроках онлайн-тестування. Ці тести є на сайтах регіональних центрів оцінювання якості знані учнів. Тестування з історії України можна вибрати з розділів: від найдавніших часів – перша половина XVIст., друга половина XVIст. – перша половина XVIІІст. 1914 – 1939рр., 1939р. – початок ХХІ ст., підсумкове тестування Історія України. Після виконання тесту учень має можливості оцінувати свій рівень.
Таким чином, використання комп`ютера у навчальному процесі значно підвищує його ефективність.

Михайло Акатріні,
директор Багринівської ЗОШ І-ІІІ ст.


Використання ІКТ на уроках історії
Використання ІКТ на уроках історії
Використання ІКТ на уроках історії
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (59)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше